Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Oba indexy sa postupne dostávajú do cieľových úrovni v rámci rastu a mal by nastať pokles. Aký hlboký tento pokles bude ? 

S&P 500

Americký akciový index na základe predchádzajúcich analýz dokončil one to one extension rastovej korekcie abc a nakoniec v tejto úrovni prišlo včera v priebehu dňa rázne zamietnutie. Vyzerá to teda na začiatok korekcie, no z dlhodobého hľadiska sa uvidí či to bude len menší pokles do vyznačených úrovni na základe fibonacciho retracementu alebo sa pozrieme na nové lokálne low.

Túto situáciu zatiaľ nepredpokladám, pretože FED robí čo môže, aby trhy udržal v zelených číslach a to aj dokázal, napriek tomu, že reálna ekonomika USA, v rámci podnikov a firiem bojuje o prežitie. Samozrejme ešte môže nastať situácia, že index vystrelí nahor nad invalidation level a tým pádom by bola analýza nesprávna, ale z toho ako to aktuálne vyzerá si myslím, že nastal čas na korekciu.

DAX

Nemecký akciový index taktiež dokončuje rastovú korekciu abc, rovnako ako aj S&P s tým, že sa mu zatiaľ nepodarilo prísť do targetu one to one extension a posledné dni sa pohyboval v konsolidačnom kanáli, odkiaľ príde buď vystrel nahor, maximálne však na úroveň bodu C, alebo pri otvorení burzy príde zamietnutie a index DAX začne korekciu z vyznačenej úrovne. Taktiež bude otázne, či následný pokles bude len do určitých úrovní v rámci korekcie alebo sa index dostane na nové lokálne low.

Na základe fibonacciho vĺn uvažujem v oboch grafoch o poklese pod supportnú úroveň a teda pokračovanie v downtrende vlnou 5. Tento scenár bude platný jedine pri prerazení supportu na úrovni okolo 8200 bodov pre DAX a 2190 bodov pre S&P. V nasledujúcich týždňoch sa teda uvidí, ako sa graf vyvinie no v oboch prípadoch sa prikláňam zatiaľ len ku menšej korekcií.

Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply