Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Zvyčajne sa oba indexy pohybovali v podobnej štruktúre no teraz vykazujú odlišný pohyb. Čo to môže znamenať a kde sa oba indexy najbližšiu dobu môžu dostať ? 

S&P 500

Index S&P 500 pomaly dokončuje rastovú vlnu abc do targetu zóny 1.618 fibonacciho extension a zároveň dochádza ku vyplneniu GAP zóny z predchádzajúceho prepadu. Z krátkodobého hľadiska očakávam od indexu korekciu do vyznačenej zóny na úroveň v okolí 3140 bodov, no ak nepríde rázne zamietnutie v okolí cieľovej zóny, index sa môže dostať až na úroveň ATH. V tejto ATH zóne bol index naposledy 19 februára a pokiaľ by sa tam index v najbližších dňoch dostal, bol by to necelý pol rok, za ktorý dokázal index vymazať stratu. Jedno je však graf a druhé reálna situácia v ekonomike, ktorá na tom určite nie je tak dobre ako reprezentuje tento index. Z krátkodobého hľadiska teda očakávam dokončenie abc rastovej vlny a následne menšiu korekciu pred prekonaním ATH zóny.Prečítajte si aj: Přehled komodit – Zlato a stříbro.

DAX

Nemecký index DAX na rozdiel od S&P len čiastočne vyplnil svoj predchádzajúci GAP a následne prišlo silné zamietnutie smerom dole, ktoré sa zatiaľ u S&P nedostavilo. Aj keď sa index dostal na lokálne high, táto zóna bola 1.272 fibonacciho extension čo znamená, že môže ísť o expanded flat korekciu, ktorá je známa tým že sa vlna B dostane na nové high. Na základe tejto korekcie je vyznačený cieľový target pre vlnu C, ktorý je rozsiahlejší, pretože môže ísť niekde medzi hodnoty 1.272 až 1.618 na základe fibonacciho extension.

Pokles naznačuje aj RSI indikátor, kde väčšinou dochádza ku dvojitému otestovaniu spodnej zóny a prípadnému vytvoreniu bullish divergencie. V prípade, že by index prerazil zónu pre invalidation level, bude to potvrdenie toho, že sa index nachádza v korekcií. Ak by sa naopak index pozbieral a vydal smerom hore je možné, že sa z dlhodobého hľadiska dostane do zóny ATH a bude pokračovať v raste.Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply