Košík

Ahojte traderi! Tak ako som včera v Nex Update začal hovoriť o korekcii, tak sa aj udialo. V noci prišla prvá časť celej korekcie. Momentálne je celá korekčná štruktúra stále málo rozvinutá a na presnejšie určenie targetov by sme potrebovali viac dát.

Bitcoin

Prvou zaujímavosťou je, že na Bitstampe a Bitmexe klesol Bitcoin radikálne nižšie. Na týchto dvoch burzách môžeme editovať dump až o 26% zatiaľ čo na Bitfinexe ,,len o 16%“. Každopádne momentálne sú už ceny ako tak vyrovnané. Ako som spomenul vyššie, tak toto je len začiatok celej korekcie. Posledný exponenciálny pohyb sme teda vymazali rovnako tvrdým pádom. Jednu z vecí, ktorú teraz môžeme urobiť je natiahnuť si fibonacci retracement na celú tretiu vlnu a vyznačiť si kľúčové zóny. Stále však máme málo dát na to aby sme mohli určit o aký typ korekcie sa jedná.

 

V predošlom Nex Update som hovoril o vyrovnanosti trhu. Čo to znamená? Celý trh musí byť v rovnováhe, takže keď príde nejaká masívna pumpa a prípadne FOMO, kde trh spraví desiatky % za pár dní, tak následne môžeme čakať niekoľko denný možno až týždňový pohyb do strany. Momentálne sa podľa anotácie nachádzame celkovo vo 4-tej vlne celého cyklu. 4-té vlny sú typické svojím pohybom do strany. Čo sa týka korekcie, tak na základe momentálnych dát a teórie Elliot Waves môžeme uvažovať buď o korekcii vo forme trianglu, alebo Zig-Zag. Korekciu Flat som vylúčil z dôvodu ostrosti nočného dumpu. Flat máva väčšinou menej ostrý dump.

 

 

POC čiže point of control je stále na hranici 6400 dolárov a táto hranica by mala slúžiť ako magnet. Keď sa pozrieme do histórie a konkrétne do roku 2015 na posledný bear market, tak podľa historických podobností by sme mohli dôjsť na hranicu 5200 dolárov na Bitcoine. Celý článok čítaj tu –
https://www.kryptonovinky.sk/analyza-bitcoinu-15-5-roky-2015-vs-2019-vratime-sa-este-na-5200-usd/ .

 

Technická analýza nám však hovorí, že každá exponenciála býva v drvivej väčšine potrestaná celkovým vymazaním tohto rastu. V našom prípade exponenciála začala na úrovni 6200 dolárov. Keď zhrniem celú situáciu na Bitcoine, tak máme niekoľko možností. Trianglová korekcia, Zig – Zag, návrat k POC, návrat na začiatok exponeciály, alebo na základe bear marketu 2015 návrat na úroveň 5200 dolárov. Ktorá možnosť je správna? V momentálnej situácii to bohužiaľ nie je možné určiť a musíme počkať na ďalšie rozvinutie korekcie. Čo však môžeme určiť je to, že momentálne musíme rátať s korekciou aj keď hlavný smer je stále UP.

 

Dominancia

 

Dominancia Bitcoinu taktiež došla do svojho targetu. Momentálne očakávame korekciu. Silný support je na úrovni 50 – 52%. Znižujúca sa dominancia by mala dať priestor altcoinom, ktoré by na pokles Bitcoinu nemuseli reagovať až tak drasticky

 

Kapitalizácia

 

O kapitalizácii som písal už v minulých článkoch. Tá javila všetky známky toho, že došla na svoj dočasný TOPu.

 

  1. Divergencia
  2. Rising wedge
  3. Koniec 5-tej vlny

 

Rising-wedge a divergencia sú úplne typickým úkazom pre 5-tu vlnu a preto nebolo žiadnych pochýb, že kapitalizácia ukončila svoju jazdu a príde korekcia. Z celej korekcie mi najlepšie vychádza hodnota okolo 192 milárd. Momentálne sme zrejme dokončili A-vlnu. pri ideálnom retracemente vlny B do oblastí 0.618 – 0.65 je projekcia fibonacci extension na 1:1 práve na tejto hodnote. Rovnako ak si natiahneme fibonacci retracement na celý 5 vlnový cyklus, tak nám hodnoty 0.618 – 0.65 vychádzajú na 192 miliárd. Navyše je tam veľmi silný support, ktorý tvorí 4-tá vlna.

 

 

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

 

Tento článok patrí firme Smat Profit s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora

24.02.20 Čo je Lighting Network 1/2

By Technológie No Comments

Keď prvýkrát zverejnil Satoshi Nakamoto whitepaper Bitcoinu v roku 2008, úplne prvá verejná pripomienka k systému, ktorú predložil James A. Donald obsahovala tento riadok: „spôsob, akým chápem váš návrh, sa nezdá byť v mierke na požadovanú veľkosť“. O desať rokov neskôr je škálovateľnosť stále najväčším problémom Bitcoinu, ako aj iných kryptomenových systémov.

Čítať ďalej
Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply