Košík

Ak nám tento rok skutočne nastane opäť bullrun (pohalvingový rok), tak každý z nás bude chcieť mať tie najlepšie, najčerstvejšie a takisto aj najodbornejšie novinky zo sveta kryptomien. Aj keď je kryptomenový svet plný influencerov, bloggerov alebo „expertov,“ nie všetci z nich dokážu prinášať kvalitný obsah pre všetkých. Avšak tí, ktorí sa nachádzajú na našom zozname nižšie, tvoria obsah, o ktorý určite nebudete chcieť prísť.

Andreas Antonopoulos

Pravdepodobne najznámejší kryptomenový predstaviteľ, akého na svete nájdete. Andreas Antonopoulos patrí už od roku 2012 medzi tých najväčších predstaviteľov kryptomien nielen kvôli svojej odbornosti a znalosti daného sektora, ale aj kvôli svojim vzdelávacím videá či prezentáciám. Andreas patrí takisto ku najhlasnejším podporovateľom kryptomenovej adopcie, pričom je o ňom známe, že na Bitcoin nedá dopustiť.

Okrem iného sa Andreas Antonopoulos zaradil aj medzi najpredávanejších kryptomenových spisovateľov, keď dokopy napísal 5 kníh, pričom medzi najznámejšie patria „Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Currencies,“ či „Mastering Ethereum: Building Smart Contracts and DApps.“

Andreas takisto ponúka pre svojich sledovateľov hneď niekoľko možností, ako sa môžu vzdelávať o kryptomenách. Na svojom Twitteri takmer denne pridáva zaujímavé informácie o kryptomenách. Taktiež ponúka aj rôzne workshopy a do toho všetkého má aj svoj vlastný podcast „Lets Talk Bitcoin.“ Aby toho nebolo málo, tak Andreas Antonopoulos patrí aj ku hlavným profesorom magisterského kurzu M.Sc. Degree in Digital Currencies, ktorý je zameraný iba na digitálne meny a vyučuje sa na University of Nicosia.

Adam Back

Pokiaľ by mal byť blockchain človekom, pravdepodobne by vyzeral ako Adam Back. Tento človek totižto žije blockchainom, kryptografiou a Bitcoinom. V tomto svete sa dokonca nachádzal už skorej, ako Bitcoin samotný. Adam Back je napríklad tvorcom Hashcashu, proof-of-work systému, ktorý bol zakomponovaný aj do Bitcoinu.

Prečítajte si tiež: Všetky oči sú na Ethereu potom, čo prekonalo svoje ATH

Práve jeho extrémna expertíza a znalosti spôsobili, že si niekoľko ľudí v kryptomenovom svete myslí, že Adam Back môže byť tým pravým Satoshim Nakamotom. Back to samozrejme vyvrátil, pričom sa opiera najmä o fakt, že práve on bol tým, kto dostal od Satoshiho Nakamota email. Stalo sa tak určite aj preto, že Adam Back patrí dlhodobo ku podporovateľom bezpečnosti a anonymity na internete a patrí ku priekopníkom v enkrypcií.

Aktuálne je CEO blockchain spoločnosti Blockstream, ktorá sa zameriava na úschovu a presuny digitálnych aktív. Okrem toho je taktiež veľmi aktívny aj na Twitteri, kde má viac ako 230 000 sledovateľov, ktorým prináša najmä technickejšie pohľady na kryptomenový svet.

Nick Szabo

Ďalší z kandidátov na potenciálneho Satoshiho Nakamota (a nielen kvôli iniciálam). Nick Szabo je totižto expertom na kryptografiu s extrémnou mierou vedomostí v odbore digitálnych kontraktov a digitálnych aktív. To by samozrejme ešte z neho nemuselo robiť najväčšieho kandidáta na post „Satoshiho Nakamota.“

Nick Szabo je ale tvorcom jednej z úplne prvých (aj keď nie úspešných) digitálnych mien Bit Gold. K jej vytvoreniu došlo ešte v roku 1998, avšak kvôli problémom s decentralizovanosťou digitálnej meny, nemohla nikdy byť spustená. Už v tom čase však Nick Szabo nastavil precedens, ktorý bol o 10 rokov neskôr nasledovaný Satoshim Nakamotom. Ten sa takmer s istotou inšpiroval aj práve Nickom Szabom a jeho Bit Gold. Keďže je Nick Szabo stále veľmi aktívny na Twitteri, tak follow tohto človeka musí byť absolútnou samozrejmosťou pre všetkých kryptomenových fanúšikov.

CryptoCred

Potom, čo sme sa pozreli na tri kryptomenové a blockchainové legendy, je čas sa pozrieť aj na tých, ktorí zásobujú kryptomenový svet informáciami iného typu. CryptoCred, anonym, ktorý sa zaoberá najmä technickou analýzou a obchodovaním síce nepatril medzi tých najskorších podporovateľov kryptomien, avšak počet jeho followerov neustále rastie.

To sa mu darí najmä vďaka skvelým informatívnym príspevkom, ktoré pridáva neustále a to na témy kryptomenových obchodov, manažovania pozície či psychológie za obchodovaním. Na svojom YouTube kanáli taktiež pravidelne prispieva živými prenosmi, kde sa sám pozerá na trhy z pohľadu technických úrovní. Spravidla tak robí každý pondelok, pričom videá na jeho kanáli pribúdajú aj v stredy či piatky.

Napriek tomu, že CryptoCred je anonymom, tak najmä vďaka jeho neúnavnej snahe vzdelávať ľudí o obchodovaní (často úplne zadarmo), sa tomuto traderovi podarilo vybudovať si jednu z najväčších kryptomenových základní z pohľadu fanúšikov vôbec. Aktuálne ho iba na Twitteri sleduje takmer 190 000 ľudí.

Notsofast

Posledná zaujímavá osobnosť, na ktorú sa dnes pozrieme a ktorú sa určite oplatí sledovať, je ďalší anonym známy ako Notsofast. Patrí ku nielen najznámejším, ale takisto aj najdlhšie pôsobiacim kryptomenovým influencerom v tomto sektore. Sám o sebe hovorí ako o „economic futurist,“ ktorý sa dostal ku kryptomenám niekedy v roku 2013 cez kryptomenu Doge coin. Sám sa pritom vyjadril, že toto bol jeden z najbezpečnejších spôsobov, ako sa mohol ku kryptomenám dostať.

Aktuálne je Notsofast známy najmä kvôli svojej znalosti v ťažbe altcoinov, obchodovaniu altcoinov, či kvôli svojej vášni voči NFT (Non-fungible tokens). Tieto pomerne odlišné záujmy, voči klasickým Bitcoin maximalistom a tradičným kryptomenovým propagátorom, sa postarali o to, že má na svojom konte viac ako 150 000 followerov. Pokiaľ tak chcete mať zaujímavé informácie najmä o ťažbe rôznych altcoinov, Notsofast je vašim človekom.

Zdroj: https://beincrypto.com/, https://twitter.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply