Košík

Dnes si rozoberieme, prečo menové páry ku USD rastú a pozrieme sa na priebeh predchádzajúcich analýz pre menové páry EUR/USD a CHF/USD.  

DXY (dolárový index)

Tento index je ukazovateľom sily alebo aj hodnoty amerického doláru voči iným menovým párom a preto, keď tento index klesá, iné menové páry voči doláru stúpajú. V analýze je vidieť, že index dlhú dobu konsolidoval v trojuholníkovom kanály a koncom mája z neho vypadol, čo zapríčinilo prudký rast ostatných menových párov voči doláru. Tento pokles indexu by mal pokračovať do targetu vlny C, čo predstavuje one to one extension a zároveň aj korekčná úroveň 0.786 na základe fibonacciho retracementu. V najbližšej dobe očakávam menší pullback vlny 4 a potom pokračovanie smerom dole do cieľovej úrovne.

EUR/USD

Od poslednej analýzy z pred dvoch týždňov, euro ukážkovo rástlo a postupne sa blíži do cieľa. Tým, že by dolárový index krátkodobo narástol, by spôsobil ešte menší pokles na eure, ale z dlhodobého hľadiska by malo dosiahnuť cieľovú úroveň 1.618 alebo aj one to one extension vlny C.Prečítajte si aj : Přehled komodit – Zlato a stříbro.

CHF/USD

Švajčiarsky frank od poslednej analýzy prerazil dlhú konsolidačnú štruktúru v podobe trojuholníka a aktuálne očakávam potvrdenie prerazenej rezistencie v podobe poklesu na túto úroveň a pokračovanie smerom hore. To by potvrdzovalo aj očakávaný nárast dolárového indexu a jeho následný pokles. Dlhodobý cieľ pre švajčiarsky frank je úroveň na one to one extension, teda niekde okolo hodnoty 1.063.Či sa tam dostane uvidíme v nasledujúcom období a ako sme si povedali na začiatku, treba si všímať aj v akom stave sa aktuálne nachádza index pre dolár a podľa toho manažovať svoje pozície voči iným obchodným párom.

Disclaimer

V našom Trader2.0 členstve obchodujeme v LIVE ROOM (každý utorok a štvrtok) na platforme NAGA. Na tejto platforme je možné obchodovať kryptomeny, komodity, akcie, futures aj FOREX. Ak sa však ešte na obchodovanie necítite, tak si môžete vybrať svetového tradera a kopírovať ho. Všetky obchody, ktoré daný trader otvorí, tak otvorí aj vám! Pre nováčikov som natočil VIDEO návody, kde vám ukážem ako sa registrovať, verifikovať a urobiť vklad. Registrovať na platformu sa môžete TU.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply