Košík

Ahojte traderi. Ako ste si iste všimli, tak štvrtok zrazu všetko začalo klesať. Indexy, komodity aj kryptomeny. Prečo sa tak stalo a čo to mohlo spôsobiť?

Poklesy na indexoch

Keď zazvonil zvon na Wall Street, všetky tri hlavné indexy klesli o viac ako 5%. Dow Jones klesol o 6,9% alebo 1 861 bodov, zatiaľ čo S&P 500 klesol o 5,9% alebo o 188 bodov. Na konci dňa boli všetky zisky spoločnosti S&P 500 v júni vymazané!

Zvrat na trhoch bol rýchly a mnohí sa opýtali na starú otázku: Prečo?

Prečítajte si aj : Ako začať s kryptomenami?

Odlišné dôvody

Podľa nášho názoru sa počas štvrtkového obchodného dňa stretli dokopy až štyri negatívne udalosti, ktoré spôsobili prepad trhu :

  • Prvým dôvodom je to, čo sme počuli od predsedu Federálneho rezervného systému Jerome Powella. V stredu sa v záverečných komentároch Powella počas jeho tlačovej konferencie po FOMC spomínali ceny akcií a ceny aktív.

„Nechceme dosiahnuť konkrétnu úroveň akejkoľvek ceny aktív,“ uviedol Powell v odpovedi na otázku od Michaela McKeeho z Bloombergu.

„Chceme, aby investori boli vystavení riziku, rovnako ako trhy. Chceme, aby trhy fungovali. A opäť sa nepozeráme – na konkrétnu úroveň. “

Najnovšie predpovede úrokových sadzieb Fedu zverejnené v stredu tiež naznačili, že úrokové sadzby zostanú do roku 2022 na 0%. Táto správa vyvolala tlak na bankový sektor. najviac si to odniesol KBW Bankx index, ktorý klesol o -9%. Pritom za predchádzajúcich približne 20 dní tento index posilnil o skvelých +30%.

  • Trhy tiež zaznamenali znepokojujúce údaje o šírení infekcií COVID-19 vo viacerých štátoch, ktoré vyvolali obavy investorov v súvislosti s „druhou vlnou“ a zdôraznili, že táto prvá vlna pravdepodobne ešte neskončila.

Štáty vrátane Utahu, Arizony, Texasu, Floridy, Kalifornie a Carolina zaznamenali v posledných dňoch nárast prípadov. V utorok zaznamenal Texas najvyšší počet hospitalizácií COVID-19 od začiatku pandémie.

  • Začiatkom tohto týždňa sme videli obchodníkov na bezplatnej online platforme Robinhood, ktorá uzatvára stávky na spoločnosti, ktoré buď vyhlásili bankrot alebo o ktorých sa hovorí, že sa práve pripravujú na bankort.

Prichádzalo to potom, čo sa letecké spoločnosti, výletné akcie a výrobca elektrických kamiónov Nikola (NKLA) stali v posledných týždňoch miláčikmi tohto retailového investora. A tieto obchody sa v posledných dňoch dostali pod vážny tlak.

  • Technická analýza. Mnoho bankárov avizovalo, že rezistencia na S&P500 na hranici 3200 – 3300 bodov je veľmi silná. Množstvo obchodníkov, tak začalo byť skeptickými, či sa index dokáže dostať skrz túto hladinu.  Napríklad vo štvrtok klesli všetky štyri hlavné americké letecké spoločnosti – Delta (DAL), United (UAL), American (AAL) a Southwest (LUV) o viac ako 11%!

Všetci traja veľkí operátori výletných lodí – Royal Caribbean (RCL), Norwegian Cruise Lines (NCLH) a Carnival Cruises (CCL) zaznamenali pokles svojho podielu o viac ako 13%.

Samozrejme nemáme jeden konkrétny dôvod, prečo trhy vo štvrtok klesli, ale možno to bola súhra práve týchto 4 faktorov. Každopádne indexy aj akcie vo štvrtok vo veľkom klesli a bohužiaľ ich nasledovali aj kryptomeny.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

 

Ďalšie články od autora

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply