Košík

Dnes sa pozrieme na analýzy pre DXY dolárový index spolu s vybranými menovými pármi EUR/USD a GBP/USD. 

DXY (dolárový index)

Dolárový index počas posledného obdobia neustále oslaboval a tým posilňoval ostatné menové páry. Aktuálne v grafe sledujem dokončenie poslednej korekčnej vlny 5 do zóny 1.618 na základe fibonacciho extension. Tým, že je veľmi ťažko odhadovať kam sa až tento index môže prepadnúť, vyznačil som tam ešte zónu 0.786, čo je korekčná zóna pre celý posledný rastový cyklus. Z krátkodobého hľadiska by čoskoro malo prísť k otočeniu resp. posilneniu dolárového indexu ale z dlhodobého hľadiska môže index oslabiť ešte na nižšie úrovne.

EUR/USD

Euro voči doláru pokračovalo v bullish raste a prekonalo aj vyznačenú úroveň pre vlnu 5 t.j. 1.618 fibonacciho extension . Tým že dolárový index neustále oslaboval, euro impulzívne vystrelilo aj cez vyznačenú rezistenciu a aktuálne by to ešte mohlo dotiahnuť do 0.618 fibonacciho korekčnej úrovne predchádzajúcej rastovej vlny. Na RSI sa vytvoril dlhý rising wedge, z ktorého je vidieť, že ešte tam môže nastať posledná vlna hore a potom by podľa správnosti TA mal nastať prepad.Prečítajte si aj : Prehľad Bitcoin – Bitcoin, dominancia, kapitalizácia.

GBP/USD

Britská libra podobne ako Euro prekonala predpokladanú cieľovú úroveň one to one extension a pokračuje ďalej v agresívnom raste. Aktuálne prekonala aj úroveň 1.618 fibonacciho extension pre vlnu 5 ale myslím, že čoskoro príde otočenie smerom dole. Cieľovú úroveň rastu predpokladám do úrovne 0.786 pre fibonacciho korekčnej úrovne predchádzajúcej rastovej vlny.

Pokiaľ bude dolárový index padať a oslabovať, ostatné menové páry z toho budú profitovať vo forme rastu a preto je veľmi ťažko odhadnúť na základe technickej analýzy, kam sa jednotlivé menové páry môžu vyšplhať. Treba sledovať hlavne dolárový index a v prípade jeho rázneho otočenia môže nastať rovnaká situácia ako je teraz, len do opačného smeru.Disclaimer

V našom Trader2.0 členstve obchodujeme v LIVE ROOM (každý utorok a štvrtok) na platforme NAGA. Na tejto platforme je možné obchodovať kryptomeny, komodity, akcie, futures aj FOREX. Ak sa však ešte na obchodovanie necítite, tak si môžete vybrať svetového tradera a kopírovať ho. Všetky obchody, ktoré daný trader otvorí, tak otvorí aj vám! Pre nováčikov som natočil VIDEO návody, kde vám ukážem ako sa registrovať, verifikovať a urobiť vklad. Registrovať na platformu sa môžete TU.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply