Košík

Ahojte trejderi,

je tu nový týždeň, pozrime sa teda na Bitcoin, jeho dominanciu a altcoinový market cap.

 

Bitcoin

Začnime denným grafom. Keď sa pozrieme na tento graf, vidíme, že pravdepodobne konečne prišiel zlom a podarilo sa nám preraziť dlhodobú čiernu trendovku, ktorá nás držala v stúpajúcom pohybe takmer 72 dní.

Toto by mohol byť dobrý signál na to, že na istý čas budeme pokračovať smerom dolu.

Prepnime sa teraz na 4H graf. Na tomto grafe vidno daný prieraz jasnejšie, aj keď priznám sa, čakal som trošku viac a zároveň aj silnejšie predajné objemy. Toto ale kľudne ešte môže prísť.

Z grafu taktiež vidíme, že držíme aj trendovku na indikátore RSI. Tu sa už pomaličky blížime k extrémnej oblasti, ale na toto máme ešte dostatok priestoru a času. Aký by mohol byť teda nasledovný vývoj? Momentálne sa nachádzame síce pod trendovkou, čo je dobrý signál, no zároveň sme v zóne, kde Bitcoin viackrát zareagoval. Osobne predpokladám nateraz dve možnosti vývoja. Prvá možnosť je pohyb do strany a následný prepad cez túto zónu a pokračovanie smerom dole. Druhá možnosť je otestovanie prerazenej trendovky zo spodu. To znamená jemný rast na hodnoty maximálne 9200, odrazenie a znovu pohyb dolu. V oboch prípadoch by som ako nasledujúcu stanicu predpokladal zónu 7300 až 7500 dolárov. Každopádne ak by som sa mal prikloniť k jednej verzii, bol by to pohyb do strany a následne pokračovanie smerom dole. Uvidíme, ktorá možnosť nastane.

Prečítajte si aj : https://trader20.sk/2020/05/24/ako-sa-mi-darilo-obchodovat-prvy-mesiac-na-naga-vysledky/

Dominancia

Tu sa pozrime na 4H graf. Tu som naposledy spomínal zónu približne 67,70 % kde prišlo viackrát k odrazeniu. Nakoniec samotná dominancia túto zónu neudržala a praskla dole. Za mňa osobne je to jasný signál, že pôjdeme pomaličky otestovať spodnú modrú trendovku (v tom lepšom prípade). V horšom prípade pôjdeme pod túto trendovku a to by bolo pre Bitcoin veľmi zlé. Nateraz ale nepredbiehajme. Momentálne vidím teda dominanciu na pokles k modrej trendovke. K tomuto grafu asi momentálne nie je viac čo dodať. Aj tu sa nám potvrdzuje, že Bitcoin by mal klesať.

 

Altcoin market cap

Tu by som sa pozrel taktiež na 4H graf.  Vidíme, že sme nedokázali preraziť zónu v oblasti 85 miliárd. Taktiež si môžeme všimnúť, že prišlo relatívne silné zamietnutie,  znovu otestovanie tejto oblasti ako rezistencie a znovu odraz. Osobne si nemyslím, že už danú oblasť prerazíme a alty sa podľa môjho názoru znovu ,,vysypú“. Určite by som teraz neodporúčal longovať. Všetci dobre vieme, že stať sa môže hocičo, ale pravdepodobnosť nám hovorí jasne: DOLE. Osobne predpokladám, že graf/trh bude rešpektovať aj klesajúcu trendovku na RSI indikátore. Navyše, prešiel som si grafy viacerých veľkých altcoinov. Drvivá väčšina z nich vyzerá naozaj skôr na pokles ako rast. Preto by som neriskoval s longovaním. Ako najbližšiu zastávku na altcoinovom market cape vidím zónu 73 až 75 miliárd.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply