0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

20.05.2021 Viceprezident ECB tvrdí že kryptomeny majú slabý fundament a Cardano sa chystá na spustenie testnetu ERC-20

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Viceprezident Európskej centrálnej banky Luis de Guindos očakáva viac náhlych cenových výkyvov kryptomien, pretože trh za týždeň zbavili 750 miliárd dolárov.

Luis de Guindos, viceprezident Európskej centrálnej banky odmietol hodnotovú ponuku kryptomien ako investičných aktív.

Viceprezident ECB v rozhovore pre agentúru Bloomberg TV poznamenal, že kryptomeny by sa nemali považovať za skutočnú investíciu a dodal:

"Ak máte ťažkosti so zistením, aké sú skutočné základy investície, potom to, čo robíte, nie je skutočnou investíciou. Toto je aktívum s veľmi slabým fundamentom, ktoré bude predmetom veľkej volatility."

Podľa de Guindosa sa súčasné čerpanie trhu nelíši od prudkého nárastu zaznamenaného medzi štvrtým kvartálom 2020 a prvým kvartálom 2021. Výkonná agentúra ECB sa skutočne domnievala, že súčasný pokles je príznakom volatility trhu s kryptomenami.

Na začiatku mája guvernér Bank of England Andrew Bailey varoval, že kryptoinvestori môžu prísť o svoje peniaze. Zatiaľ, čo de Guindosov argument v stredu závisel od slabých fundamentov a volatility, Bailey tvrdil, že počas konferencie, ktorá sa konala začiatkom mesiaca, kryptomene chýbala skutočná hodnota.

Ceny kryptomeny v skutočnosti minulý týždeň klesali, pričom bitcoin zo svojej ceny zhodil viac ako 15 000 dolárov. Celkovo trh stratil viac ako 750 miliárd dolárov, pričom zhruba polovica prepadu nastala za posledných 24 hodín obchodovania.

Aktuálny pokles spôsobil, že percento jedinečných bitcoinových subjektov v zisku kleslo na najnižšiu úroveň od krachu Čierneho štvrtka v roku 2020.

Bitcoin sa odrazil pri troch predchádzajúcich príležitostiach, keď táto metrika padla uprostred výrazného vzostupného pokroku. Krypto investori budú s najväčšou pravdepodobnosťou dúfať v opakovanie v tomto ohľade.

Rekordný prílev bitcoinov medzitým prichádza na kryptoburzy, pričom údaje z monitorovacej služby kryptomeny Glassnode naznačujú, že za väčšinu predajného tlaku sú zodpovední noví investori.

Prečítajte si tiež: Cardano dále expanduje do Afriky

Cardano ERC-20

Nástroj pre prevod ERC-20 od Cardano so zabudovanou obojsmernou konvertibilitou bude čoskoro otvorený pre beta testovanie.

Decentralizované financovanie blockchainu Cardano sa blíži k realite a do fázy testovania čoskoro vstúpi most pre migráciu tokenov.

Podľa Francisca Landina, projektového manažéra spoločnosti Input Output Hong Kong alebo IOHK  výskumného a vývojového oddelenia zodpovedného za Cardano  sa migračný nástroj platformy ERC-20 blíži k nasadeniu testnetu.

V blogovom príspevku zverejnenom v pondelok Landino uviedol, že nástroj na prevod ERC-20 umožní migráciu tokenov založených na ethereu do reťazca Cardano.

Plánovaný mostík prevodu ERC-20 bude nasledovať po veľmi očakávanom hard fork Alonzo spoločnosti Cardano, aby priniesla do siete funkčnosť inteligentného kontraktu.

Landino na adresu nevyhnutnosti konverzného nástroja ERC-20 napísal:

"Po nasadení budú používatelia podporovaných tokenov Ethereum schopní preniesť ich z preplnenej siete Etherea a využívať transakčnú kapacitu za nižšie poplatky spoločnosti Cardano pri súčasnom zvýšení bezpečnosti, znížení nákladov a interoperability."

V rámci oznámenia výkonný riaditeľ IOHK taktiež uviedol, že konverzný nástroj ERC-20 bol dôležitou súčasťou úsilia o využitie hodnotovej ponuky spoločnosti Cardano oproti spoločnosti Ethereum z hľadiska parametrov, ako je škálovateľnosť a transakčné náklady.

Ako to bude fungovať ?

Iba pomocou niekoľkých kliknutí budú krypto projekty schopné migrovať svoje natívne tokeny do reťazca Cardano pomocou nástroja na prevod. Cardano analog bude mať rovnakú hodnotu ako ethereum založená minca a prepracovaná obojsmerná konvertibilita znamená, že proces bude možné obrátiť neskôr.

Plány nasadenia testnetu prevodníka už prebiehajú, pričom Landino uvádza, že AGI token SingularityNET bude prvou mincou ERC-20 migrovanou do reťazca Cardano.

Do budúcnosti výkonný riaditeľ IOHK uviedol, že tím Cardano predpokladá potenciál, aby sa z konverzného nástroja ERC-20 stal cross-blockchainový most.

Dáta z DappRadaru uvádzajú upravenú celkovú hodnotu uzamknutú na trhu decentralizovaného financovania Ethereum na viac ako 68,5 miliárd dolárov. Uprostred rozhovorov o tom, že riešenia druhej vrstvy budú ďalšou hranicou pre trh DeFi na báze Etherea, sa veľké altcoinové reťazce, ako Cardano sa tiež snažia stať de facto domovom pre vznikajúcu DeFi arénu.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/ecb-veep-says-crypto-has-weak-fundamentals-is-not-a-real-asset-amid-30-dip , https://cointelegraph.com/news/cardano-erc-20-converter-nears-testnet-phase

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart