Košík

S dvíhajúcou cenou sa Bitcoinu a ostatných kryptomien sa opäť zvyšujú aj prípady podvodov. Rovnako tomu je aj posledné týždne a mesiace, kde opäť vidíme zvýšený počet podvodov aj na Slovensku a v Českej republike a preto by som chcel v tomto článku zhrnúť pár základných bodov ako sa ochrániť.

Prečo je tomu tak? Čím viac rastú kryptomeny, tak tým viac nováčikov prichádza do kryptomien a začínajú sa zoznamovať s odvetvím. Práve nováčik je však ideálny terč pre podvodníkov.

Na čo si dať pozor?

Podvodom sme sa dosť venovali aj na našom webe a to v pravidelných pondelňajších článkoch. Za našu históriu sme tak odhalili už niekoľko podvodov. určite by som vám dal do pozornosti tento článok, kde je všetko podrobne rozpísané :

Prečítajte si aj : Ako rozoznať investičný podvod?

Ak by vám toto nestačilo, tak na našom Youtube kanále – Trader2.0 sme dokonca ešte na prelome rokov 2019 – 2020 natočili aj rubriku o podvodoch. 

Ak ste nováčik v krypto priestore, tak sa nezabudnite pridať do nášho FREE telegramu, kde podobné informácie zdieľame na pravidelnej báze.

Moja osobná skúsenosť

Aj ja som ako nováčik ešte v roku 2015 naletel na podvod menom Onecoin. Vtedy stál Bitcoin okolo 700 USD /pred pár dňami stál až 42 000 USD/. Vtedy som sa samozrejme nechal ovplyvniť tým, že minca OneCoin stála len 4 USD. Hovorilo sa o tom, že môžeme zažiť podobný rast ako na Bitcoine a podobne. Logicky ako nováčik som teda videl väčší potenciál vo OneCoine, pretože stále menej. Informácie som si vôbec neoveril od tretej strany. Nikoho som sa nespýtal ani nehľadal ďalšie zdroje na internete. Dnes je to samozrejme už oveľa ľahšie. Existuje množstvo Youtube kanálov aj stránok, ktoré vám v tomto pomôžu.

V tom čase som si zobral pôžičku 3000€ a všetko dal do tohto podvodu. Keby som vtedy nakúpil Bitcoin, tak by som mal zhruba 5 BTC. Ak by som tieto BTC držal doteraz, tak už by som si vedel kúpiť celkom slušný dom alebo byt. Samozrejme sa tak nestalo a ja som zo svojej investície nevidel ani euro. podvody majú väčšinou spoločné znaky a práve o nich hovoríme na našom Youtube či článkoch. Najlepšia investícia je investícia do seba.

Aj polícia upozorňuje

Polícia Slovenskej republiky rovnako na svojom facebookovom účte upozorňuje na zvýšený prípad podvodov. Buďte teda opatrný.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

Ďalšie články od autora

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply