Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Indexy od poslednej korekcie narástli o pár percent, ale neprekonali dôležité úrovne pre potvrdenie rastu. Očakávať skôr pokles alebo pokračovanie v raste ?

S&P 500

Americký akciový index zatiaľ ide podľa poslednej analýzy, kde na vyznačenej korekčnej úrovni 0.786 nastalo odmietnutie a v rámci korekcie abc by mal index pokračovať smerom dole do jednej z vyznačených úrovní pre vlnu C. Aj keď som to do grafu pre lepší prehľad nevyznačoval, tento rast z úrovne A do úrovne B, bol presne one to one extension, takže index sa zatiaľ správa naozaj čitateľne. Ak by došlo k prerazeniu invalidation level a teda pokračovaniu smerom hore, dôvodom rastu a zároveň cieľovou úrovňou môže byť nevyplnený gap, ktorý vznikol pri prudkom prepade počas paniky kvôli korona vírusu. Tým, že index zatiaľ rešpektuje korekčné úrovne sa prikláňam skôr k poklesu, ale stať sa môže hocičo a preto treba rátať aj s opačným scenárom.

Prečítajte si aj: Jeden z najväčších penzijných fondov na svete stratil za 3 mesiace celú trhovú kapitalizáciu Bitcoinu.

DAX

Nemecký index DAX vykazuje oproti indexu S&P väčšiu silu, čo je možno z dôvodu korona vírusu, ktorý aktuálne vyčíňa hlavne v USA (v Európe je to oveľa miernejšie). Tým, že je DAX index impulznejší, nerešpektoval vyznačené korekčné úrovne a zastavil sa až na úrovni invalidation level pre bearish scenár. Tým, že index neprekonal túto úroveň a prišlo rázne zamietnutie, môžeme stále špekulovať nad poklesom v rámci abc korekcie.

Na úrovni zamietnutia sa nachádza aj trendová čiara pre predchádzajúci rastový kanál, takže očividne tento kanál stále platí ako silná rezistencia, ktorú DAX prerazí len za podpory veľkých objemov. Jednotlivé úrovne pre pokles vlny C sú vyznačené v grafe. V prípade prerazenia invalidation levelu a pokračovania smerom hore je podobne ako aj u S&P vyznačená cieľová úroveň pre vyplnenie gapu.

Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply