0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

2020 Twitter Bitcoin Scam – hack, ktorý môže veľa zmeniť

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pokiaľ ste aktívnym používateľom Twitteru, či už vrámci kryptomien alebo nie, určite vašej pozornosti neušiel obrovský hack, ktorý sa udial včera večer. Malo v ňom byť napadnuté obrovské množstvo Twitter účtov známych osobností, prostredníctvom ktorých mali byť následne zverejnené rôzne podvodné tweety. O čo v tomto hacku išlo, ako je možné, že nastal a prečo nemusí ísť o tak negatívnu správu ako sa na prvý pohľad zdá?

Zhrnutie toho najpodstatnejšieho o Twitter hacku

2020 Twitter Bitcoin Scam, tak sa daný útok zo včera večer volá (už aj podľa vlastnej stránky na Wikipédii), spočíval v tom, že neznámy hacker alebo skupina hackerov napadla účty zamestnancom Twitteru, ktorí majú prístup ku vnútorným systémom. To malo útočníkom umožniť zverejňovanie podvodných tweetov na účtoch známych osobností a spoločností. Medzi zasiahnutými boli ľudia ako Bill Gates, Warren Buffett, Elon Musk alebo Joe Biden. Hack sa týkal takisto spoločností ako Apple alebo Uber, pričom z kryptomenového sveta sa podarilo hacknúť Twitter účet najmä burzám ako Binance, Coinbase alebo Kucoin.

Dané tweety mali rôzne znenie. Niektoré hovorili o Giveaway súťaži o 5 000 BTC. Iné klasicky pýtali 1 000 dolárov v BTC s tým, že naspäť pošlú 2 000 dolárov. Ďalšie sa zamerali na „charitatívnu“ pomoc obetiam COVID-19. Všetky tieto tweety však mali rovnakú BTC adresu, na ktorú mal byť Bitcoin poslaný. Išlo o klasický a veľmi jednoducho čitateľný hack a podvod.

Napriek tomu sa útočníkovi týmto spôsobom podarilo vyzbierať do tohto momentu približne 12,86 BTC (takmer 120 000 dolárov). Celkovo bolo na danú adresu zaslaných viac ako 370 transakcii, pričom sa žiaľ dá predpokladať, že ešte zopár ich pribudne.

Prečo však kryptomeny nepadajú?

Pokiaľ sledujete ceny kryptomien, môžete si všimnúť, že ich reakcia je takmer minimálna (ak vôbec nejaká). Aktuálne sa väčšina z TOP 10 kryptomien nachádza v miernom mínuse, avšak jednoznačne sa pripisovať tento pohyb danému útoku nedá. Naopak akcie Twitteru zažili poriadny prepad, keď v post-market hodinách spadli o 3,2% a tak je jasné, že dnes pri otvorení bude ich cena nižšie ako včera večer. Prečo ale kryptomeny nespadli keď išlo o „Bitcoin scam?“

Možných odpovedí na túto otázku je hneď niekoľko. Prvou z nich je, že neišlo o Bitcoin scam, ale o Twitter hack. Sú to dve veľmi odlišné veci. Bitcoin bol síce využitý ako prostriedok tohto scamu, avšak nikto nehackol žiadnu poprednú burzu. A zdá sa, že trhy túto informáciu vedeli veľmi dobre prečítať a pochopiť rozdiel medzi Twitter hackom a Bitcoin scamom.

Prečítajte si tiež: 16.07. Delisting kryptomien

Rovnako sa vo väčšine svetových médií píše o tom, že ide o útok na Twitter. Iba máloktorý z titulkov spomenie priamo slová „Bitcoin scam.“ Sentiment okolo kryptomien sa tak veľmi zmenil. Kebyže sa takýto útok udeje napríklad v roku 2018, je veľmi pravdepodobné, že by rétorika bola úplne iná. Média by smelo písali o hacku Bitcoinu alebo blockchainu a šanca na prepad BTC by tak bola oveľa väčšia.

Kryptomeny tak ani zďaleka týmto hackom neutrpeli tak veľmi, ako by tomu bolo v minulosti. Áno, stále platí, že bol Bitcoin použitý ako forma transakcie vrámci podvodu, čo určite nie je ideálne pre krypto. Avšak rozumný čitateľ a pozorovateľ pochopí, že neišlo o žiadny hack kryptomien, ale o hack centralizovanej sociálnej siete Twitter. Navyše Bitcoin sa takýmto spôsobom dostal do médii po celom sveta a ako sa hovorí, zlá reklama neexistuje. Koniec koncov tak BTC môže z tohto hacku paradoxne ešte vyťažiť.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://usethebitcoin.com/, https://www.coindesk.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart