Košík

Okrem akcií Tesla, Microsoft a Apple sa hodne hovorí aj o akciách spoločnosti Amazon. Prečo však Jeff Bezos prišiel o tak veľkú sumu a čo to spôsobilo?

Viete si to predstaviť?

V utorok klesol čistý majetok Jeffa Bezosa o 8 miliárd dolárov. To je obrovská suma! Aby ste si to vedeli predstaviť, tak je to kombinovaná hodnota New England Patriots NFL (4,1 miliardy dolárov) a New York Giants (3,9 miliardy dolárov). Ale pre Bezosa, ktorého majetok má hodnotu asi 181 miliárd dolárov, to bola len rutina. Jeho majetok klesol o -4,4%.

18. marca tohto roku sme zažili obrovské prepady na akciových trhoch. Po tom, čo prezident vyhlásil národnú núdzovú situáciu v dôsledku koronavírusu, sa cena akcií Amazonu zvýšila takmer o 69%. Počas pandémie bolo takmer pol zemegule doma. Väčšina obyvateľstva sa nevyhla nude a tak zablúdili na internetové stránky a začali nakupovať. práve toto bola voda na mlyn pre Amazon.  Posledné dva dni už však neboli také veselé a akcie Amazonu začali klesať.

Prečítajte si aj : Moje aktuálne nastavenie stratégie na NAGA.

Bezos, Musk a ďalší

Bezos nie je jediný miliardár, ktorý sa počas pandémie stal oveľa bohatším. Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX, skočil z č. 31 najbohatšieho človeka na svete v polovici marca až do TOP 10 počas tohto týždňa. Jeho čistý majetok sa za posledné štyri mesiace takmer strojnásobil na 69,1 miliárd dolárov z 24,6 miliárd dolárov, a to najmä vďaka masívnemu 320% nárastu akcií spoločnosti Tesla. Je to prvýkrát, čo sa Musk radí medzi desať najbohatších na svete. „Naozaj sa o to nestarám,“ povedal Musk začiatkom júla pre Forbes a komentoval veľkosť jeho majetku. „Tieto čísla stúpajú a klesajú, ale na čom skutočne záleží, je vyrábať skvelé produkty, ktoré ľudia milujú.“

Ďalším veľkým skokanom za posledných niekoľko mesiacov je Mukesh Ambani, indický obchodný magnát a predseda Reliance Industries, ktorého telekomunikačná spoločnosť Reliance Jio v roku 2020 prilákala miliardy dolárov na investície, vrátane 5,7 miliárd dolárov od Facebooku v apríli a 1,2 miliardy dolárov od SAE. “ štátny investičný fond Mubadala v júni. Spoločnosť Google má údajne tiež záujem o kúpu. To zasa viedlo k nárastu ceny akcií spoločnosti Reliance. Ambani je teraz siedmym najbohatším človekom na svete v hodnote 71,4 miliárd dolárov, čo je takmer polovica jeho čistej hodnoty v polovici marca. Naposledy bol Ambani v prvej desiatke v roku 2011 s majetkom vo výške 27 miliárd dolárov.

Od marca sa do TOP 10 pridal aj Steve Ballmer, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft. Akcie spoločnosti Microsoft vzrástli o 47% od polovice marca, keď pristáli s Ballmerom na svetovej priečke s najvyššou hodnotou 6 v hodnote 72,1 miliárd dolárov.

Záver

Samozrejme, keď niektorí stúpajú, tak iní musia ísť dole. Koncom januára mal Bernard Arnault majetok v hodnote 108 miliárd dolárov. V polovici marca klesol na 76 miliárd dolárov, pretože sa ľudia obávali výdavkov na luxusný tovar. Teraz je však späť až na 111,1 miliárd dolárov a na treťom mieste na svete.

Napriek tomu, že od marca klesol v čistej hodnote 3,5 miliardy dolárov, Warren Buffett, jeden z najúspešnejších investorov všetkých čias, je na štvrtom mieste a teraz ôsmy najbohatší človek na svete. W.Buffet je momentálne najnižšie za posledných 20 rokov. Waltonovci, rodina za Walmartom, mali troch členov – Jim Walton, Alice Walton a Rob Walton – ktorí v polovici marca uzavreli prvých desať najbohtaších ľudí.

Jedinou istotou na trhoch, ako je tento, je to, že miliardy je možné získať – a stratiť – a znovu získať v priebehu niekoľkých hodín.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply