Košík

Vieme, vieme, vieme. Správ o korona víruse už máte asi všetci plné zuby. Média po celom svete sú preplnené novinkami o tom, ako sa daný vírus vyvíja, kam sa mu podarilo dostať a koľko ľudí je nakazených alebo už danému vírusu podľahlo. Obe tieto čísla však rapídne rastú a preto sa začínajú v médiách vynárať rôzne predikcie toho, ako ďaleko to až môže zájsť a aký dopad môže mať daný vírus na svet.

Korona vírus v číslach

Ku dnešnému dňu je nahlásených zhruba 10 000 ľudí, u ktorých sa má daný vírus vyskytovať. Toto číslo však má takmer exponenciálny rast, keď iba v posledných 2 dňoch pribudlo až 4 000 nakazených ľudí. Rovnako tomu je aj v počte úmrtí. Celkovo aktuálne prehralo boj s týmto vírusom zhruba 220 ľudí, pričom viac ako 100 ľudí malo podľahnúť korona vírusu včera. Celkovo je tak zatiaľ úmrtnosť na hranici 2%.

Dokopy sa má korona vírus aktuálne vyskytovať vo viac ako 25 krajinách. Okrem Číny, ktoré je epicentrom tejto nákazy, je najviac zaznamenaných prípadov v Thajsku, Singapure alebo Japonsku. Rovnako sa však vírus nachádza už aj v USA, Spojenom Kráľovstve, Francúzsku alebo Taliansku, pričom podozrenia sa už objavili aj u našich susedov v Čechách a Rakúsku. Včera večer sa dokonca v médiach objavilo, že by sa prvé dva prípady mohli nachádzať aj priamo v Žiline, avšak zatiaľ sa nič nepotvrdilo.

Ako súvisí korona vírus s kryptomenami?

Samozrejme, že nejdeme situáciu nejako zľahčovať a hovoriť o tom, aký zlý dopad má korona vírus na kryptomeny, keď ide o smrteľný vírus, ktorý si žiaľ vyberá aj svoju daň. Avšak podľa niekoľkých finančných analytikov sa dopad tohto vírusu na trhy začína preukazovať už teraz. Nielenže väčšina ázijských indexov a akcií stratila v posledných dňoch na hodnote, ale takisto sa začína hovoriť aj o možnosti poklesu HDP v Číne a spomalení ekonomiky tejto ázijskej veľmoci.

Dôvodov je hneď niekoľko. Okrem lockdownu (uzatváraní miest), ktoré zasiahlo viac ako 18 miliónov ľudí, má Čína aj problémy s logistikou a cestovaním. Množstvo leteckých spoločností ruší akékoľvek lety do týchto oblastí. Rovnako sa ľudia majú problém aj dostať z krajiny. Spomalenie HDP by však malo nastať najmä kvôli zníženiu pracovnej sily (kvôli núteným zdravotným opatreniam) a rušeniu vývozu produktov do zahraničia. Takisto sa predlžuje aj čas dodávania akýchkoľvek tovarov vrámci tejto krajiny, čo spôsobuje omeškania a niekoľkých prípadoch ja zastavenie ďalšej výroby.

A práve toto je jeden z dopadov korona vírusu aj na kryptomeny. Výrobcovia ASIC minerov v Číne totižto upozornili svojich klientov na oneskorenia v dodaní ťažiacich zariadení. Má ísť pritom iba o bezpečnostné opatrenia, ktoré spomaľujú možnosť prepravy daných mineorv. MicroBT a Bitmain, dvaja z najväčších výrobcov týchto zariadení na svete, sa tak svojim klientom zatiaľ iba formálne ospravedlnili za vzniknuté problémy, avšak situácia aktuálne nie je v ich rukách.

Netreba strácať hlavu

Samozrejme, že nejde o katastrofálny dopad a kryptomeny samotné tento vírus určite prežijú. Situácia sa však môže stupňovať a celkový dopad nemusí byť na teraz známy. Určite však nechceme nikoho zastrašovať. Rovnako aj treba podotknúť, že v prípadoch akým je tento, je najdôležitejšie nájsť najprv vhodnú a efektívnu protilátku a zachrániť tak čo najviac ľudí a nie sa prehnane zameriavať na to, či môže tento vírus nejako ovplyvniť kryptomeny.

Zdroj:

https://cryptoiq.co/how-coronavirus-outbreak-has-impacted-the-crypto-and-financial-markets-so-far-and-where-will-the-markets-go-from-here/

https://www.coindesk.com/coronavirus-controls-in-china-are-delaying-crypto-miner-deliveries-firms-say

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Popularita kníh o tradingu kryptomien závratne rastie

By Nezaradené No Comments

Kryptomeny zažívajú v roku 2020 skvelý rast. Takmer každá z popredných kryptomien a rovnako aj kvantum menších altcoinov a shitcoinov sa aktuálne drží v zelených číslach. Zisky pritom určite stoja za povšimnutie, veď Bitcoin narástol za január o viac ako 30%. Aj to sa určíte podpísalo pod rastúci záujem zo strany nováčikov, ktorí chcú v tomto sektore obchodovať. A ako ukazujú aktuálne štatistiky, tak množstvo z nich siahne pritom po knihe z Amazonu.

Čítať ďalej

OneCoin ožíva – jeden z najväčších kryptomenových podvodov sa dostane do TV

By Nezaradené No Comments

OneCoin patrí nepochybne medzi najzaujímavejšie témy v kryptomenovom svete. Aj napriek tomu, že išlo (a na niektorých miestach ešte stále ide) o podvod kolosálnych rozmerov, OneCoin nestráca mediálnu pozornosť ani po viac ako 5.rokoch od svojich počiatkov. No a aktuálne to vyzerá tak, že sa zo sociálnych médii presunie veľká časť tejto pozornosti aj na televízne obrazovky.

Čítať ďalej

Kauza Schiff vyriešená: Kde nastala chyba?

By Nezaradené No Comments

Tento týždeň sme vám v utorok sprostredkovali aktuálne asi „najhorúcejšiu“ kauzu s kryptomenového sveta. V nej sa známy kryptomenový kritik Peter Schiff prostredníctvom svojho Twitter účtu vyjadril, že stratil všetky svoje kryptomeny, kvôli „chybe“ na strane známej peňaženky Blockchain Wallet, ktorá nerozpoznáva jeho heslo. Ako všetkých ubezpečoval, svoje heslo nezabudol a chyba na jeho strane nastať nemohla. Je to však pravda?

Čítať ďalej

Leave a Reply