Košík

OneCoin patrí nepochybne medzi najzaujímavejšie témy v kryptomenovom svete. Aj napriek tomu, že išlo (a na niektorých miestach ešte stále ide) o podvod kolosálnych rozmerov, OneCoin nestráca mediálnu pozornosť ani po viac ako 5.rokoch od svojich počiatkov. No a aktuálne to vyzerá tak, že sa zo sociálnych médii presunie veľká časť tejto pozornosti aj na televízne obrazovky.

Ruja Ignatova ožije na televíznych obrazovkách

„Missing Crypto Queen“ (Stratená kryptomenová kráľovná) ako sa často opisuje Ruja Ignatova, zakladateľka a najznámejšia tvár podvodu OneCoin, už čoskoro ožije spolu so samotným podvodom na televíznych obrazovkách. Práva na vysielanie získala spoločnosť New Regency Television International,, ktorá už v minulosti vytvorila podcast o Ruje Ignatovej známy ako „Missing Crypto Queen.“ Ten zažil nečakaný úspech, keď si ho za menej ako 4 mesiace stiahlo viac ako 3.5 milióna odoberateľov.

Tam sa však úspech počinu New Regency Television International nekončí. Najnovšie plány totižto naznačujú, že „Missing Crypto Queen“ sa dostane aj na televízne obrazovky vo forme drámy.

„Dúfam, že sa nám podarí šíriť pravdu o projekt OneCoin do celého sveta.“

Tak zneli slová Georgia Catta, ktorý má byť hlavným producentom a takisto aj textárom daného projektu. Samozrejme, že nepôjde o osvetu, ktorá by sa tvorcom alebo podporovateľom tohto projektu páčila. OneCoin je totižto jednou z najznámejších Ponzi-schém v novodobej histórii a v takisto aj v histórii kryptomien. Podľa rôznych odhadov bolo prostredníctvom tohto podvodu spreneverených až 5 miliárd dolárov.

Chýbajú peniaze, aj Ruja

OneCoin má na svojom krku obrovské množstvo žalôb a trestných oznámení za spreneverenie obrovského množstva financií. Ako sa však zatiaľ zdá, tak Ruja Ignatova sa do väzenia tak skoro nedostane.  Akékoľvek informácie o jej aktuálnom živote sú totižto neznáme. Nevie sa ani len to, kde by sa mohla zakladateľka OneCoinu nachádzať, či ako aktuálne vyzerá.

Naopak jej brat, Konstantin Ignatov bol v USA nielen obvinený, ale takisto aj právoplatne odsúdený, pričom mu môže byť vymeraný trest v hodnote až 90 rokov vo väzbe. Od pôvodného trestu (doživotie) bolo upustené kvôli tomu, že Konstantin pomohol usvedčiť niekoľkých členov zapojených v tomto podvode. Okrem neho bolo úspešne obvinených a zatknutých ďalších 98 osôb, pričom toto číslo môže stále narastať. Ako sa však zdá, tak „Missing Crypto Queen“ ostáva stále na slobode.

Zdroj:

https://cointelegraph.com/news/one-coin-much-drama-onecoin-ponzi-scheme-lives-on-as-tv-show

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Popularita kníh o tradingu kryptomien závratne rastie

By Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články No Comments

Kryptomeny zažívajú v roku 2020 skvelý rast. Takmer každá z popredných kryptomien a rovnako aj kvantum menších altcoinov a shitcoinov sa aktuálne drží v zelených číslach. Zisky pritom určite stoja za povšimnutie, veď Bitcoin narástol za január o viac ako 30%. Aj to sa určíte podpísalo pod rastúci záujem zo strany nováčikov, ktorí chcú v tomto sektore obchodovať. A ako ukazujú aktuálne štatistiky, tak množstvo z nich siahne pritom po knihe z Amazonu.

Čítať ďalej

Korona vírus a kryptomeny – aký bude dopad?

By Nezaradené No Comments

Vieme, vieme, vieme. Správ o korona víruse už máte asi všetci plné zuby. Média po celom svete sú preplnené novinkami o tom, ako sa daný vírus vyvíja, kam sa mu podarilo dostať a koľko ľudí je nakazených alebo už danému vírusu podľahlo. Obe tieto čísla však rapídne rastú a preto sa začínajú v médiách vynárať rôzne predikcie toho, ako ďaleko to až môže zájsť a aký dopad môže mať daný vírus na svet.

Čítať ďalej

Kauza Schiff vyriešená: Kde nastala chyba?

By Nezaradené No Comments

Tento týždeň sme vám v utorok sprostredkovali aktuálne asi „najhorúcejšiu“ kauzu s kryptomenového sveta. V nej sa známy kryptomenový kritik Peter Schiff prostredníctvom svojho Twitter účtu vyjadril, že stratil všetky svoje kryptomeny, kvôli „chybe“ na strane známej peňaženky Blockchain Wallet, ktorá nerozpoznáva jeho heslo. Ako všetkých ubezpečoval, svoje heslo nezabudol a chyba na jeho strane nastať nemohla. Je to však pravda?

Čítať ďalej

Leave a Reply