Košík

DeFi sektor je tento rok na nezastavenie. Obrovské množstvo projektov z tohto sektora rastie závratným tempom nielen na cene, ale aj na počte užívateľov, nových spolupráciach alebo v budovaní infraštruktúry. Iba od začiatku marca do začiatku septembra sa podarilo celému DeFi narásť z hodnoty 1 miliardy dolárov až na viac ako 9 miliárd, čo jasne naznačuje rastový potenciál projektov vrámci tohto sektora.

Čo sleduje Crypto Messiah?

Crypto Messiah patril k vôbec prvým kryptomenovým analytikom, ktorý začali byť aktívny prostredníctvom Twitteru. Aj to mu dopomohlo vybudovať si veľkú základňu fanúšikov, s ktorými sa iba prednedávnom podelil o svoje postrehy z DeFi sektora.

„Práve teraz sme v bull markete. Práve preto, aj keď môže situácia vyzerať bearish, v skutočnosti nenastane. Presne to robia bull markety. Musíme preto iba predpokladať,  že budeme v bull markete bohvie koľko.“  

Taký je jeho názor na celú situáciu z tohto trhu, pričom investorom radí, aby sa zamerali najmä na celkový trend a ten potom nasledovali. Crypto Messiah ale tiež zverejnil aj zoznam projektov z DeFi sektoru, ktoré aktuálne sleduje.

„Nemám absolútne žiadne pochybnosti o tom, že projekt ako Curve sa nedostane na 1 miliardy dolárov v trhovej kapitalizácii. Je to isté. S projektom Curve musia ľudia locknúť CRV aby mohli následne naštartovať jej liquidity farming a taktiež participovať v rozhodnutiach spojených s projektom.“

Curve (CRV) je tak prvým DeFi projektom, ktorý sa nachádza na tomto zozname. Crypto Messiah verí, že trhová hodnota tohto aktíva extrémne narastie už  v blízkej budúcnosti. Rovnako optimisticky vníma aj druhý projekt na svojom zozname, ktorým je Cream (CREAM). Tento projekt je z toho istého sektoru a zamerania ako Polkadot (DOT), avšak podľa Crypto Messiaha má Cream vybudovaný oveľa väčší ekosystém v porovnaní s projektom Polkadot. Tento projekt je jedným z najviac „shillovaných“ projektov na zozname, keďže ako sa sám Crypto Messiah vyjadruje, ide v jeho očiach o extrémne vzrušujúci projekt s obrovským potenciálom.

Prečítajte si tiež: Veľryby presunuli až 235 miliónov dolárov v BTC, ETH, XRP – čo sa chystá? 

Rovnako sa mu pozdáva aj Binance Smart Chain, ktorý však vyzdvihol najmä kvôli prínosu pre DeFi sektor, ktorý môže tento projekt mať. Okrem toho tiež poukázal prostredníctvom svojich tweetov na projekty ako Falconswap (FSW), Sperax (SPA), DegenVC (DGVC) alebo Mantra DAO (OM). Podľa neho sú všetky tieto projekty veľmi zaujímavé pre investorov práve kvôli kvalitne vybudovaným ekosystémom a potenciálu do budúcna.

DeFi je bublina, ktorá skôr či neskôr praskne

Celé svoje Twitter vlákno zakončil tým, že DeFi je síce aktuálne v bullish trende, ale skôr či neskôr jeho bublina určite praskne. Nie je pritom ani zďaleka jediným odborníkom z tohto sektora, ktorý upozorňuje na to, že DeFi je bublina, ktorá môže dopadnúť veľmi zle.

Členstvo mensi_LOW

Veľmi podobne je na tom napríklad zakladateľ Etherea, Vitalik Buterin. Napriek tomu, že je takmer celý DeFi sektor založený práve na Ethereu a tak na jeho vlastnom projekte, tak si myslí, že by mali investori držať ruky preč od DeFi projektov.

„Osobne sa držím veľmi ďaleko od yield farming priestoru až dokým sa neukľudní a nestane sa viac udržateľným.“

To samozrejme neznamená, že by Vitalik DeFi sektoru neveril. Naopak Vitalik samozrejme vie o všetkých jeho výhodách avšak dúfa, že sa situácia okolo tohto sektoru ukľudní. Až potom by mal nastať ten správny a bezpečný moment na investovanie do DeFi sektoru.

Zdroj: https://dailyhodl.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply