Košík

Elon Musk, fanúšikovia a akcionári spoločnosti Tesla oslavujú. Automobilka bola konečne prijatá do S&P 500. Každý, kto vlastní podiely v tomto indexe po novom bude musieť kúpiť Teslu. Akcie spoločnosti v reakcii na túto novinku tento týždeň začali prudko rásť.

Akcie spoločnosti Tesla sú jedným z najdiskutovanejších trhových tém tohto roka. Ešte viac ako v predošlých rokoch. Hoci sa jej v júli nepodarilo vstúpiť do prestížneho akciového indexu S&P500, keď mnohí čakali pozitívnu správu, teraz sa situácia obracia a do jej portfólia sa dostane 21. decembra 2020.

Podmienky pre vstup do prestížneho akciového fondu S&P 500 je dosiahnutie trhovej kapitalizácie 8,2 miliardy dolárov, vysoká likvidita, nadpolovičné množstvo verejne obchodovateľných akcií a štyri po sebe idúce kvartály s pozitívnymi finančnými výsledkami. Tieto podmienky sa Tesle podarilo splniť už v júli tohto roku; index však dal prednosť iným spoločnostiam. Snáď zo strachu z potenciálnej bubliny, ktorú Tesla podľa niektorých analýz bola alebo je.

Akcie Tesly atakujú nové maximá

Po oznámení o zalistovaní do indexu S&P500 začali akcie znova rásť. Tu sa však znova potvrdilo, že graf predchádza fundamentu. Graf totiž už niekoľko týždňov konsolidoval v trianglovej formácii. Po oznámení o listovaní do S&P500 graf prerazil triangel a momentálne sme len pár dolárov od nového maxima. Ako najbližší target by som ja osobne očakával hodnoty niekde okolo 555 – 602 USD.

Pre investorov je taká správa samozrejme býčím signálom, čo po verejnom oznámení vzápätí potvrdil aj prudký nárast akcií o neuveriteľných 14%. Po ľahkej utorkovej konsolidácii vo svojom raste teraz pokračuje a pokúša sa preraziť rezistenciu na úrovni 500 dolárov; respektíve na úrovni svojho predošlého vrcholu, ktorý dosiahla po svojom augustovom 5: 1 splite.

 

Prečítajte si aj : Je Bitcoin uchovávateľom hodnoty?

Elon Musk stúpa v rebríčku najbohatších ľudí sveta

Elon Musk teraz v rámci jednotiek miliárd dolárov bojuje s Markom Zuckerbergom o pozíciu tretieho najbohatšieho človeka na planéte. Možno očakávať, že po svojom oficiálnom vstupe ku dňu do fondu S&P 500 cena akcií Tesly porastie ešte vyššie, pretože ju budú hnať nahor aj investície zo strán ľudí, ktorí sa vyhýbajú priamemu obchodovania akcií a namiesto toho investujú s väčšou istotou práve do indexových fondov.

Prečo bola Tesla prijatá do indexu S&P 500 tak neskoro?

Tesla je obrovská firma ktorá má hodnotu 461 miliárd dolárov. V posledných štyroch kvartáloch tiež vykázala zisk. Ľudí teda právom zaujíma, prečo ešte stále nebola prijatá do indexu. S&P 500 väčšinou mlčí o svojich dôvodoch, no legendárny predseda komisie David Blitzer nedávno v rozhovore pre Bloomberg rozhovoril o situácii okolo Tesly.

Skrátka a dobre, akcie Tesly v prvých ôsmich mesiacoch 2020 zaznamenali šialený rast. Z ceny 75 $ sa dostali až na 500 $. Komisia má za úlohu zaistiť, aby index reprezentoval reálny stav ekonomiky. V minulosti vzniklo mnoho firiem, ktoré rýchlo získali obrovskú kapitalizáciu a potom ich hodnota rovnako rýchlo spľaskla.

Komisia indexu S&P 500 sa musí uistiť, že takéto firmy nezahrnie do portfólia. Mali by totiž veľmi zlý vplyv na USA a vlastne aj na celý svet. Index by stratil kredibilitu a investori by svoj kapitál presunuli inde. Komisia sa preto rozhodla počkať a ešte nejakú dobu Teslu sledovať. Akcie tejto spoločnosti sa udržali v rozumnom rozmedzí a preto padlo rozhodnutie pridať najväčšiu automobilku na svete do S&P 500. Stane sa tak 21.12.2020.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply