Košík

Ahojte traderi. Po menšej odmlke sa opäť hlásim s updatom trhu. Včera začal Bitcoin rásť a momentálne sa už nachádzame na hranici 8880 dolárov. Čo daný rast znamená a kam sa až môžeme dostať?

Konsolidovali sme v trianglovej formácii.

Teraz je už úplne jasné, že Bitcoin konsolidoval vo formácii nazývanej triangel. Kto ma sledujete dlhšie, tak viete, že posledné 2 týždne sme mali na Bitcoin 2 scenáre. Triangel, alebo klasická ABC korekcia. Avšak Bitcoin sa napriek tvrdému rastu dokázal udržať na TOP-e a včera sme sa dočkali ďalšieho rastu na tohto ročné maximá. Nie je to však žiadna prekvapivá informácia. Už v predošlých updatoch som spomínal hranicu 10 000 dolárov.

 

Bitcoin

 

Čo však bude potom?

 

To je otázka na ktorú by sme chceli vedieť všetci odpoveď. Už niekoľko týždňov bola veľká šanca, že by sme sa mohli pozrieť niekde k 9500 – 10 000 dolárov. Dokonca sa vyskytujú analýzy, že začal nový bull run a ideme na nové ATH! Rovnako padajú aj názory, že sa zastavíme pri 12 000 a potom znova hore. Názorov a predikcií je momentálne veľa.

 

Momentálny rast aj napriek tomu, že je celkom prudký má svoju štruktúru a rešpektuje zákony technickej analýzy. Ako som však spomínal už viac krát žiadny graf nerastie donekonečna a vždy musí prísť menšia korekcia. Môj názor je, že korekcia celého cyklu a teda rastu od 4000 dolárov príde práve niekde pri hranici 10 000 dolárov.

 

 

Ako vyzerá kapitalizácia?

 

Graf celkovej kapitalizácie má ešte viac okulahodiacejši graf ako Bitcoin. Dokonalý triangel a break z tejto formácie. Nie je žiadny tajomstvom, že gram celkovej kapitalizácie kryptomien dosť značne kopíruje graf Bitcoinu. Keďže má aj Bitcoin samotný ešte priestor na rast, tak v prípade kapitalizácie je to rovnako. Cieľová hranica je niekde medzi 290 – 300 miliárd. Potom však taktiež očakávam výraznejšiu korekciu, ktorá by však nemusela byť taká rozsiahla.

 

 

Ako bude reagovať trh?

 

Podľa mňa je to veľmi jednoduché. Prečo? Takmer identické situácie zažívame už posledné 2 mesiace. Najskôr začne rásť Bitcoin samotný a rastie najviac. Potom sa v druhej vlne pridajú vysoko kapitalizované altcoiny voči doláru. Akonáhle Bitcoin a vysoko kapitalizované altcoiny dokončia svoje štruktúry, tak sa kapitál presúva do najviac rizikového segmentu a to sú nízko kapitalizované altcoiny voči Bitcoinu. Podobne to bolo aj posledné týždne a myslím si, že sa tohto trendu ešte budeme nejaký čas držať.

 

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

 

Tento článok patrí firme Smat Profit s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora

24.02.20 Čo je Lighting Network 1/2

By Technológie No Comments

Keď prvýkrát zverejnil Satoshi Nakamoto whitepaper Bitcoinu v roku 2008, úplne prvá verejná pripomienka k systému, ktorú predložil James A. Donald obsahovala tento riadok: „spôsob, akým chápem váš návrh, sa nezdá byť v mierke na požadovanú veľkosť“. O desať rokov neskôr je škálovateľnosť stále najväčším problémom Bitcoinu, ako aj iných kryptomenových systémov.

Čítať ďalej
Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply