Košík

Dnes sa pozrieme na analýzy pre DXY dolárový index spolu s vybranými menovými pármi EUR/USD a GBP/USD. 

DXY (dolárový index)

Dolárový index prepadol pod bullish invalidation level, ktorý bol vyznačený v poslednej analýze a tým, že tento index výrazne oslabil, menové páry voči doláru pokračovali v raste namiesto plánovanej korekcie. Aktuálne graf konsoliduje na poslednej korekčnej úrovni 0.786 pre potencionálny rast. Ak prepadne pod túto úroveň môže ho ešte zastaviť supportná zóna odkiaľ prišiel odraz (Support 1) alebo sa zastaví až na pôvodnom supporte predchádzajúcej rastovej vlny (Support 2). Na 4h grafe vidieť na RSI bullish divergenciu takže ešte je tam možnosť opätovného rastu indexu v podobe abc rastovej vlny, ktorá je vyznačená v grafe. Prepad na supportné úrovne bude znamenať rast pre menové páry a naopak, pokiaľ sa index odrazí od korekčnej úrovne, nastane u menových párov pokles.

EUR/USD

Euro voči doláru prekonalo invalidation level pre bearish scenár a narástlo až na úroveň predchádzajúceho maxima rastovej vlny 3. V prípade pokračovania Eura v raste predpokladám dosiahnutie cieľovej úrovne 1.618 fibonacciho extension pre vlnu 5. Ak by naopak prišlo zamietnutie a nedošlo by zároveň k prekonaniu predchádzajúceho high vlny 3, mohlo by ísť o double top pattern a bearish scenár pre Euro by platil až pri poklese pod úroveň vlny 4, ktorú som vyznačil ako bullish invalidation level.

Prečítajte si aj : Přehled komodit – Zlato a stříbro.

GBP/USD

Britská libra dokončila korekciu vo forme piatich vĺn ešte pred predpokladanou úrovňou a vyštartovala v raste. Zatiaľ sa jej podarilo prekonať úroveň korekčnej vlny 4, čím potvrdila rastový trend a aktuálne vyformovala potenciálnu vlnu 4 pre pokračovanie v raste. Cieľová úroveň pre krátkodobý rast je one to one extension pre vlnu 5.

Pokiaľ by došlo k prepadu, čo by pravdepodobne znamenalo rast dolárového indexu, potvrdený trend pre pokles v prípade Libry by bol po prekonaní bullish invalidation levelu. Aktuálne dolárový index určuje trend takže v prípade jeho prepadu treba očakávať rast týchto menových párov minimálne do vyznačených cieľových úrovni. Opačný scenár je ešte stále možný taktiež a preto je táto varianta je vyznačená v grafoch.

Disclaimer

V našom Trader2.0 členstve obchodujeme v LIVE ROOM (každý utorok a štvrtok) na platforme NAGA. Na tejto platforme je možné obchodovať kryptomeny, komodity, akcie, futures aj FOREX. Ak sa však ešte na obchodovanie necítite, tak si môžete vybrať svetového tradera a kopírovať ho. Všetky obchody, ktoré daný trader otvorí, tak otvorí aj vám! Pre nováčikov som natočil VIDEO návody, kde vám ukážem ako sa registrovať, verifikovať a urobiť vklad. Registrovať na platformu sa môžete TU.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply