[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Flare je distribuovaná sieť s niektorými jedinečnými vlastnosťami. Môže sa použiť na vytvorenie obojsmerných mostov medzi sieťami, ako je napríklad Ethereum a XRP Ledger. To znamená, že umožňuje použitie tokenu XRP s inteligentnými zmluvami. Spark Token je pôvodný token Flare. Časť dodávky je vyslaná držiteľom XRP.
Ako možno viete, XRP Ledger (XRPL) je globálna platobná a devízová sieť. Aj keď bol optimalizovaný pre tento prípad použitia, má obmedzenú užitočnosť pokiaľ ide o iné typy funkcií.
To chce Flare Network vyriešiť zavedením podpory schopnosti inteligentných kontraktov pre token XRP. Spark je natívny token tejto siete a časť jej dodávok je odovzdaná oprávneným držiteľom XRP.
Prečítajte si aj : MakerDAO a DAI
Flare Network je distribuovaná sieť, ktorá integruje virtuálny počítač Etherea (EVM). EVM v zásade prevádza inteligentné kontrakty na pokyny, ktoré dokážu prečítať počítače. To umožňuje sieti spustiť turingové kompletné inteligentné kontrakty. Turingova úplnosť znamená, že dokáže spustiť prakticky každú výpočtovú úlohu, pokiaľ je na jej spustenie dostatok pamäte.
Môže kombinovať niektoré výkonné vlastnosti a vytvoriť tak ekosystém decentralizovaných aplikácií. Stručne povedané, Flare si kladie za cieľ byť spôsobom škálovania inteligentných zmluvných sietí.
Flare používa konsenzuálny protokol s názvom Avalanche, ktorý bol upravený pre spoluprácu s Federálnou byzantskou dohodou (FBA). FBA je mechanizmus konsenzu používaný sieťami ako XRP a Stellar. Nebudeme sa tu zaoberať technickými problémami, ale základom je, že algoritmus konsenzu Flare sa nespolieha na udržanie bezpečnosti siete na ekonomických mechanizmoch, ako je Proof of Stake (PoS).
Čo sú to za ekonomické mechanizmy, pýtate sa? Vezmite si napríklad token ETH pre sieť Ethereum. Akonáhle sa Ethereum v Ethereu 2.0 úplne prepne na Proof of Stake (PoS), bude bezpečnosť siete úplne závisieť od validátorov, ktorí vkladajú token. To znamená, že po rozšírení bude zabezpečenie závisieť od tokenu (a od jeho výšky, ktorá je vložená). Konsenzusový protokol Flare to nevyžaduje.
Ale prečo to stojí za zmienku? Pretože umožňuje použitie sieťového tokenu na iné typy použitia. Dokonca aj také, ktoré by boli nebezpečné pre siete, ktoré sa kvôli bezpečnosti spoliehajú na token. Podľa tvorcov Flare v podstate táto voľba dizajnu dodáva tokenu viac univerzálnosti bez toho, aby bola ohrozená bezpečnosť.
Spark je natívny token Flare Network. Jeho základný prípad použitia je podobný ako v prípade iných natívnych tokenov - aby sa zabránilo spamovým útokom. Ak by transakcie boli zadarmo, spamovanie a preťaženie siete zbytočnými transakciami by tiež bolo zadarmo.
Spark Token možno navyše použiť pre nasledujúce funkcie:
Cieľom týchto troch komponentov je umožniť ekosystém aplikácií, ktoré sa spoliehajú na Spark, nazývaný Spark Dependent Applications (SDA). SDA môžu tiež umožniť dôveryhodné zastúpenie tokenov v iných sieťach. Aj v tých, ktoré natívne nepodporujú inteligentné zmluvy. A tu prichádza na rad XRP.
FXRP je dôveryhodná reprezentácia tokenu XRP v sieti Flare Network. Môžu ho vytvárať a využívať držitelia XRP prostredníctvom inteligentných zmlúv.
Systém sa tiež spolieha na účastníkov, ktorí dajú tokeny Spark ako zábezpeku a zarobia si poplatky pri vytváraní a splácaní FXRP. To v kombinácii s možnými príležitosťami arbitráže by malo zabezpečiť udržanie väzby 1: 1 medzi XRP a FXRP.
Pamätáte si, keď sme hovorili o tom, ako Flare umožňuje inteligentné uzatváranie zmlúv v sieťach, ktoré to natívne nepodporujú? To je presne to, čo sa deje s FXRP. Umožňuje použitie XRP s inteligentnými zmluvami a bez potreby centrálnej strany vydávať wrapped tokeny. Inými slovami, nedôverčivým spôsobom.
Flare Network je nový spôsob škálovania sietí, ktoré nepodporujú inteligentné zmluvy. Aplikácia Flare umožňuje dôveryhodné použitie XRP s inteligentnými zmluvami. Časť dodávok Sparku je vyslaná držiteľom XRP.
Zdroje: academy.binance.com, flare.xyz, coindesk.com
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber