Košík

Ahojte traderi! Dnes by som vám rád v krátkosti predstavil projekt ,,Denník začúnajúceho tradera.“ V spolupráci Ing. Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital s.r.o. a Marek Feder z Kryptomagazin SK.

O čo ide?

Od tohto týždňa až do konca augusta bude každý deň v týždni (okrem nedele, tú si necháme na oddych) vychádzať jeden nový článok o obchodovaní na Kryptomagazín.sk Avšak nepôjde o hocijaký článok. Pôjde o učenie sa obchodovania v praxi a takpovediac v priamom prenose. Ako to však bude vyzerať?

 

Na takmer každý deň máme zadanú tému z obchodovania (niektoré prejdeme v rýchlosti, niektoré budeme preberať viac dní), o ktorej sa budeme učiť. Marek Feder dostal kompletný KOMBO kurz Trader 2.0. Celkovo dostal 26 hodín videí a power-point prezentácie. Marek má za úlohu každý deň pozrieť jedno video. Aby sme teóriu spojili s praxou, tak každý deň po pozretí videa sa Marek rovno vrhne na graf a bude si dané poznatky skúšať v praxi pod mojím dohľadom.

 

Nutno povedať, že Marek Feder je človek, ktorý sa vyzná do Blockchain technológie a má bohaté skúsenosti z oblasti kryptomien, avšak trading je pre neho úplne nová parketa a budeme začínať absolútne od začiatku.

 

Ako bude samotný kurz prebiehať?

 

Pondelky, utorky, štvrtky a piatky sa budeme učiť nové témy. Veľkú väčšinu z nich budeme brať z kurzu, avšak môžu sa vyskytnúť aj iné zdroje. V stredy a soboty budeme mať „skúšky.“ Nebojte sa ale, nepôjde o žiadne známkovanie ani hodnotenie (iba žeby ste Mareka chceli hodnotiť vy). Každý deň má Marek vyčlenenú 1 hodinu práve na tento projekt. Takže nič časovo náročné.

 

Cieľ týchto „skúšok“ je jednoduchý. Precvičiť si to, čo sme sa predchádzajúce 2 dni naučili priamo na grafoch. Tempo je nastavené takýmto štýlom schválne, aby bolo jednoduché ho nasledovať (v prípade, že ste vyťažení) alebo dobehnúť (v prípade, že vás čaká nejaká tá letná dovolenka).

 

Nedele budú samozrejme voľné, kedy si všetci oddýchneme a načerpáme nové sily do ďalšieho spoločného učenia. No a teraz už samotné predstavenie ľudí, ktorí vás budú týmto kurzom sprevádzať.

 

Aký je cieľ?

 

Cieľom tohto unikátneho projektu je zmapovať cestu začínajúceho tradera. Každý jeden človek, ktorý sa chce naučiť obchodovať na burze prechádza podobnými fázami. Marek ako totálny laik pre vás zmapuje celý postup a svoj progres. Výsledok by mal byť, že Marek bude na konci Augusta vedieť samostatne obchodovať. Veľa začínajúcich obchodníkov robí základné chyby, ktoré bude určite robiť aj Marek. Cieľ je inšpirovať ľudí a učiť sa na vlastných chybách. Rovnako ja osobne verím, že sa jeho cestou inšpiruje mnoho ďalších nádejných traderov a zároveň vyvrátime určité mýty o tom ako technická analýza nefunguje, alebo že sa na grafoch nedá orientovať.

Ja ako trader však musím dodať, že Marek po 3 mesiacoch nebude ani zďaleka hotový trader. Bude však vedieť aplikovať základné stratégie a money management. Predstavte si to tak, ako keby sa chcem ako futbalista dostať do Ligy majstrov a naučím sa strieľať, prihrávať, centrovať či oberať súpera o loptu. Aj napriek tomu, že tie dané veci viem, tak ich musím každý deň trénovať aj niekoľko rokov aby som sa dostal medzi špičku. Podobné je to aj v tradingu. Aj keď Marek bude vedieť základné veci okolo tradingu, tak koniec augusta bude len začiatok jeho cesty.

 

Kto je Marek Feder?

 

Moje meno je Marek a pre Kryptomagazin píšem články už nejaký ten piatok. Kryptomenám sa venujem zhruba 3 roky, ale s obchodovaním nemám vôbec žiadne skúsenosti. Nikdy som totižto nemal tú disciplínu a vhodný dozor na to, aby som sa rozhodol plne sa tomu začať venovať. Avšak ako študenta ekonómie ma to ku grafom ťahalo stále viac a viac.

 

Potom, čo mi napadla myšlienka letnej školy obchodovania a po dohodnutí spolupráce nielen s Jakubom, ale aj s Kryptomagazinom a Trading11, som sa rozhodol, že toto leto by sme sa mohli začať učiť obchodovať všetci spoločne. A keďže som úplný začiatočník (noob), tak mi naozaj verte, že tento kurz zvládne každý.

 

Kto je Jakub Kraľovanský?

 

Pracujem ako Senior Trader v Nexaltic Capital s.r.o. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac ako 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej univerzite v odbore Medzinárodný obchod (externé štúdium). Po ukončení som sa naďalej vzdelával a v sektore Kapitálový trh získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky. Niekoľko ročné skúsenosti v medzinárodných firmách ako Deutsche Leasing, alebo Phoenix a.s. na pozícii Portfólio manager.

 

S naším letným trading kurzom som sa rozhodol pomôcť najmä preto, že mi to príde ako výborná myšlienka nielen na výučbu začínajúcich traderov, ale takisto aj na vybudovanie silnej slovenskej a českej komunity, ktorá sa bude podporovať a spoločne kráčať vpred.

 

Verím, že sa pár z Vás inšpiruje a pôjde túto cestu s nami.
Pekný piatok!

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply