0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

18.10.2021 Regulovaný blockchain Paxos

Paxos je plne regulovaný blockchain ekosystém, ktorý ponúka rôzne služby finančných kryptokív pre malé a veľké podniky.

Cieľom projektu je uľahčiť novú otvorenú finančnú paradigmu, ktorá zlepšuje tradičný, pomalší a menej nákladovo efektívny finančný systém. Ekosystém Paxos poskytuje rôzne finančné produkty s individuálnymi krypto obchodníkmi a poprednými globálnymi podnikmi. Ich cieľom je znížiť náklady, rýchlosť a neefektívnosť, a tak vytvoriť systém globálneho platobného systému, ktorý je k dispozícii každému, kdekoľvek.

S obrovskou popularitou obklopujúca pax Gold Token (PAXG) a PAX DOLLAR (USDP) stabecoin. Paxos zabezpečil viac ako 500 miliónov dolárov vo financovaní z mnohých high-end investorov.

Nariadenie a dodržiavanie predpisov

Paxos je regulovaný ministerstvom finančných služieb štátu New York (NYDFS) a podlieha rôznym auditom tretích strán.

Projekt prevádzkuje nepretržité audity a finančné výkazy zabezpečujúce transparentnosť a dôveru s investormi, partnermi a tradičným finančným systémom. Paxos má partnerstvo s národnou audítorskou firmou, ktorá zabezpečuje, že Paxos si udržiava konzistentné rezervné aktíva na každý pax dolár (USDP), čo existuje. Okrem toho sa tieto rezervy uložené v rôznych amerických bankách.

Regulované krypto výmeny a služby musia mať Bit licenciu alebo označenie obchodu s peňažnými službami (MSB). Platforma podlieha pravidelnému preskúmaniu kapitálovej rezervy a ochrany spotrebiteľa. Paxos verí, že spolupráca s NYFDS ponúka najvyššiu bezpečnosť a transparentnosť pred ochranou zákazníckych fondov.

Prečítajte si tiež: Mr.Wonderful už verí viac kryptomenám ako zlatu

Paxos pre investorov

Prvá časť Ekosystému Paxos ponúka rôzne služby a produkty pre každodenný krypto investor.

Digitálna burza aktív itBit

itBit spĺňa najprísnejšie predpisy ministerstva finančných služieb New York (NYDFS

Ako centralizovaná výmena (CEX), užívatelia itBit nenesie zodpovednosť za ukladania aktív. Avšak, aktíva sú bezpečne uložené v režime offline vo fyzicky chránených hardvérových peňaženkách.

itBit ponúka užívateľské skúsenosti (UX), ktoré sú ideálne pre nováčikov. To znamená, že jednoduchosť navigácie neodoberá viac vrstvy bezpečnostných protokolov platformy a inštitucionálny stupeň ochrany, ktorá môže ponúknuť itBit, vďaka Paxos. Okrem toho itBit udržiava UX jednoduchý s paušálnou štruktúrou poplatkov za transakciu a žiadne poplatky za výber kryptomeny.

Pax Dollar (USDP)

Ďalším kľúčovým prvkom ekosystému Paxos je pax dolár (USDP) stablecoin. Pôvodne Paxos standard stablecoin (PAX), ktorý rebrandoval svoj majetok na pax dolár (USDP) stabecoin v auguste 2021.

PAX dolár je jedným z najznámejších a regulovaných stablcinov v kryto svete. Všetky USDP stablecoiny majú hotovostné rezervy a peňažné ekvivalenty, ktoré sú bezpečne uložené a sú splatné 1: 1 pre americký dolár.

Používatelia pax dolára (USDP), môžu posielať a prijímať stabilný majetok v US dolároch s oveľa väčšiu flexibilitu a dostupnosť ako v tradičný finančný sektor.

Paxos ponúka možnosť bezproblémových transferov aktív cezhranične, takmer okamžite, s nulovými diskriminačnými požiadavkami. Na druhej strane, Paxos používa technológiu blockchain, ktorá pomáha ľuďom dosiahnuť finančnú slobodu.

Keďže PAX Dollar (USDP) musí dodržiavať najprísnejší regulačný dohľad Ministerstvom finančných služieb New York (NYDFS), používatelia USDP stablecoinu môžu mať vieru, že ich majetok spĺňa najvyššie štandardy ochrany spotrebiteľa.

PAX Gold (PAXG)

Paxos Gold (PAXG) je kryptomena podporovaná skutočnými zlatými rezervami, ktoré má Paxos, pre zisk spoločnosti so sídlom v New Yorku.

Každý token PAXG je splatný pre 1 Troy Fine unce zo správcu zlata v trezore podľa Paxos a jej partnerov a jej trhová hodnota je určená 1:1 k fyzickému zlatu.

Paxos vyvinul PAXG ako token na etnickom blockchaine, čo znamená, že je ho možné vymeniť za iné krypto aktíva a zabezpečené vlastníkmi pomocou kryptografických kľúčov.

Aby sa zabezpečilo, že Paxos dokáže neustále udržiavať svoje rezervy, podstupuje mesačné audity, aby potvrdili, že jeho množstvo PAXG tokenov zodpovedá množstvu zlata, ktoré má. Užívatelia môžu tiež vykúpiť PAXG v Gold Bullion bars v ktoromkoľvek okamihu.

Ako funguje PAXG?

Paxos Gold beží na etnickom blockchain a jeho transakcie fungujú podľa pravidiel smart kontraktov uvedených v tejto sieti.

Spoločnosť účtuje malý poplatok za vytvorenie a zničenie tokenov PAXG (približne 0,02%). Existujú aj užívatelia on-chain poplatkov za presun tokenov na Ethereum.

PAXOS monitoruje a skúma každú transakciu PAXG pomocou analytických nástrojov tretích strán. Toto sa robí v snahe vyšetrovať potenciálne prípady podvodu a prania špinavých peňazí.

Nakoniec existujú aj pravidelné audity inteligentných zmlúv, kde vývojári preskúmajú kód na identifikáciu chýb a zraniteľností.

Paxos pre inštitúcie

Commodities Settlement Service

Paxos ponúka automatizované riešenie vyrovnania komodít na minimalizáciu rizík spojených s platobnými zmluvnými stranami a zároveň zjednodušiť proces.

Okrem toho, s funkciou Enterprise-Grade Security, služba vytvára automatické potvrdenia pomocou rôznych formátov, ktoré môžu detekovať akékoľvek nezrovnalosti.

Tiež identifikuje kompresiu obchodu, ktoré naznačujú, že obchodujete na ofsetové pozície. Ďalej môžu používatelia využiť simultánnu platbu a následnú platbu z čistej sumy. V Paxos môžete importovať údaje z viacerých zdrojov automaticky prostredníctvom niekoľkých formátov. Patria sem e-mail, JSON, CSV, XLS, XML, PDF, SFTP, API a SWIFT.

Securities Settlement Service

Táto služba Paxos je súkromná sieť, ktorá umožňuje používateľom urovnať akcie pomocou dodávky vs platobné zúčtovanie. Cieľom tejto siete je znížiť štrukturálne náklady spojené s vyrovnaním cenných papierov.

Ako alternatíva k existujúcim platformám, Paxos ponúka obchod bez zmeny na obchodovanie správami spolu s uzamknutými správami a porovnaním zmlúv. Služba umožňuje, aby sa finančné prostriedky sprístupnili na okamžitý presun.

Paxos pre podniky

Crypto Brokerage

Paxos ponúka službu Crypto Brokerage pre svojich podnikových klientov, ktorí prezentujú bezpečnú a vhodnú službu na zavedenie platobných služieb kryptomien do tradičných obchodných modelov. Keďže technológia blockchain sa stáva rastúcou prioritou pre strategické plány rozvoja podnikania, Paxos ponúka pre podniky riešenie na kľúč.

Riešenie na kľúč zahŕňa riadenie udeľovania licencií a súlad na medzinárodných trhoch. Okrem toho podniky môžu pristupovať k programom (API), ktoré sa bez problémov integrujú s aktuálnymi IT infraštruktúrami.

 

Paxos API zahŕňa plne regulované služby, vrátane KYC (poznáte svoj zákazník) skríning pre koncových užívateľov, služba proti praniu špinavých peňazí (AML) a daňové správy.

Okrem toho má Paxos rozsiahle poistné krytie, vrátane 300 miliónov dolárov uložené v studenej peňaženke. Paxos je prvý krypto projekt na zabezpečenie certifikácií SOC 2 typu 2 platné s všetkými produktmi Paxos. Tieto certifikácie sa týkajú bezpečnosti a skladovania údajov o osobných spotrebiteľoch. Certifikácie musia prísne dodržiavať zásady bezpečnosti, dostupnosti, súkromia a dôvernosti.

Stablecoin as a Service

Paxos je tiež stablecoin, ktorý poskytuje služby. Ako tvorca likvidity a regulovaných stablecoinou, robí to Paxos jednoduchým pre partnerov, aby si vytvorili svoje vlastné stablecoiny bezpečne a bez trenia.

Poskytuje kvalifikovanú väzbu stablecoinov s finančnými prostriedkami, ktoré sú držané v peňažných účtoch Omnibus v bankách poistených FDIC alebo v pokladničných poukážkach. Zostatky, ktoré ostávajú sú podrobené mesačným auditom na potvrdenie podpory majetku.

Okrem toho, PAXOS spolupracuje s finančnými regulačnými orgánmi New Yorku, aby získali formálne schválenie na používanie a vydávanie stablocoinov globálne. Platforma tiež používa rozhrania aplikačného programovania (API) na uľahčenie bezproblémovej technickej integrácie.

Zdroj: https://academy.ivanontech.com/blog/what-is-paxos-and-the-pax-dollar-usdp , https://www.kraken.com/learn/what-is-paxos-gold-paxg

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart