Košík

Bitcoin je na tomto svete z rôznych dôvodov. Pre každého môže znamenať niečo iné a každý ho môže vnímať a používať, ako sa rozhodne. Koniec koncov, Bitcoin mal byť prvou kryptomenou/digitálnou menou alebo vôbec menou, ktorá by sa ľudovo nazvala „od ľudí pre ľudí.“ Aj to bol jeden z dôvodov, prečo mal (a dúfam, že stále má) Bitcoin riešiť množstvo problémov vo svete.

Federal Reserve ako priateľ Bitcoinu?

Jedným z takýchto prípadov má byť aj extrémne tlačenie peňazí, ktoré môže mať v budúcnosti veľmi nepríjemný efekt na celkovú infláciu. Všetci si mysleli, že pri nadmernom „tlačení peňazí“ a umelom pumpovaní ich do obehu, bude nielen vytvorený extrémny tlak na finančný sektor, ale takisto to môže veľmi pozitívne pomôcť Bitcoinu. Avšak jeho cena aktuálne hovorí o opaku.

Množstvo analytikov a podporovateľov Bitcoinu a kryptomien ako takých tvrdilo, že akonáhle príde ku kvantitatívnemu uvoľňovaniu (quantitative easing = QE) alebo podobnej monetárnej politike, tak Bitcoin by mal rázne posilniť. Dokonca sa kopili názory, že QE by malo byť „raketovým palivom“ pre Bitcoin na jeho ceste „to the moon.“ Ekonóm, Alex Kruger však upozornil na fakt, že realita je aktuálne úplne iná.

„Pamätáte si na to, ako „tlačenie peňazí“ zo strany Fedu malo cenu Bitcoinu vystreliť vyššie? QE má byť raketovým palivom. Odkedy však Fed začal vo veľkom rozširovať svoj balance sheet, cena Bitcoinu klesla o 30%.“

Situácia vo svete hrá v prospech BTC

Pri obrovskom tlačení peňazí to však nekončí. Extrémne nepokoje hneď v niekoľkých krajinách sveta (Hongkong, Irán, Libanon, Venezuela, Argentína a mnoho ďalších), rovnako ako neustála možnosť obchodnej vojny medzi USA a Čínou alebo politické konflikty vrámci EU a neistota okolo Brexitu. To všetko by malo s Bitcoinom hýbať jasným smerom a to nahor. Má predsa slúžiť ako hedž voči neistote, hrozbe krízy alebo ako spôsob alternatívnej investície. Aká je však realita?

Cena Bitcoinu žiadny extrémny rast, ktorý by si aj udržala, nezažila. Áno, od začiatku roku je Bitcoin stále vo výraznom plus (o akom väčšina iných aktív môže iba snívať), avšak na to, aká je situácia nielen v politickom svete, ale aj v tom ekonomickom, Bitcoin mal reagovať úplne inak.

„Bitcoin určite nereaguje na makro premenné. Ide o tak nelikvidný a delený trh, že pokiaľ nepríde k extrémnemu nárastu používateľov, tak budú rozhodnutia pár jedincov rozhodovať o vývoji ceny. Micro, nie makro.“

Tak znel dodatočný komentár Alexa Krugera, ktorý chcel týmto naznačiť, že Bitcoin má ešte poriadne ďalekú cestu, aby sa stal tým, v čo jeho najzarytejší podporovatelia dúfajú. Rovnako tým poukazuje na vysokú mieru centralizovanosti (čo sa týka vlastnenia BTC), ktorá by mala pár veľrybám umožňovať hýbať s cenou Bitcoinu.

Či a kedy sa táto situácia zmení je vo hviezdach. Ako sa však zdá, tak Bitcoin zatiaľ nie je až takým hedžom proti aktuálnemu systému, ako si mnoho ľudí namýšľalo. Jedným dychom však treba poznamenať, že aktuálne sa žiadna kríza (ako napríklad tá v 2008-09) nedeje. Možno až keď príde ku tak dramatickej udalosti, sa Bitcoin ukáže ako správna voľba alternatívnej investície alebo hedžu.

Zdroj:

https://www.newsbtc.com/2019/11/25/does-the-price-plunge-prove-bitcoin-is-uninfluenced-by-macroeconomics/

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakubkralovansky_trader20/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Popularita kníh o tradingu kryptomien závratne rastie

By Nezaradené No Comments

Kryptomeny zažívajú v roku 2020 skvelý rast. Takmer každá z popredných kryptomien a rovnako aj kvantum menších altcoinov a shitcoinov sa aktuálne drží v zelených číslach. Zisky pritom určite stoja za povšimnutie, veď Bitcoin narástol za január o viac ako 30%. Aj to sa určíte podpísalo pod rastúci záujem zo strany nováčikov, ktorí chcú v tomto sektore obchodovať. A ako ukazujú aktuálne štatistiky, tak množstvo z nich siahne pritom po knihe z Amazonu.

Čítať ďalej

OneCoin ožíva – jeden z najväčších kryptomenových podvodov sa dostane do TV

By Nezaradené No Comments

OneCoin patrí nepochybne medzi najzaujímavejšie témy v kryptomenovom svete. Aj napriek tomu, že išlo (a na niektorých miestach ešte stále ide) o podvod kolosálnych rozmerov, OneCoin nestráca mediálnu pozornosť ani po viac ako 5.rokoch od svojich počiatkov. No a aktuálne to vyzerá tak, že sa zo sociálnych médii presunie veľká časť tejto pozornosti aj na televízne obrazovky.

Čítať ďalej

Korona vírus a kryptomeny – aký bude dopad?

By Nezaradené No Comments

Vieme, vieme, vieme. Správ o korona víruse už máte asi všetci plné zuby. Média po celom svete sú preplnené novinkami o tom, ako sa daný vírus vyvíja, kam sa mu podarilo dostať a koľko ľudí je nakazených alebo už danému vírusu podľahlo. Obe tieto čísla však rapídne rastú a preto sa začínajú v médiách vynárať rôzne predikcie toho, ako ďaleko to až môže zájsť a aký dopad môže mať daný vírus na svet.

Čítať ďalej

Leave a Reply