Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Indexy od poslednej analýzy poklesli do prvej korekčnej úrovne a nastal odraz. Budú indexy pokračovať v raste alebo sa ešte korekcia neskončila ? 

S&P 500

Americký akciový index zatiaľ pokračuje na základe poslednej analýzy, kedy ešte nebolo jasné, či príde z vyznačeného vrcholu zamietnutie smerom dole. Analýza sa zatiaľ z časti vyplnila a graf prišiel do 0.236 fibonacciho korekčnej úrovne, čím splnil najmenšiu úroveň pre korekciu. Teraz je to znovu situácia, kedy môžu nastať dve možnosti a nič nie je úplne isté. Buď S&P narastie maximálne do korekčnej úrovne 0.786 a príde znovu zamietnutie smerom dole alebo už korekcia bola splnená a graf bude pokračovať smerom hore a prerazí invalidation level pre bearish scenár. V prípade rastu je predpoklad ísť splniť nevyplnený gap, ktorého vlastnosť pritiahnuť graf sme už v analýzach spomínali niekoľkokrát. V prípade poklesu a zamietnutia v raste predpokladám najbližšiu cieľovú úroveň pre pokles 0.382.

Prečítajte si aj: Přehled komodit – Zlato a stříbro.

DAX

Nemecký index DAX je na tom skoro identicky v porovnaní s indexom S&P, s tým rozdielom, že DAX je mierne vyššie, čo sa týka korekčných úrovni pre potenciálnu korekciu abc. Dnes sa pravdepodobne pri otvorení trhu uvidí, či nastane zamietnutie smerom dole alebo naopak rast a prerazenie invalidation level pre bearish scenár. V prípade rastu je taktiež vyznačený vzniknutý gap z februárového strmého prepadu, ktorý ešte môže pritiahnuť graf na svoje úrovne. Ak naopak príde zamietnutie, minimálna cieľová úroveň pre dokončenie abc korekcie je 0.382.

Situácia na trhoch je veľmi zvláštna a poslednú dobu platí, že čím horšie ekonomické správy a prognózy zverejnia, tým väčší rast následne nastane pri indexoch a celkovo trhoch ako takých. Ja sa osobne prikláňam ku spomínanej korekcií ale tým, že sú trhy ovládané obrovskými ekonomickými stimulmi, priestor pre pokles je veľmi obmedzený.

Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply