0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

19.11.2021 Orion Protocol

Orion Protocol je chain-agnostic agregátor likvidity, ktorý používateľom poskytuje prístup k nekonečnej likvidite z viacerých zdrojov na jednom mieste.

Natívny token ORN hrá kľúčovú úlohu pri riadení platformy prostredníctvom proprietárneho mechanizmu konsenzu Delegated Proof of Broker (DPoB). Tento mechanizmus konsenzu funguje ako decentralizované maklérstvo a umožňuje držiteľom tokenov ORN zúčastňovať sa na stakingu Orion.

Protocol uľahčuje obchodníkom nájsť najlepšie ceny tokenových swapov prostredníctvom jediného pohodlného obchodného portálu. Platforma navyše vychádza v ústrety skúseným obchodníkom, maloobchodným aj inštitucionálnym investorom.

Vývojári môžu používať protokol Orion ako open source úložisko na vytváranie výkonných decentralizovaných aplikácií (dApps) s pokročilými funkciami.

Okrem toho sa platforma môže pochváliť širokou škálou nástrojov a služieb pre podnikových klientov a retailových investorov.

Ako funguje?

Orion Protocol tvorí celý ekosystém pre obchodníkov zjednotením celého krypto trhu do jediného API. Protocol ponúka celý rad funkcií, nástrojov a produktov pre obchodníkov a používateľov kryptomien, ktorý zahŕňa aplikáciu na správu portfólia, obchodné terminály, podnikové obchodovanie, zvýšenie likvidity, obchod s aplikáciami a spúšťač DEX.

So všetkými týmito široko dostupnými funkciami a produktmi, ktoré majú k dispozícii, môžu používatelia obchodovať s tokenmi a kryptomenami za najlepšie dostupné sadzby.

Orion hľadá najoptimálnejšie cesty, aby používatelia nemuseli hľadať na rôznych burzách a našli tie najlepšie obchodné príležitosti.

Používatelia siete môžu tiež pristupovať k obchodu s aplikáciami Orion a nakupovať, pristupovať k aplikáciám, ktoré im môžu pomôcť pri obchodovaní. Niektoré z dostupných aplikácií slúžia ako systémy integrácie platieb a obchodné roboty.

Orion má tiež rozšírenie pre podnikové obchodovanie, ktoré môžu spoločnosti a firmy integrovať do svojich systémov. Burzy, centralizované aj decentralizované, môžu tiež využívať rozšírenie Orion na zvýšenie likvidity ako vstavanú funkciu, ktorá prispieva k celkovej likvidite.

Orion Protocol Ecosystem

Ekosystém pozostáva z rôznych modulárnych decentralizovaných služieb v sieti Ethereum. To zahŕňa riešenia pre správu portfólia, ukladanie a sledovanie aktív, výpočty ziskov a strát, indexové fondy, poskytovanie likvidity a pokročilé obchodovanie.

Všetky prostriedky sa nachádzajú na blockchaine Ethereum a sú kryptograficky zabezpečené pomocou inteligentných zmlúv.

Delegated Proof of Broker (DPoB)

Nový model konsenzu poháňa protokol Orion. Mechanizmus DPoB funguje v spojení s tokenom ORN a je nevyhnutnou súčasťou Orion stakingu na plnenie a overovanie transakcií v celej sieti.

DPoB slúži ako základ ekosystému Orion, postavený na sieti brokerov a stakerov, ktorí plnia všetky funkcie v protokole s natívnym tokenom ORN v jeho jadre. Sprostredkovatelia sa vyberajú na vykonávanie obchodov na základe toho, koľko ORN vkladajú do decentralizovaného brokera.

Brokeri dostávajú časť poplatkov z každého obchodu, ktorý realizujú. Investori, ktorí nie sú brokeri, vkladajú ORN, aby hlasovali za svoj výber ako brokera na základe ponúkaného podielu variabilnej odmeny.

Sprostredkovatelia majú motiváciu ponúkať atraktívne sadzby nesprostredkovateľským hráčom, aby zvýšili svoj podiel, čím zvýšia svoju šancu na zvolenie.

Orion Terminal

Obchodná platforma, ktorá umožňuje používateľom nájsť najlepšie ceny pre spotové obchodovanie.

Platforma umožňuje obchodníkom pristupovať ku každej krypto burze z jedného účtu, čo používateľom šetrí čas. Orion Terminal tiež ponúka bezproblémovú používateľskú skúsenosť pomocou elegantného a intuitívneho rozhrania, ktoré vyhovuje maloobchodníkom aj profesionálom.

Orion Terminal uľahčuje vysokofrekvenčné obchodovanie s vysokou likviditou získavanou z viacerých búrz. Je to možné pomocou jediného aplikačného programovacieho rozhrania (API) na prístup k centralizovaným aj decentralizovaným burzám (DEX). To zase pomáha šetriť čas pri dolaďovaní obchodných algoritmov.

Okrem toho agregátor likvidity s agnostickým reťazcom uľahčuje prístup k likvidite viacerých sietí z jedného miesta. Namiesto výberu nového reťazca na obchodovanie s príslušnými tokenmi ponúka bezproblémovú, integrovanú cross-chain službu. V súčasnosti je dostupný na Ethereum a Binance Smart Chain (BSC). V blízkej budúcnosti však môžeme očakávať integráciu s ďalšími blockchainami

Prečítajte si tiež: Co je Shiba Inu (SHIB)?

ORN Token

Natívny token ORN je token ERC-20 založený na Ethereu, ktorý tvorí srdce protokolu Orion. Token ORN je nevyhnutný na vykonávanie všetkých sieťových aktivít.

Predaj tokenov ORN bol prvým svojho druhu, ktorý implementoval Dynamic Coin Offering (DYCO). DYCO model ponúka cenovú minimálnu hranicu, aby účastníkom poskytol ochranu proti negatívnemu výsledku bez obmedzenia potenciálu rastu. V skutočnosti tento model znamená, že účastníci dostanú svoje prostriedky späť, ak predaj tokenov nie je úspešný.

Aj keď na platby za služby v rámci platformy možno použiť iné meny, používanie natívneho tokenu ORN oprávňuje účastníkov na zľavnené poplatky a ďalšie prémiové funkcie. To zahŕňa margin obchodovanie, limitné príkazy, stop lossy a stop-limit príkazy. Navyše, držitelia tokenov ORN dostávajú upozornenia na arbitrážne príležitosti a obchodné ukazovatele.

Okrem prípadu použitia ako internej meny a všeobecného tokenu potrebujú vývojári token ORN na zaplatenie za nahrávanie decentralizovaných aplikácií (dApps) na Orion Marketplace.

Decentralizovaný broker

Sprostredkovatelia musia stakovať tokeny ORN, aby boli spôsobilí na vykonanie obchodu. Každý používateľ protokolu Orion s nedostatočnými finančnými prostriedkami na konkrétnych burzách si môže požičať potrebnú likviditu zo spoločného fondu. Po požičaní likvidity prebiehajú transakcie priamo na blockchaine Ethereum.

Orion Staking

Nesprostredkovatelia, ktorí sa zúčastňujú stakingu tokenov ORN, môžu hlasovať za preferovaného brokera na základe výhod, ktoré zdieľajú. To zvyšuje šancu brokera, že bude vybraný na vykonanie príkazov, pretože tokeny ORN používané pri stakingu Orion nesprostredkovateľmi sa započítavajú do celkového vkladu brokera.

Stakeri dostávajú kombinované odmeny, čo tiež pomáha znižovať obehovú ponuku a poskytuje zdroj pasívneho príjmu. Všetky licenčné poplatky zhromaždené v celom ekosystéme tiež idú na nákup tokenov ORN z trhu, aby sa ďalej znížila ponuka v obehu. Navyše sa spália všetky vrátené tokeny ORN z predaja tokenov DYCO. Týmto spôsobom sa odstráni až 80 % tokenov v obehu.

Ako je zabezpečený?

Systém zabezpečujú pomocou automatizácie a stakingu na hlasovanie a likviditu, pričom protokol vykonáva aj pravidelné a dôkladné audity. Pri spustení hlavnej siete Orion Protocol nechali  sieť z bezpečnostných dôvodov plne auditovať spoločnosťou CertiK. Bezpečnostná spoločnosť CertiK zabezpečuje a kontroluje celkovú správnosť operácií smart kontraktov.

Orion nástroje

Orion Protocol ponúka celý rad nástrojov a služieb. Tieto aplikácie poháňa natívny token ORN a fungujú pomocou agregátora likvidity agnostického reťazca.

Widget

Pomocou widgetu môžu podniky a partnerské firmy integrovať obchodovanie s kryptomenami pomocou existujúcich aplikácií a webových stránok.

App Store

Aplikácia pre nákup decentralizovaných aplikácií (dApps). Používatelia môžu nakupovať aplikácie založené na Orione, ako napríklad obchodné ukazovatele vytvorené nezávislými vývojármi.

App Store obsahuje celý rad dApps vrátane arbitrážnych aplikácií, investičných fondov, systémov integrácie platieb a algoritmických obchodných robotov.

Manažment portfólia

Táto aplikácia slúži ako správa portfólia a obchodný nástroj, ktorý uľahčuje sledovanie aktív a vyváženie portfólií bez ohľadu na burzu, peňaženku alebo účet, na ktorom ich majú uložené.

Aplikácia sa môže pochváliť rôznymi inovatívnymi funkciami vrátane nástroja na sledovanie obchodu, arbitrážnych signálov a analýzy tretích strán.

Liquidity Boost Plugin

Doplnok Orion Liquidity Boost Plugin umožňuje centralizovaným a decentralizovaným burzám okamžite zvýšiť poskytovanie likvidity.

Plugin používa prispôsobený nástroj na prispôsobenie prepojenia viacerých búrz v reálnom čase a tiež sa môže pochváliť najvyšším počtom podporovaných prostriedkov na trhu dostupných na jednom mieste.

DEX Kit

Súprava Orion DEX je platforma, ktorá iným projektom uľahčuje vytvorenie a spustenie decentralizovaných búrz (DEX). Používatelia súpravy DEX navyše získajú prístup k okamžitej likvidite pripojením sa ku ekosystému Orion Protocol. Použitie súpravy DEX je super rýchly a jednoduchý spôsob, ako spustiť decentralizovanú burzu. Príjmy môžu byť generované prostredníctvom ročných poplatkov.

V čom je jedinečný?

Jedným z faktorov, vďaka ktorým je Orion Protocol jedinečný, je cieľ projektu, ktorým je zníženie rizík spojených s obchodovaním na decentralizovaných a centralizovaných burzách. Orion Protocol tiež nájde najlepšie obchodné cesty pre používateľov siete s najvýhodnejšími poplatkami a obchodnými sadzbami. Cieľom projektu je vytvoriť komplexný ekosystém pre obchodníkov a používateľov kryptomien.

Obchodníci a používatelia kryptomien môžu vyťažiť maximum z likvidity protokolu, spravovať svoje aktíva a pristupovať k aplikáciám na obchodovanie a iné účely. Ako unikátny projekt, ktorý zjednocuje viacero krypto obchodov a služieb založených na blockchaine, Orion Protocol zjednodušuje obchodovanie tým, že okamžite nájde tie najlepšie možnosti pre obchodníkov.

Zdroj: https://academy.moralis.io/blog/what-is-orion-protocol-and-the-orn-token , https://kriptomat.io/cryptocurrencies/orion-protocol/what-is-orion-protocol/ , https://coindar.org/en/event/orion-protocol-orn-delegated-proof-of-broker-36421

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart