Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Indexy podľa očakávaní prišli do cieľových úrovní na základe minulej analýzy. Príde teda dlho očakávaná korekcia ? 

S&P 500

Americký akciový index a celkovo indexy poslednú dobu rástli rýchlejšie ako niektoré kryptomeny. Od svojej poslednej korekcie, kde bola jeho úroveň okolo 2768 bodov, S&P vyrástol o viac ako 16% za necelý mesiac a dosiahol tak hodnotu 3230 bodov, odkiaľ prišlo zatiaľ len mierne zamietnutie. V okolí tejto hodnoty bol vyznačený target pre 1.618 fibonacciho extension pre piatu vlnu. Na RSI sa vytvorila bearish divergencia a to značí, že by mal nastať pokles resp. korekcia. Dnes pri otvorení trhu sa uvidí, či príde ešte ráznejšie potvrdenie vo forme poklesu smerom dole alebo bude index pokračovať v raste. V prípade, že by to bol vrchol a prišla by korekcia, v grafe som vyznačil jednotlivé korekčné úrovne, kde očakávam z krátkodobého hľadiska pokles vo forme abc korekcie.  Veľa záleží od fundamentu, ktorý hýbe s trhmi a väčšinou sa to deje práve vo štvrtok, keď USA vyhlasuje výsledky napr. nezamestnanosti a pod. Každopádne by sa z grafu malo dať jasnejšie vyčítať ku koncu týždňa, či bude index pokračovať v korekcií alebo bude pokračovať v umelom raste aj naďalej. Prečítajte si aj: Přehled komodit – Zlato a stříbro.

DAX

Nemecký index DAX je na tom, čo sa týka očakávaného scenára, rovnako ako index S&P. Index DAX vykazuje väčší rozdiel hlavne v raste, pretože od poslednej korekcie z hodnoty približne 10 160 bodov narástol za necelý mesiac na hodnotu približne 12 900 a pripísal si tak rast o viac ako 27%. Tento rast je zapríčinený hlavne ECB, ktorá zvýšila celkové dotácie a preto, aj keď realita na trhu vyzerá úplne inak, indexy vďaka stimulom rastú.

Kvôli impulznému rastu bol predpokladaný cieľ pre piatu vlnu mierne prepálený smerom hore, ale stále je to ešte možné brať ako splnenie targetu. Podstatné bude, či v najbližšej dobe príde rázne zamietnutie a pokračovanie smerom dole do vyznačených korekčných úrovní, čo podporuje aj bearish divergencia na RSI alebo je analýza nesprávna a indexy budú stále pokračovať v raste.

Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply