0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

20.08.2021 Decentralizovaný protokol The Graph

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Decentralizovaný protokol na indexovanie a dopytovanie údajov z rôznych blockchainov, ktorý umožňuje dotazovať sa na údaje, ktorých zadanie je ťažké.

Čo je The Graph?

Graph je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý sa používa na zber, spracovanie a ukladanie údajov z rôznych aplikácií blockchainu na uľahčenie získavania informácií.

Cieľom programu The Graph je pomôcť vývojárom používať relevantné údaje na zvýšenie účinnosti ich decentralizovaných aplikácií (dapp).

Graf analyzuje a zhromažďuje údaje z blockchainu pred ich uložením do rôznych indexov, nazývaných Subgraphs, ktoré umožňujú ľubovoľnej aplikácii odoslať dotaz na svoj protokol a získať okamžitú odpoveď.

Dopyt kladie dapps prostredníctvom GraphQL, široko používaného jazyka, ktorý pôvodne vytvoril Facebook na zhromažďovanie údajov pre spravodajský kanál používateľa.

Používatelia programu Graph, ktorí poskytujú služby sieti, nazývaní indexátori a delegátori, pomáhajú spracovať údaje a odosielať ich koncovým používateľom a aplikáciám.

Natívna kryptomena Graph, GRT, sa používa na zaistenie integrity údajov zabezpečených v rámci jeho siete. Každý používateľ či už sú to indexátori, kurátori alebo delegátori, musí vložiť GRT, aby mohol vykonávať svoje úlohy a na oplátku zarábať na sieti.

Graf používajú ethereum dapps napr. ako Aave, Curve a Uniswap.

Ako Funguje?

Prvý krok spoločnosti Graph k agregácii údajov sa deje prostredníctvom uzlov Graph, ktoré nepretržite skenujú informácie o sieťových blokoch a inteligentných zmluvách.

Keď aplikácia pridáva údaje do blockchainu prostredníctvom inteligentných zmlúv, uzol Graph pridá údaje z týchto nových blokov do svojich príslušných podgrafov.

Akonáhle Graph Node extrahuje informácie, existujú tri typy používateľov, ktorí prispievajú k organizácii údajov v jeho protokole a sú to:

Kurátori -  vývojári subgrafov, ktorí hodnotia, ktoré subgrafy sú vysokej kvality a je potrebné ich indexovať v grafe. Kurátori pripájajú GRT k podgrafom, ktorým veria.

Indexery - operátori uzlov, ktorí majú za úlohu poskytovať služby indexovania a dopytu signalizovaných subgrafov  musia poskytovať GRT, aby mohli poskytovať tieto služby.

Delegátori - Deleguje GRT na indexery, aby prispeli k prevádzke siete bez inštalácie uzla.

Všetci používatelia zarábajú za svoju prácu časť sieťových poplatkov v závislosti od ich úlohy.

K týmto údajom potom môžu mať ľahký prístup aplikácie hľadajúce informácie, ktoré im pomôžu spustiť softvér pomocou dopytov.

Decentraland napríklad pristupuje k informáciám The Graph, aby našiel pozemky, príslušenstvo a zberateľské predmety v rôznych aplikáciách, prináša ich na svoje trhy a umožňuje používateľom ich nákup z centrálneho miesta.

Prečítajte si tiež: Porovnanie súkromného a verejného blockchainu

V čom je iný?

Graf sa snaží priniesť spoľahlivú decentralizovanú verejnú infraštruktúru na hlavný trh. Aby sa zaistilo ekonomické zabezpečenie siete Graph Network a integrita dopytovaných údajov, účastníci používajú Graph Token (GRT). GRT je pracovný token, ktorí uzamykajú indexeri, kurátori a delegátori za účelom poskytovania služieb indexovania a kurátora v sieti.

GRT je token ERC-20 na blockchaine Ethereum, ktorý sa používa na prideľovanie zdrojov v sieti. Aktívni indexátori, kurátori a delegátori môžu získavať príjem zo siete úmerne k množstvu práce, ktorú vykonávajú a ich podielu na GRT.

Indexéri získavajú odmeny za indexovanie (nové vydanie) a poplatky za dopyty, zatiaľ, čo kurátori zarábajú časť poplatkov za dopyty za podgrafy, na ktoré signalizujú. Delegátori zarábajú časť príjmu zarobeného indexátorom, ku ktorému delegujú.

Zdroj: https://www.kraken.com/learn/what-is-the-graph-grt , https://morioh.com/p/4d20d622f164

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart