Košík

Ahojte traderi! Prajem vám peknú slnečnú sobotu! V tomto kratšom článku si v skratke zhrnieme celý trh, tak poďme na to!

Bitcoin

Včera som na svoj blog pridal rozsiahlejšiu analýzu Bitcoinu a tá je stále platná. Rovnako som sa v nej zameral na total market cap a dominanciu bitcoinu. Tieto analýzy sú stále platné a preto nebudem robiť analýzu znova na to isté, ale dnešný update urobím trochu inak. Stále očakávame hlbšiu korekciu na Bitcoine. Momentálna korekcia bude absolútne kľúčová a môže rozhodnúť o tom či sa Bear market už skončil, alebo bude pokračovať! Čakajú nás azda najdôležitejšie dni a týždne. Prečo je to také dôležité? Bitcoin po XY mesiacoch prvý krát na grafe vytvoril vyššie high. V ľudskej reči povedané prvý krát v celom bear markete vytvoril vyšší vrchol. Rovnako Bitcoin na ceste hore prekonal niekoľko dôležitých miľníkov. Došlo ku Golden Crossu, prekonali sme extrémne silnú rezistenciu na 6000 – 6400 dolárov, prekonali sme POC na 6400 dolárov. Rast Bitcoinu mohol byť zavelenie na zmenu. Momentálna korekcia, ktorá pred pár dňami začala nám ukáže či to bol len výstrel do tmy, alebo reálna zmena trendu.

 

To že cena klesne a trh sa zastabilizuje je úplne jasné. Dôležité však bude čí udržíme kľúčové miľníky. Napríklad podľa môjho porovnania s rokom 2015 by sme kľudne mohli dôjsť na hranicu 5200 dolárov. Rovnako bude extrémne dôležitá zóna od 5800 – 6400 dolárov. Dôležitý bude aj štýl korekcie. Či budeme klesať postupne a rozumne, alebo to bude len dump. Na tom všetkom extrémne záleží! Ak by prišiel len tvrdý a ignorovaný dump, tak stále môžeme ísť na nové dno. Momentálna situácia tomu však nenapovedá a máme naozaj veľkú šancu, že tento rast bol gamechanger! Počkajme si však na ďalší vývoj.

 

HIGH-CAP altcoiny

 

Momentálne sú taktiež v korekcii, kde rozmýšľame nad korekciou vo forme trianglu, alebo vo forme Zig-Zag a teda ABC korekcie. Korekciu v štýle Flat môžeme vylúčiť, pretože prvý leg korekcie bol príliš ostrý na to aby sme mohli uvažovať nad danou variantou.

 

Väčšina altcoinov vyzerá veľmi podobne a dajú sa na ne aplikovať rovnaké pravidlá. Dnes som vydal pre Kryptonovinky.sk rozbor na Ethereum a Iotu, podľa ktorých si budete vedieť anatovať aj ostatné altcoiny. Svojím životom si ide Ripple, ktorý som taktiež anotoval pre Kryptonovinky. Veľké alty voči doláru teda čaká menšia korekcia.

 

LOW-CAP altcoiny

 

Tie môžeme rozdeliť hneď do niekoľkých skupín. Dôležité je, že neklesá úplne všetko. Aj v čase kedy Bitcoin, kapitalizácia aj HIGH-CAP altcoiny klesajú som našiel množstvo malých mincí, ktoré sú v pluse. Počas rastu Bitcoinu v apríli a máji dostávala táto skupina mincí poriadnu nakladačku. Podľa mňa majú LOW-CAP alty najväčší potenciál na rast, pretože po tých brutálnych poklesoch sa ešte nestihli poriadne ukázať. Množstvo skvelých altov ako napríklad Ziliqa sa zmietajú na svojom all time low. priemerný prepad altov od začiatku apríla bol okolo -60%. Poslední dni síce altcoiny podrástli, ale úplne zanedbateľne. Pri ďalšej klesajúcej dominancii si myslím, že práve táto skupinka môže strieľať smerom UP!

 

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

 

Tento článok patrí firme Smat Profit s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora

24.02.20 Čo je Lighting Network 1/2

By Technológie, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články, Všeobecné články No Comments

Keď prvýkrát zverejnil Satoshi Nakamoto whitepaper Bitcoinu v roku 2008, úplne prvá verejná pripomienka k systému, ktorú predložil James A. Donald obsahovala tento riadok: „spôsob, akým chápem váš návrh, sa nezdá byť v mierke na požadovanú veľkosť“. O desať rokov neskôr je škálovateľnosť stále najväčším problémom Bitcoinu, ako aj iných kryptomenových systémov.

Čítať ďalej
Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply