Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Indexy od poslednej analýzy prekonali invalidation level pre bearish scenár, čím potvrdili pokračovanie v bullish trende. Kam sa môžu v najbližšej dobe vyšplhať sa dozviete v analýze.

S&P 500

Dlho som pri indexoch špekuloval nad otočením trendu, no indexy vždy klesli len do úrovní nevyhnutných pre splnenie korekcie ako napr. 0.236 alebo 0.382 fibonacciho retracementu. Tieto typy korekcie ukazujú silný bullish sentiment, čo môžeme vidieť vo väčšine akciových grafoch. Mne osobne príde tento rast veľmi umelý a úprimne mu neverím a preto skôr sledujem, kde by sa graf mohol otočiť. Aktuálne na grafe sledujem vyplnenie GAP zóny, ktorá vznikla z predošlého prudkého prepadu. V tejto zóne sa nachádza aj 1.618 fibonacciho extension pre vlnu C, takže v tej oblasti určite budem očakávať krátkodobé otočenie smerom dole. Tesne nad cieľovou zónou sa nachádza ATH úroveň, čo môže pôsobiť taktiež ako silná rezistencia. Z krátkodobého hľadiska teda očakávam dotiahnutie do targetu pre vlnu C a korekciu do vyznačenej oblasti v okolí trendovej čiary.Prečítajte si aj: Přehled komodit – Zlato a stříbro.

DAX

Na nemeckom indexe DAX sledujem rovnaký scenár ako pri S&P indexe, s tým, že index prerazil trojuholníkovú štruktúru a pokiaľ sa udrží nad rezistenciou, mal by pokračovať do GAP zóny, prípadne až do oblasti zóny ATH. Index DAX posledné obdobie vykazuje silnejší rast ako S&P a preto predpokladám rast do vyšších zón ako v prípade S&P.

Na RSI sa taktiež vytvorila trianglová štruktúra, ktorá bola prerazená a určite treba sledovať, či sa graf ustáli alebo nastane prerazenie smerom dole. V prípade korekcie neočakávam zatiaľ silné prepady preto je vyznačená len supportná zóna v okolí trendovej čiary.Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply