0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

19.01.22 Kryptomenové pracovné pozície zaznamenali v roku 2021 obrovský rast

Rast sme v kryptomenovom svete zažili minulý rok hneď v niekoľkých oblastiach. Okrem ceny, ktorá nielen rástla ale takisto aj klesala, sa minulý rok napríklad podarilo narásť aj hashratu, ktorý teraz prekonáva svoje ATH. Rovnako sme videli aj množstvo rastu spojeného napríklad s Lightning Network. Kryptomenový svet tak rástol najmä fundamentálne, čo potvrdila minulý týždeň aj známa sociálna sieť LinkedIn.

Kryptomenové pracovné pozície zaznamenali obrovský rast

Podľa príspevku spoločnosti LinkedIn, sa na tejto platforme minulý rok inzerovalo výrazne viac pracovných pozícii zameraných na kryptomeny, ako tomu bolo v roku 2020. Medziročný nárast mal byť dokonca až takmer 400 % v USA. Rast napríklad zaznamenali aj pozície zamerané na technologické odvetvie, tento sektor z pohľadu pracovných pozícii však narástol za rok 2021 „len“ o 98 % oproti roku 2020.

LinkedIn News takisto uviedla, že rast bol spojený s kľúčovými slovami ako Bitcoin, blockchain, Ethereum či kryptomeny. Rovnako táto sieť poukázala na fakt, že najviac pracovných pozícii malo byť zameraných na ľudí, ktorí majú skúsenosti buď v tradičnom finančnom svete, alebo na software vývojárov.

Práve tieto dve odvetvia majú zažívať najvýraznejšie prepojenie na kryptomenový svet. Rovnako sa má ale dariť aj iným. Kryptomenové spoločnosti prejavujú stále väčší záujem napríklad o účtovníkov, konzultantov či hardware expertov. A situácia má byť rovnaká aj opačne. Tradičné firmy vyhľadávajú oveľa viac ľudí, ktorí majú skúsenosti s blockchain technológiou či kryptomenami ako takými.

Zmenu bolo takisto cítiť ale aj v tom, aké pracovné pozície boli hľadané. Zatiaľ čo v predošlých rokoch boli vo veľkom preferovaní buď software vývojári alebo kryptomenoví traderi, v minulom roku sa spoločnosti zameriavali na množstvo rozličných pozícii od marketingových expertov, cez konzultantov až po copywriterov.

Dostatok pracovných príležitostí?

Potrebu ľudského kapitálu je napríklad vidno medzi najväčšími kryptomenovými burzami ako Coinbase, Kraken či Binance. Všetky tieto kryptomenové burzy majú množstvo inzerátov a otvorených pracovných pozícii, na ktoré sa môžete prihlásiť aj vy. Coinbase má otvorených približne 250 pracovných pozícii, zatiaľ čo Kraken až okolo 300. No a Binance má samozrejme najviac možností, keďže hľadá ku sebe do tímu až 600 ľudí.

Prečítajte si tiež: Čína aj napriek všetkým zákazom podporuje NFT

Pracovné pozície sa ale takisto dajú nájsť aj mimo kryptomenových spoločností. Tradičné spoločnosti ako napríklad PayPal, Walmart či Deloitte takisto všetky propagovali rôzne pracovné pozície spojené s kryptomenami. Zoznam celosvetových spoločností, ktoré od minulého roka hľadajú odborníkov s kryptomenovými skúsenosťami, je siahodlhý. Napríklad spoločnosť Facebook (Meta) sa vyjadrila, že do 5 rokov plánuje v Európe vytvoriť viac ako 10 000 pracovných pozícii spojených len s budovaním vlastného Metaversu.

Nárast kryptomenových pracovných pozícii sa dá určite spojiť aj s Covid-19 a situáciou, ktorú nám pandémia priniesla. Tá totižto prinútila nielen firmy, ale takisto aj ich zamestnancov, aby pracovali oveľa viac na diaľku. To samozrejme nahráva kryptomenovým burzám, ktoré často nemajú presne stanovené sídlo, ale pracujú na diaľku.

V súlade s týmto je takisto aj ideológia decentralizácie, ktorá je spojená s kryptomenami ako takými. Práve skutočnosť, že vo firme nie je jedno veľké pracovisko, ale kryptomenové spoločnosti majú zamestnancov po celom svete a tvoria tak akúsi globálnu decentralizovanú sieť pracovníkov je v súlade práve s tým, čo chcú kryptomeny docieliť aj ideologicky. A hoci toto pravdepodobne nie je priorita, tak je to minimálne vítaný „vedľajší efekt.“

Zdroje: https://finbold.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

 

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart