Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Od poslednej analýzy indexov ubehli dva týždne a indexy znovu prekonali predchádzajúce rezistencie. V analýze sa dozviete, kam sa ešte môžu vyšplhať pred hlbšou korekciou.   

S&P 500

Americký akciový index sa po abc korekcií, ktorá išla presne do one to one extension odrazil smerom hore a prekonal predchádzajúce high rastovej vlny vrátane 0.618 fibonacciho retracementu. Týmto potvrdil, že to nebude jednoduchá korekcia vo forme troch vĺn ale komplexnejšia päť vlnová štruktúra. Ešte pred dosiahnutím targetu pre piatu vlnu, ktorá je na úrovni 1.618 fibonacciho extension sa nachádza silná rezistencia jednak pre 0.786 fibonacciho retracementu a zároveň aj trendová podporná čiara. Index bude potrebovať veľkú silu na prerazenie tejto úrovne a sám som zvedavý ako to nakoniec dopadne.

Prečítajte si aj : Přehled komodit – Zlato a stříbro.

DAX

Veľmi podobný scenár je aj na nemeckom akciovom indexe s tým rozdielom, že DAX ešte neprekonal úroveň  0.618 fibonacciho retracementu, pretože je oproti S&P s rastom mierne pozadu. Taktiež ako aj S&P, urobil DAX po vlne 3 korekciu do one to one extension a následne prerazil predchádzajúce high. Celkový target pre piatu vlnu je taktiež 1.618 s tým, že rezistencia v podobe trendovej čiary sa nachádza mierne nad touto cieľovou úrovňou.

Ako je vidieť z grafov, indexy na sile zatiaľ nestrácajú a prekonávajú rezistencie bez akýchkoľvek problémov. Pokiaľ FED sponzoruje trhy obrovskými stimulmi, indexy sa len tak do hlbšej korekcie nedostanú. Horšie by to bolo pokiaľ by investori stratili dôveru v systém a začali by sťahovať peniaze z trhu. Pokiaľ sa tak nestane, uvidíme pravdepodobne len menšie korekcie a pokračovanie tohto „umelého“ rastu minimálne do vyznačených úrovní.

Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Leave a Reply