Košík

Ahojte trejderi, je tu pondelok a to znamená pravidelnú analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.

Bitcoin

Keď sa pozrieme na 4H graf, môžeme sledovať, že sa nám pravdepodobne vytvára formácia triangel. Myslím, že toto teraz každému doslova bije do očí. Táto formácia je typická pre 4. vlnu 5 – vlnového cyklu a objavuje sa zvyčajne pred posledným pohybom v danom smere. Ak by sa to teda malo potvrdiť aj v tomto prípade, mala by nás čakať ešte posledná 5. vlna smerom hore. Tí, čo ale sledujete Bitcoin dlhší čas, si určite pamätáte, že v minulosti zvykol Bitcoin presne v tejto fáze naopak preraziť smerom dole silným pohybom, a následne pokračovať smerom dole. Áno, práve vtedy, keď všetci čakali ešte jeden pohyb smerom hore, nás trh nepríjemne prekvapil a prišiel zostrel. Práve preto je teraz veľmi obtiažne povedať, či sa naozaj jedná o 4. vlnú a pôjdeme teda ešte hore alebo príde silný zostrel a zastavíme sa na výrazne nižších hodnotách. Úprimne, sám neviem čo si mám o celom tomto grafe myslieť a popravde mi príde dosť zvláštny. Pokiaľ výrazne neprerazíme hornú alebo dolnú trendovku, naozaj si netrúfam odhadnúť kam by sme mohli pokračovať. Indikátor RSI nám ukazuje hodnotu 57, čo je v podstate neutrálna hodnota, takže toto nám taktiež nenapovie o nič viac. Ešte by som spomenul jednu vec a to sú veľké nepokoje v USA, čo mnohí z vás určite zachytili. Toto by mohlo mať istý vplyv na finančné trhy. Ak by prišiel výraznejší prepad na týchto trhoch, mohlo by to stiahnuť taktiež aj cenu Bitcoinu. Tento jav sme už v tomto roku mohli vidieť . Tento týždeň by mohol byť teda vcelku zaujímavý.

Prečítajte si aj : Ako fungujú krypto peňaženky?

Dominancia

Čo sa týka dominancie, tu by som ukázal skôr 1D graf. Na tomto grafe vidíme, že sa blížime k dlhodobej modrej trendovke. Osobne predpokladám, že sem by mala prísť čoskoro reakcia. Ak by prišlo k odrazu, mali by sme pokračovať  minimálne na hodnoty 68,5 až 69 %. Naopak ak by prišiel silný prieraz smerom dole, pre Bitcoin by to bolo veľmi zlé. Toto by som ale zatiaľ nerozoberal. Skôr sa prikláňam momentálne k odrazu a postupnému rastu na vyššie spomenuté hodnoty. V tejto dobe môže Bitcoin ale kľudne klesať, zatiaľ čo dominancia bude naberať na sile. Toto sa dá taktiež pozrieť na grafoch z minulosti.

Altcoin market cap

Tu by som sa pozrel na 4H graf. Na tomto grafe vidíme, že sa nám nakoniec podarilo preraziť zónu v oblasti 85 miliárd, ktorú som naposledy spomínal ako veľmi silnú. Priznám sa, že osobne som tomu nedával veľké šance a skôr som predpokladal pokles. Trh nás ale prekvapil a začali sme rásť.

Čo by sme teda vedeli vyčítať z aktuálneho grafu? Ak by sme mali pokračovať v raste, potrebujeme potvrdiť prerazenú zónu ako support. To by znamenalo pokles, odrazenie z danej zóny a vytvorenie vyššieho high. Ak by sme danú zónu neudržali a spadli pod, znovu by som podobne ako minulý týždeň videl najbližšiu zastávku na hodnotách v oblasti 76 miliárd.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply