Košík

Tak a je to tu. Všetci sme určite vedeli, že  tento moment raz príde, avšak nikto netušil kedy. Dňa 20.novembra 2019 sa predseda centrálnej banky USA (Federal Reserve – skrátene Fed) vyjadril, že sa táto inštitúcia začne zaoberať tvorbou vlastnej digitálnej meny.

Šance na digitálny dolár stúpajú

Podľa najnovšieho vyhlásenia Jeroma Powella, predsedu Federal Reserve, sa USA začína zaoberať možnosťou vlastnej digitálnej meny. Tá by mohla byť používaná úplne všetkými občanmi v krajine a mala by tak slúžiť podobne ako samotný dolár. Jerome Powell sa napríklad vyjadril aj takto:

„Aj napriek tomu, že aktuálne sa na vývoji digitálnej meny krytej centrálnou bankou nepracuje, takúto možnosť pozorne skúmame a analyzujeme.“

Už v októbri však naliehal nejeden politik v USA na to, aby sa začalo na vývoji národnej digitálnej meny pracovať. Takýto názor prišiel napríklad od Frencha Hill a Billa Fostera práve smeromu ku Federal Reserve, ktorí upozornili na to, že vývoj digitálnej meny by sa nemal nechať na akúkoľvek spoločnosť. Obaja tým narážali na Facebook a jeho pokus o spustenie Libry.

Samozrejme, že väčšina ľudí si myslí, že USA takto reaguje najmä kvôli vyhláseniam v Číne. Tá totižto v posledných týždňoch výrazne zmenila rétoriku a bude podporovať najmä blockchain. Takisto sa očakáva, že vlastnú kryptomenu spustí táto ázijská veľmoc už do konca budúceho roka. Možno práve preto prišla rýchla reakcia aj zo strany USA.

Je teda možné, že po tomto vyhlásení sa nám môžu spustiť akési preteky medzi veľmocami a tým, kto ako prvý spustí vlastnú národnú digitálnu menu. Na niečo podobné pritom upozorňoval pred istým časom aj zakladateľ a CEO kryptomenovej burzy Binance, Changpeng Zhao. CZ povedal, že ktokoľvek, kto sa pokúsi o vytvorenie vlastnej digitálnej meny bude musieť byť buď rýchlejší ako Čína alebo ju len bude musieť nasledovať. No a ako všetci dobre vieme, v USA určite nebudú chcieť byť druhý práve za Čínou a tak je možné, že sa nám preteky vo vývoji CBDC práve začali.

Zdroj:

https://beincrypto.com/united-states-examines-launching-digital-currency-confirms-federal-reserve-chairman/

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Ďalšie články od autora

Popularita kníh o tradingu kryptomien závratne rastie

By Nezaradené No Comments

Kryptomeny zažívajú v roku 2020 skvelý rast. Takmer každá z popredných kryptomien a rovnako aj kvantum menších altcoinov a shitcoinov sa aktuálne drží v zelených číslach. Zisky pritom určite stoja za povšimnutie, veď Bitcoin narástol za január o viac ako 30%. Aj to sa určíte podpísalo pod rastúci záujem zo strany nováčikov, ktorí chcú v tomto sektore obchodovať. A ako ukazujú aktuálne štatistiky, tak množstvo z nich siahne pritom po knihe z Amazonu.

Čítať ďalej

OneCoin ožíva – jeden z najväčších kryptomenových podvodov sa dostane do TV

By Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články No Comments

OneCoin patrí nepochybne medzi najzaujímavejšie témy v kryptomenovom svete. Aj napriek tomu, že išlo (a na niektorých miestach ešte stále ide) o podvod kolosálnych rozmerov, OneCoin nestráca mediálnu pozornosť ani po viac ako 5.rokoch od svojich počiatkov. No a aktuálne to vyzerá tak, že sa zo sociálnych médii presunie veľká časť tejto pozornosti aj na televízne obrazovky.

Čítať ďalej

Korona vírus a kryptomeny – aký bude dopad?

By Nezaradené No Comments

Vieme, vieme, vieme. Správ o korona víruse už máte asi všetci plné zuby. Média po celom svete sú preplnené novinkami o tom, ako sa daný vírus vyvíja, kam sa mu podarilo dostať a koľko ľudí je nakazených alebo už danému vírusu podľahlo. Obe tieto čísla však rapídne rastú a preto sa začínajú v médiách vynárať rôzne predikcie toho, ako ďaleko to až môže zájsť a aký dopad môže mať daný vírus na svet.

Čítať ďalej

Leave a Reply