Košík

LinkedIn patrí medzi najpopulárnejšiu a nepoužívanejšiu sociálnu sieť súčasnosti. Využívaná je najmä profesionálmi a spoločnosťami na hľadanie tých najvhodnejších kandidátov na pracovné pozície. Rovnako však táto sociálna sieť publikuje rôzne prieskumy alebo prehľady. V tomto duchu bol publikovaný aj najnovší výskum, ktorý sa zaoberal najžiadanejšími zručnosťami a hard skillmi pre rok 2020.

Blockchain ako najžiadanejší hard skill roku 2020

Najžiadanejším hard skillom pre rok 2020 má byť práve blockchain, ktorý sa na vrchol tohto zoznamu dostal pomerne prekvapujúco. Minimálne to tvrdí prieskum spoločnosti LinkedIn, ktorý sa zameral na tie najhľadanejšie a najlepšie platené pozície vrámci tejto siete. Blockchain pritom minulý rok na zozname vôbec nefiguroval. Naopak hard skills spojené s umelou inteligenciou, cloud computingom alebo big data sa nachádzali na zozname už minulý rok. Všetky tieto hard skills majú byť stále na top priečkach daného prieskumu, avšak pre rok 2020 má byť tým najžiadanejším práve blockchain.

Blockchain sa mal dostať na prvú priečku najmä vďaka tomu, že sa mu malo podariť „oddeliť“ od kryptomien a ich povesti. Voči kryptomenám je totižto vo svete stále veľa odporu najmä kvôli rôznym ponzi schémam, podvodom alebo hackom. Práve vďaka tomu, že blockchain si mal začať budovať svoje „vlastné meno,“ sa teraz mohla táto technológia dostať medzi tie najvyhľadávanejšie a najžiadanejšie oblasti na pracovnom trhu.

Najlepšie platenými by mali byť najmä vývojári a poradcovia, ktorí majú pomáhať pri implementácii blockchainu do reálneho sveta. Žiadaní by mali byť najmä v spoločnostiach ako IBM, JP Morgan Chase, Oracle, Microsoft alebo Amazon. Počet spoločností, ktoré majú záujem o blockchain technológiu však stále stúpa a preto rapídne narastá aj záujem o ľudí, ktorí majú akékoľvek skúsenosti s blockchain technológiou.

Zdroj:

https://www.coindesk.com/linkedin-says-blockchain-is-top-skill-for-2020

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply