Košík

Dnes sa pozrieme na analýzu indexov S&P 500 a DAX. Indexy v poslednej dobe vykázali silný rast napriek zlej situácií vo svete. Oplatí sa už vstúpiť do trhu ? 

DAX

Nemecký index DAX aktuálne dokončuje korekčnú vlnu C, no vyzerá, že mu dochádza sila. Na menších časových rámcoch je možné vidieť tvoriacu sa formáciu Rising wedge, s ktorou sa môže ešte index dostať aj do targetu vlny C, do one to one extension, ale zároveň by ma neprekvapilo, pokiaľ by tam vôbec nedošiel a prišla by otočka smerom dole. Na RSI je na 4h grafe vidieť bearish divergenciu a taktiež formácia sviečok hovorí o otočení trendu smerom dole. Z dlhodobého hľadiska predstavuje táto korekcia dokončenie vlny 4 a keď dôjde k prepadu smerom dole, bude to pokračovanie v bearish trende v podobe vlny 5, ktorá pôjde s veľkou pravdepodobnosťou na nové low.

S&P 500

Veľmi podobne je na tom aj americký index S&P 500, ktorý je však trochu viac popredu a na rozdiel od indexu DAX, vykazuje silnejší rast. Aktuálne taktiež dokončuje korekčnú vlnu C v podobe stúpajúceho kanálu. Cieľ pre vlnu C je one to one extension vo vyznačenej zóne, čo je zároveň aj hranica pre dotyk s vlnou 1. Bearish divergenciu je možné zatiaľ vidieť len na 2h grafe, čo znamená, že má ešte silu to vytiahnuť do targetu, kde očakávam otočenie smerom dole.

Z celkového hľadiska je vidieť, že indexy posledné obdobie nepochopiteľne rástli a dosahovali veľmi pekné percentá, zatiaľ čo ekonomika stagnuje, USA ma najviac ľudí na podpore v histórií a množstvo firiem, ak sa situácia nezlepší, skrachuje. FED robí pre záchranu ekonomiky USA čo sa dá a trhy samozrejme rastú, keďže tam posielajú bilióny nových dolárov. Tak či tak si myslím, že z dlhodobého hľadiska je kríza nezvratná a najbližšie obdobie očakávam na trhoch pokles minimálne do vyznačených targetov pre piatu vlnu.

Disclaimer

Bavia vás kryptomeny alebo FOREX a neviete kde začať? Naučte sa obchodovať s kurzami od Trader2.0. Až 9 kurzov vás prevedie svetom obchodovania od úplných základov až po pokročilé stratégie, ktoré používajú na Wall Street.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply