Košík

Ahojte traderi. Dnes máme utorok a to znamená pravidelný prehľad zo sveta komodít a teda zlata a striebra. Poďme na to.

Zlato

Najbližšie dni vidím z pohľadu zlata skôr na pohyb dole. Zlato konečne po niekoľkých rokoch zavelilo k rastu a prerazilo silnú rezistenciu 1360 dolárov. Keď sa však pozerám na celkovú štruktúru grafu, tak mi tento pokles nepríde ako dostatočný. BK a teda MA77 (modrá čiara na grafe) nás zatiaľ stále drží. Predchádzajúci pokles, ktorý bol ešte v apríli si prišiel presne na 0.382 retracement, takže aj z tohto hľadiska máme ešte priestor na pokles. Najbližšie 3 supporty, ktoré by mohli niečo zmeniť.

 

  1. MA77 – tento kĺzavý priemer je na 1D grafe veľmi silný.
  2. Fibonacci hladina 0.382 na hladine 1448 dolárov.
  3. Silný support na hladine 1360 dolárov.

 

Z hľadiska swingového obchodovania by bolo úplne najkrajšie, keby si graf prišiel otestovať hladinu 1360 dolárov.

 

Zlato

 

Znova sa však nachádzame v kanále a všetko sa môže zmeniť ak prerazíme hornú hranu kanálu. Kým budeme v kanáli, tak bdue pokles pokračovať. Aby sa niečo zmenilo musíme ho preraziť smerom nahor.

 

Striebro

 

Striebro vyzerá dosť podobne ako zlato. Avšak malo podľa mňa o niečo silnejší pohyb hore. Z toho dôvodu bolo aj veľmi silné odmietnutie. Podľa expertov je dlhodobo striebro považované za jednu z najviac podhodnotených komodít vôbec. Z hľadiska grafu taktiež očakávam menší pokles do finálnej zóny niekde medzi 16.36 – 16.99 dolára.

 

Striebro

 

Na túto analýzu som použil teóriu Elliotových vĺn. V rámci tejto teórie platí jedno pravidlo. Ak je retracement druhej vlny veľmi ostrý, tak retracement štvrtej vlny by tak ostrý už nemal byť a naopak. Z hľadiska psychológie sa na to môžeme pozrieť aj pohľadom, že ak sa predávajúci pri prvom pohybe nadol vyčerpajú, tka pri druhom pohybe nadol už nemajú takú silu. Druhá vlna išla až na 0.786 retracement a preto by som sa prikláňal ku scénaru, že striebro bude za chvíľu opäť otáčať svoj smer a pôjde smerom hore.

Roadmapa Trader2.0 :

Od 1.10.19 – Mám pre vás pripravených niekoľko noviniek!

1.10 – 15.10 – Každý deň sa dozviete jednu novinku z mojej dielne, alebo oznámenú spoluprácu.

15.10.19 – Začína oficiálny PRE-LAUNCH projektu Trader2.0.

1.11.19 – Projekt beží na 100% + veľká novinka!

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

???? Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/?hl=sk
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

Ďalšie články od autora

24.02.20 Čo je Lighting Network 1/2

By Technológie, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články No Comments

Keď prvýkrát zverejnil Satoshi Nakamoto whitepaper Bitcoinu v roku 2008, úplne prvá verejná pripomienka k systému, ktorú predložil James A. Donald obsahovala tento riadok: „spôsob, akým chápem váš návrh, sa nezdá byť v mierke na požadovanú veľkosť“. O desať rokov neskôr je škálovateľnosť stále najväčším problémom Bitcoinu, ako aj iných kryptomenových systémov.

Čítať ďalej
Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply