Košík

Ahojte traderi. V nadväznosti na môj prvý článok, kde som z viacerých časových úsekov analyzoval Bitcoin sa v tomto článku pozrieme na segment trhu, ktorý by mal byť v najbližších dňoch oveľa zaujímavejší ako Bitcoin samotný.

Bitcoin bude konsolidovať

Dlho zaužívané pravidlo, ktoré platí aj v roku 2017. Keď Bitcoin konsoliduje a trh je v dobrej kondícií, tak altcoiny voči Bitcoinu stúpajú. Predošlá analýza Bitcoinu nám jasne hovorí, že najbližšie dni by sme mali byť stále v korekcii, ktorá môže mať väčší rozsah. Keď bude Bitcoin zastabilizovaný medzi určitými hodnotami, tak vzniká priestor pre altcoiny.

 

Cykly neoklameš

 

Každý trh a výnimkou niesú ani kryptomeny sa skladá z niekoľkých cyklov. Bitcoin, veľké altcoiny a malé altcoiny medzi sebou veľmi úzko korelujú a našou úlohou je snažiť sa analyzovať v akom cykle sa momentálne nachádzame. Poďme si to v krátkosti zhrnúť.

 

Najskôr začal celý rast Bitcoin. Bitcoinová dominancia rástla a altcoiny to extrémne schytávali. Vo väčšine prípadov začiatku rastu najprv zavelí Bitcoin. Rovnako tomu bolo aj v roku 2017. Po Bitcoine potom začnú rásť vysoko kapitalizované altcoiny ako Ethereum, Litecoin a podobne. Akonáhle Bitcoin prešiel cez 8000 dolárov, tak sa odtrhli z reťaze vysoko kapitalizované altcoiny voči doláru. V čase kedy začal Bitcoin stagnovať a mierne klesať, tak sa odrthla z reťaze aj posledná skupinka altcoinov a to sú nízko kapitalizované altcoiny voči Bitcoinu.

 

Psychológia

 

Aj keď sa vyššie uvedené cykly môžu zdať príliš zložité, tak vo svojej podstate sú plne jednoduché a stále sa opakujú. Vysvetlím to na príklade nového investora, ktorý chce urobiť svoju prvú investíciu do kryptomien. Najskôr sa dnaý investor dozvie o Bitcoine, pretože BTC je marketingový kráľ. Urobí teda prvý nákup. Po pár dňoch zistí, že existujú aj iné kryptomeny ako Ethereum či EOS a tka zainvestuje aj do nich. Po niekoľkých dňoch a možno týždňoch sa investor dozvie, že kryptomien existuje cez 1600 a možností je extrémne veľa. Rovnako z hľadiska investora nováčika je ,,najistejšie“ najskôr investovať do Bitcoinu potom do veľkých altov a až na koniec do menších mincí, ktoré niesú až tak známe.

 

Zhrnutie

 

Týmto článkom som chcel poukázať na fakt, že cykly sa stále opakujú. Ak momentálne nevidíte príležitosť na Bitcoine samotnom, tak presuňte svoju pozornosť inde. Akonáhle zase začne Bitcoin rásť, tak môžeme rátať s tým, že malé altcoiny budú znova klesať. Však už len jednoduchá matematika nám napovie, že keď Bitcoin narastie o +5%, tak daný altcoin musí urobiť minimálne 5% a viac aby bol voči Bitcoinu na nule. Z tohto hľadiska je pre altcoiny skvelé, keď Bitcoin mierne klesá, na trhu nie je panika a kapitál sa pomaly prelieva do altov.

 

Od 10.6.2019 do 17.6.2019 pri kúpe kurzu dostávate 10 mincí so zápalnou šnúrou v hodnote 80€ zdarma!

 

Nezabúdajte dnes o 20:30 webinár : https://www.youtube.com/channel/UCYz2Sq_J1mMlENaoPYXRa9A/live

Ďalšie články od autora

24.02.20 Čo je Lighting Network 1/2

By Technológie, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články No Comments

Keď prvýkrát zverejnil Satoshi Nakamoto whitepaper Bitcoinu v roku 2008, úplne prvá verejná pripomienka k systému, ktorú predložil James A. Donald obsahovala tento riadok: „spôsob, akým chápem váš návrh, sa nezdá byť v mierke na požadovanú veľkosť“. O desať rokov neskôr je škálovateľnosť stále najväčším problémom Bitcoinu, ako aj iných kryptomenových systémov.

Čítať ďalej
Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply