Košík

Market Cap.

Market cap prekonal všetky moje prvotné očakávania, kde som mal target na hodnote 200 miliárd dolárov. Momentálne zastavil na silnej rezistencii 240 miliárd dolárov. Zaujímavý je uhol rastu, ktorý je takmer identický s rastom Bitcoinu. Prvotný uhol rastu bol 25 stupňov. V druhej rotácii to bolo 58 stupňov až nakoniec graf vyrotoval do exponenciály pod uhlom 73 stupňov. Pri 3-stupňovej rotácii má graf tendenciu vrátiť sa na druhú rotáciu. Momentálne sme podľa mňa aj dokončili rastový cyklus a mala by prísť menšia korekcia. Aj keď čím dlhšie sa bude cena držať hore tým bude vyššia šanca ďalšieho výstrelu a toho, že budem musieť svoj graf preanotovať.

 

Na RSI už však môžeme vidieť peknú divergenciu. Z hľadiska Elliot Waves teórie je vlna 3 prvou vlnou, ktorá preráža prekúpenú oblasť a vlna 5 by už na RSI mala vytvoriť nižšie maximum. Presne táto situácia sa stala v našom prípade. Z tohto dôvodu usudzujem, že naša 5-vlnová štruktúra je dokončená. Po každej 5-vlnovej štruktúre prichádza vždy minimálne ABC korekcia. Práve na tú momentálne čakáme. Navyše charakteristickým patternom v 5-vlne je rising wedge, ktorý je taktiež na grafe krásne viditeľný. Indícií teda máme niekoľko.

 

Momentálne jediné čo môžeme urobiť je natiahnuť si fibonacci retracement a čakať ako sa začne korekcia vyvíjať. Z momentálnych dát zatiaľ nie sme schopný kam by korekcia mohla ísť.

 

Kapitalizácia

 

Nízko kapitalizované altcoiny.

 

Zhrňme si momentálnu situáciu. Ako prvý začal začiatkom apríla rásť Bitcoin. Celý apríl boli všetky altcoiny bité Bitcoinom a kapitalizácia stagnovala. Posledné hodiny začali konečne rásť vysoko kapitalizované altcoiny. Avšak stále tu máme jednu skupinu mincí, ktorá ešte nerástla a ktorá za posledné týždňe klesla aj o 50%. Presne! Sú to nízko kapitalizované altcoiny prezývané aj shitcoiny. V týchto hodinách sa kapitál začína presúvať práve tam. Takmer všetky altcoiny počas apríla klesali. Altcoiny sú totálne prepredané a mnohé sú na svojom novom dne. To nám dáva šancu na kvalitný nákup.

 

Bitcoin v skratke

 

Aj tak mi to nedá a musím napísať pár slov aj o Bitcoine. Dnes som robil veľmi pekné porovnanie grafu Bitcoinu pre Kryptonovinky. Momentálne Bitcoin zastavil svoj rast a všetci čakáme čo ďalej. Po takomto raste je úplne namieste korekcia. Z momentálnych dát je zatiaľ extrémne ťažké usúdiť kde by daná korekcia mohla ísť. Silu a dĺžku korekcie budeme vedieť až vtedy, keď samotná korekcia začne. Bitcoin má však veľmi podobný graf ako celková kapitalizácia a platia pre neho rovnaké pravidlá.

 

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

 

Tento článok patrí firme Smat Profit s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora

24.02.20 Čo je Lighting Network 1/2

By Technológie No Comments

Keď prvýkrát zverejnil Satoshi Nakamoto whitepaper Bitcoinu v roku 2008, úplne prvá verejná pripomienka k systému, ktorú predložil James A. Donald obsahovala tento riadok: „spôsob, akým chápem váš návrh, sa nezdá byť v mierke na požadovanú veľkosť“. O desať rokov neskôr je škálovateľnosť stále najväčším problémom Bitcoinu, ako aj iných kryptomenových systémov.

Čítať ďalej
Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Leave a Reply