Košík

Spoločnosť Grayscale Investments patrí už od roku 2013 medzi tie najväčšie spoločnosti v kryptomenovom svete. Cieľom tejto spoločnosti je prilákať do kryptomenového trhu inštitucionálnych investorov, pre ktorých uľahčujú vstup do tohto sveta. Aj kvôli tomu sa na Grayscale Investments dlhodobo pozerá ako na metriku záujmu inštitucionálnych investorov o Bitcoin a iné kryptomeny. A práve preto sa o novinke z dielne Grayscale Investments ohľadom XRP treba určite dostatočne venovať, keďže môže ohroziť nielen XRP Trust kupcov, ale takisto aj všetkých držiteľov tejto kryptomeny. Zo strany Grayscale Investments však ide o pochopiteľný krok.

Ripple na Grayscale končí

Situácia okolo kryptomeny XRP a spoločnosti Ripple sa vyvinula naozaj zaujímavo. Potom, čo sa dostala v tom čase tretia najväčšia kryptomena do súdnych sporov s SEC, sa XRP nielenže prepadlo na cene o viac ako 40 % za 24 hodín, ale taktiež začali burzy vo veľkom túto kryptomenu delistovať zo svojej ponuky.

Prečítajte si tiež: Leased Proof of Stake konsenzus a Waves-NG protokol

Veľmi podobné stanovisko pritom zaujala aj spoločnosť Grayscale Investments. Iba pred menej ako týždňom sa Grayscale Investments v oficiálnom stanovisku vyjadrila, že práve kvôli problémom s SEC sa zvýšila náročnosť nákupu a predaja XRP mincí, čím by mohlo dôjsť ku ohrozeniu investorov do XRP Trust. V oficiálnom stanovisku bolo napríklad napísané:

„V reakcií na stanovisko SEC, niekoľko podstatných strán na kryptomenovom trhu spravilo patričné opatrenia voči XRP ako napríklad delistovanie tejto mince z rôznych obchodných platforiem, čím sme dospeli spolu so sponzormi k záveru, že pre amerických investorov by mohlo byť extrémne náročné presunúť financie z XRP do amerického doláru a preto nemôžeme pokračovať v jeho poskytovaní.“

Grayscale Investments taktiež svojim investorom sľúbili, že sa ich zrušenie tohto fondu nijako nedotkne a že neprídu o svoje financie. XRP Trust mala pritom kapitalizáciu iba na úrovni 8,4 milióna dolárov, čo je výrazne menej, ako napríklad trust Bitcoinu, Etherea, Litecoinu či Bitcoin Cashu. Aj preto sa určite Grayscale Investments radšej rozhodli preventívne tento fond uzavrieť, keďže v prípade neúspešnej obhajoby zo strany Ripple pred súdom, by sa XRP mohol dostať do obrovských problémov, čím by vrhla negatívne svetlo aj na celú spoločnosť.

GBTC je neohrozeným kráľom

Spoločnosti Grayscale Investments sa s prichádzajúcim kryptomenovým bullrunom veľmi darí. Radosť jej musí robiť najmä Bitcoin, ktorý je aj hlavným zdrojom popularity a nárastu aj pre Grayscale Investments prostredníctvom Grayscale Bitcoin Trust. Tomuto fondu sa podarilo v poslednom kvartáli roku 2020 narásť až o 2,8 miliardy dolárov v nových investíciách zo strany inštitucionálnych investorov.

Viac informácii o Grayscale Investments či GBTC sme vám priniesli v tomto článku: Rekordné čísla od Grayscale!

Z celkového prínosu do Grayscale Investments za posledné tri mesiace roku 2020 je to viac ako 85 % iba vďaka najväčšej kryptomene, keďže inštitucionálni investori za ten čas vložili do Grayscalu viac ako 3,3 miliardy dolárov. Okrem Bitcoinu pritom investovali do fondov zameraných na Ethereum, či Litecoin.

Zo všetkých investorov, ktorí do tejto spoločnosti v poslednom kvartáli roku 2020 vložili peniaze, predstavovali inštitucionálni investori viac ako 93 %. Okrem nich sa ešte o Bitcoin a iné kryptomeny zaujímali taktiež akreditovaní jednotlivci či rodinné kancelárie.

Grayscale ale nie je pre všetkých

Dôležitá poznámka, ktorá musí byť pri investovaní prostredníctvom Grayscale Investments vždy spomenutá. Investovaním cez túto spoločnosť investori nevlastnia kryptomeny. Nevlastnia ku nim privátne kľúče a tak nevedia tieto kryptomeny vybrať z danej spoločnosti. Vlastnia iba akcie daných fondov, ktoré reprezentujú pohyby na kryptomenovom trhu. Do toho bývajú tieto akcie predražené, keďže sú predávané s prirážkou (premium), ktorá sa priemerne hýbe na hodnote 20 %, avšak bez problémov sa v období veľkého záujmu dokáže vyšplhať aj nad 40 %. Prečo by tak niekto používal práve cez Grayscale Investments?

Kurzy mensi

Kúpa „kryptomenových akcii“ od spoločnosti Grayscale má hneď niekoľko výhod. Najmä pre amerických investorov, ktorí tvoria drvivú časť investorov Grayscale Investments, predstavujú tieto fondy daňové výhody. Navyše sa nemusia investori zaoberať žiadnymi KYC na rôznych burzách alebo skladovaním privátnych kľúčov či bátia sa o hack burzy. Napriek tomu, že tak Grayscale poskytuje množstvo výhod, jeho najväčšou nevýhodou je fakt, že nejde o kúpu kryptomien, ale maximálne o špekuláciu na ich cene prostredníctvom derivátov.

Zdroje: https://www.bybt.com/Grayscale, https://grayscale.co/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply