[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomenový svet je stále extrémne silno dominovaný Bitcoinom. Každý deň sa nájde na takmer každom jednom magazíne aspoň jeden článok o tejto kryptomene, čím sa určite nemôže pochváliť žiadna iná kryptomena. O Bitcoine sa rovnako aj najviac hovorí, má najväčšiu osvetu a takisto je spomedzi kryptomien najznámejší. Takýchto "naj" by sme vedeli na Bitcoin nájsť nespočetne veľa. Avšak dnešnou najdiskutovanejšou kryptomenou Bitcoin určite nebol. O túto pozíciu ho obralo Ethereum a to najmä vďaka tomu, že prekonalo svoje ATH.
Najväčší altcoin, a takisto aktuálne aj najdiskutovanejšia kryptomena, Ethereum, dnes prekonala svoje ATH potom, čo sa dostalo na niekoľkých burzách takmer na sumu 1 450 dolárov a čiastočne vyššie. Predošlé ATH sa pritom rátalo tesne nad sumu 1 400 dolárov. To samozrejme nie je obrovský nárast na ATH, avšak s takými fundamentami, aké aktuálne Ethereum má, je len otázkou času, kedy sa táto kryptomena vyberie na taký parabolický rast, aký iba pred nedávno ukázal Bitcoin.
Napríklad objem zobchodovaných transakcií prostredníctvom Etherea je takmer o 3 miliardy väčší, ako v prípade Bitcoinu (Ethereum spraví denný objem približne v hodnote 12 miliárd dolárov, Bitcoin 9 miliárd). Tento rozdiel sa pritom začal zväčšovať približne koncom minulého roku, kedy sa Ethereum vybralo aj s cenou oveľa vyššie. Iba od začiatku roku narástlo na cene o viac ako 90 %. Navyše, za posledné 2 mesiace narástlo Ethereum o viac ako 210 %, keďže ešte 20. novembra stála druhá najväčšia kryptomena približne 450 dolárov.
Zdroj: Twitter.com
Ethereum ešte ani poriadne neprerazilo svoje ATH a v kryptomenovom svete sa už objavujú najbližšie možné targety, ktoré by mohlo splniť. Hranica 1 600 dolárov je pre množstvo obchodníkov prvou zastávkou, na ktorú sa budú pozerať z pohľadu technických rezistencií v čase price discovery. Tí optimistickejší už volajú dokonca o pohybe na 2 000 dolárov, čo však môže byť čiastočne prehnané. Nie že by na to Ethereum nemalo, avšak takýto skok by určite nepatril medzi tie najzdravšie z pohľadu cenových pohybov.
Z krátkodobého hľadiska (dni maximálne týždne) sa pri Ethereu tak určite budú všetci pozerať na sumy ako 1 600 1 800 či 2 000 dolárov. Z dlhodobého hľadiska (napríklad do konca roka), však už ľudia pozerajú na úplne iné sumy. Cieľ na 5 000 dolároch je pre mnohých iba konzervatívnym odhadom toho, kam sa Ethereum môže dostať. Silný fundament má napríklad podporiť postupný vývoj a prechod na ETH 2.0, na ktorom sa má pracovať počas celého roku 2021.
Prečítajte si tiež: Grayscale Investments definitívne končí s XRP
To, že je ETH 2.0 jednou z najočakávanejších udalostí v kryptomenovom svete ukazuje napríklad počet ETH, ktoré sú uzamknuté na Beacon Chain adrese. Celkovo je tam približne 2,69 milióna ETH (3,8 miliardy dolárov), ktoré predstavujú približne 2,5 % z celkovej ponuky Etherea. Navyše, na danej adrese (Beacon Chainu) pribúdajú novo poslané Etherea takmer každý 10 minút, čo jasne nasvedčuje, že ľudia sú ochotní stakovať viac a viac, čím preukazujú dlhodobú dôveru v túto kryptomenu.
Vitalik Buterin, hlavný predstaviteľ a zakladateľ Etherea, sa z takéhoto vývoja pravdepodobne musí tešiť. Nielenže sa jeho kryptomene darí, ale taktiež sa jej podarilo aj zbaviť sa pochybovačov, ktorí ešte dva roky dozadu Ethereum úplne pochovávali. Navyše sa Ethereum za posledný rok extrémne zhodnotilo, čo zaradilo Vitalika medzi kryptomenové celebrity nielen kvôli jeho vplyvu a zmenám, ktoré dosiahol, ale takisto aj vďaka veľkosti svojho majetku.
Začiatkom roku 2020 bola známa hodnota majetku Vitalika Buterina približne na hodnote 58 miliónov dolárov. V čase prekonanie aktuálneho ATH sa však na jeho hlavnej peňaženke (známej ako „VB“) nachádzala hodnota takmer pol miliardy dolárov v Ethereu. Až taký obrovský rast zaznamenalo Ethereum za posledných 12 mesiacov. A pritom, aký rok môže túto kryptomenu ešte len čakať, je možné, že sa poteší nielen Vitalik Buterin, ale aj akýkoľvek majiteľ ETH.
Zdroje: https://cryptobriefing.com/, https://cointelegraph.com/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber