Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Konečne to vyzerá tak, že indexy dosiahli vrchol rastovej vlny a načrtli korekciu. Ako veľká táto korekcia môže byť si ukážeme v analýze.  

S&P 500

Americký akciový index síce nešiel do predpokladaného targetu one to one extension, na základe predchádzajúcich analýz, ale zastavil sa až mierne nad touto úrovňou, kde sa nachádza fibonacciho retracement0.618 až 0.65 korekčnej vlny. V tejto úrovni nastal odraz dole a včera index urobil nižšie low, čím naznačil začiatok korekcie v podobe prvých dvoch vĺn. Na základe fibonacciho extension som vyznačil jednotlivé úrovne, kam by pri korekcií mohol index z krátkodobého hľadiska padnúť . V grafe sú vyznačené dve varianty, jednak pre jednoduchú abc korekciu do one to one alebo komplexnejšiu päť vlnovú korekciu, ktorá by mohla ísť až na úroveň 2.618 fibonacciho extension. Tým, že index bol, a stále je, neustále tlačený smerom nahor cez obrovské peňažné stimuly, bude zaujímavé vidieť, kam sa index v rámci korekcie dostane.

Prečítajte si aj : Přehled komodit – Zlato a stříbro.

DAX

Nemecký akciový index na rozdiel od S&P, išiel presne do targetu one to one extension, kde nastalo silné zamietnutie a taktiež v priebehu včerajšieho dňa spravil index nižšie low, čím potvrdil, že dosiahol vrchol a mala by nastať korekcia. Jednotlivé varianty pre korekciu sú podobne ako u S&P indexu, s tým, že u indexu DAX predpokladám krátkodobý pokles maximálne do 1.618 extension.

Hneď pod touto úrovňou sa nachádza silný support pre 0.618 fibonacciho retracementu rastovej vlny, takže v prípade, že by ho index časom prerazil, bol by to veľmi silný bearish signál toho, že korekcia môže pokračovať až na nové low. Nebudem však predbiehať a počkáme si, ako sa situácia v prípade oboch indexov vyvinie.

Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply