0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

19.08.21 Ako investovať do Bitcoinu a kryptomien?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin je jednou z najobľúbenejších kryptomien, do ktorej sa dá investovať, ale nie je jedinou. Altcoiny poskytujú pri nákupe kryptomien skvelú alternatívu, ktorá môže zvýšiť rozmanitosť vášho portfólia. Váš výber kryptomeny by mal tiež vziať do úvahy či investujete alebo obchodujete, ako aj váš rizikový profil a typ analýzy, ktorú chcete vykonať. Môžete si vybrať fundamentálnu alebo technickú analýzu alebo dokonca kombináciu oboch.

Úvod

Investovanie do Bitcoinu a iných kryptomien je skvelý spôsob ako diverzifikovať svoje investície, ale zahŕňa aj vysoké riziko. Predtým, ako sa do toho pustíte, je teda dôležité porozumieť niektorým základným pojmom a zásadám. Je toho viac, než len kúpiť si nejaké kryptomeny a dúfať v to najlepšie.

Informované investičné rozhodnutie zahŕňa starostlivý výskum a analýzu. V ideálnom prípade by ste mali mať stratégiu založenú na vašom rizikovom profile a nikdy by ste nemali investovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť.

Bitcoin alebo altcoiny?

Pre nováčikov v oblasti kryptomien je Bitcoin zvyčajne prvou zastávkou, pokiaľ ide o investície. Je to najznámejší blockchainový projekt a najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie.
Existujú však tisíce rôznych kryptomien (altcoinov). Niektoré altcoiny majú svoj vlastný blockchain, zatiaľ čo iné používajú už existujúcu sieť (napríklad Binance Smart Chain alebo Ethereum). Každý projekt má iný návrh, pričom každý má svoje vlastné potenciálne riziká a výhody. Je len na vás, či chcete investovať iba do BTC alebo viacerých kryptoassetov.

Diverzifikácia majetku na jednej strane odstraňuje riziká investovania iba do jedného projektu. Ak máte viacero aktív, je menej pravdepodobné, že prídete o značné sumy ak jeden z nich zlyhá. Na druhej strane, investície do altcoinov môžu byť rizikové a bohužiaľ je okolo nich veľa podvodov. Preto je veľmi dôležité urobiť si vlastný prieskum pred riskovaním. Vzhľadom na obrovské množstvo dostupných mincí je ťažké vedieť, kde začať.

Mám obchodovať alebo investovať?

Pri investovaní alebo obchodovaní je potrebné vziať do úvahy aj rozhodnutie, čo kúpiť. Obchodovanie a investovanie sa ľahko zamieňajú, ale je tu rozdiel. Zjednodušene povedané, investovanie zahŕňa vyberanie aktív, ktorým veríte na ich dlhšie držanie. Takáto stratégia zahŕňa menej aktívny časový záväzok a spravidla prináša oveľa menšie riziko.

Naopak, obchodovanie má za cieľ dosiahnuť krátkodobé alebo strednodobé zisky pravidelným nákupom a predajom. Stať sa dobrým obchodníkom si vyžaduje veľa času a praxe. Obchodník musí vyvinúť komplexnejšie stratégie, venovať viac času analýze trhov a obchodných platforiem a zvládať vyššie riziko. Tiež sa musia zvážiť peniaze vynaložené na poplatky za obchodovanie a transakcie.

Majte na pamäti, že kryptomenové trhy majú väčšiu volatilitu ako tradičné. Aj keď obchodníci potrebujú na dosiahnutie zisku volatilitu, vysoká úroveň volatility môže priniesť aj vysoké riziko.

Pre začiatočníkov je investovanie zďaleka najľahšou a najbezpečnejšou možnosťou. Investori zvyčajne uvažujú v rokoch, takže krátkodobé zmeny cien nie sú také dôležité. Rozhodnutie investovať je založené viac na základoch kvality projektu (ako solídny je projekt a aká je pravdepodobnosť, že bude dlhodobo úspešný).

Niektorí radšej investujú a nerobia si starosti s krátkodobými výkyvmi. Iní radšej obchodujú často v snahe maximalizovať zisky. Niektorí dokonca robia oboje súčasne. Všetko závisí od vašej stratégie, profilu a tolerancie voči riziku.

Rozhodnutie je opäť na vás, ale nikdy by ste nemali investovať ani obchodovať s finančnými prostriedkami, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť.

Fundamentálna analýza vs. technická analýza

Rozhodovanie o tom, čo prinesie dobrú investíciu, vyžaduje určitú analýzu. Typ analýzy bude závisieť predovšetkým od investovania alebo obchodovania, ale môžu byť užitočné fundamentálne aj technické analýzy.

Ako už bolo spomenuté, krátkodobé až strednodobé zmeny cien nie sú pri investovaní (alebo HODLingu) také dôležité. Dlhodobé investície sa vo všeobecnosti viac zaoberajú vnútornou hodnotou mince alebo projektu, ktorá sa týka fundamentálnej analýzy (FA).

Fundamentálna analýza zahŕňa posúdenie potenciálu majetku na základe projektu ako celku vrátane jeho prospešnosti, tímu, podrobného dokumentu vývoja, marketingu, manažmentu, reputácie, dlhodobých cieľov a ďalších faktorov.

Naproti tomu technická analýza (TA) zvažuje predchádzajúce cenové akcie a údaje o objeme, aby sa pokúsila predpovedať budúce cenové pohyby. Táto technika zvyčajne zahŕňa sviečkové grafy a ukazovatele TA, ako sú kĺzavé priemery a trendové čiary.

Prečítajte si aj : Bitcoin ETF

Nákup prvého Bitcoinu na Binance

Bitcoiny a ďalšie altcoiny si môžete ľahko kúpiť napríklad na kryptoburze Binance.

  1. Vytvorte si účet tak, že prejdete na domovskú stránku Binance a kliknete na [Registrovať] v pravom hornom rohu.
  2. Ďalej budete musieť overiť svoj účet Binance. Tento proces KYC pomáha zaistiť, aby ste boli tým, za koho sa vydávate a spĺňať zákonné požiadavky.
  3. Najľahší spôsob nákupu niektorých kryptomien je použitie kreditnej alebo debetnej karty s funkciou Previesť.

Fiat menu môžete tiež previesť zo svojho bankového účtu na nákup digitálnych aktív pomocou zobrazenia obchodovania.

Kúpa prvého altcoinu na Binance

Diverzifikáciu svojho portfólia môžete začať kúpou altcoinu.

  1. Prihláste sa na svoj účet Binance, umiestnite kurzor myši na tlačidlo [Kúpiť krypto] a kliknite na [Kreditná/debetná karta].
  2. Ďalej si budete môcť vyberať z rôznych kryptomien. Nezabudnite tiež vybrať správnu fiat menu. V tomto prípade sme sa rozhodli kúpiť BNB za EUR.
  3. Dokončite nákup vyplnením údajov o svojej karte a počkajte, kým sa kryptomena pripíše na váš účet.

Čo mám robiť so svojou kryptomenou?

Nákup, predaj a držanie kryptomeny sú niektoré zo stratégií, ktoré môžete použiť pri investovaní alebo obchodovaní s kryptomenami. Pokiaľ ide o dlhodobé držanie, môžete sa rozhodnúť ponechať svoje kryptomeny na svojom účte Binance alebo ich previesť do externej kryptomenovej peňaženky.

Ak sa rozhodnete ponechať svoje kryptomeny na svojom účte Binance, môžete zvážiť preskúmanie mnohých možností, ktoré Binance Earn ponúka. Môžete si to predstaviť ako sporiaci účet, ktorý vám umožní získať pasívny príjem pri držaní kryptomien.

Na záver

Trvá nejaký čas, kým sa naučíte investovať alebo obchodovať s kryptomenami. Zlepšenie znalostí je dobrý spôsob, ako znížiť celkové investičné riziko, a viesť k informovanejším rozhodnutiam. Je ľahké prepadnúť panike a predať na základe emócií, ale šanca, že sa to stane je oveľa nižšia, keď študujete investície a obchodovanie.

Zdroje: academy.binance.com, investopedia.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart