0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

18.06.2021 Injective Protocol (INJ)

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Schopnosť zhromaždiť prostriedky a spustiť stovky projektov prakticky bez regulácie spôsobila, že sa spoločnosť DeFi stala v každom ohľade presýteným trhom.

Existuje príliš veľa decentralizovaných búrz, pôžičkových protokolov a yield farming platforiem. Preto je hlavným cieľom každého nového projektu DeFi vyniknúť všetkými možnými prostriedkami.

V prípade Injective Protocol máme projekt, ktorý sa zameriava na trh s decentralizovaným a predovšetkým škálovateľným prístupom. S výraznou podporou gigantov ako Binance, Pantera a CMS je ťažké ignorovať tím, ktorý sa môže pochváliť neobmedzeným prístupom na trhy DeFi s nulovými bariérami.

Čo je Injective Protocol  ?

Injective Protocol je decentralizovaná burza derivátov postavená na Ethereu a podporovaná riešením vrstvy 2, ktoré pomáha investorom rýchlym a bezpečným spôsobom vstúpiť na trhy DeFi.

Spoločnosť Injective Labs, ktorá bola ohlásená v apríli 2020, debutovala so svojím prvým projektom ako prvý plne decentralizovaný výmenný protokol v spoločnosti DeFi.

Úplne prvým cieľom vývojárskeho tímu bolo prekonať obmedzenia vtedajších DEX, ktoré obmedzovali používateľov na obchodovani s knihami objednávok, vysokou latenciou, zlou likviditou a inými centralizovanými návrhmi.

Injective Protocol je zameraný na poskytovanie futures, marží, spotových obchodov a permanentných swapov investorom DeFi, ktorí majú hlad po decentralizácii. Podľa Injective Labs je každý komponent, ktorý podporuje DEX, postavený v cenzúre rezistentnom, verejnom a plne dôveryhodnom spôsobe.

V jadre je projekt zložený z troch hlavných komponentov: Injective Chain, Injective Exchange a platforma Injective Futures.

Jadro Injective Protocol

Injective Chain - Infraštruktúra napájajúca aplikácie DeFi novej generácie. Zóna Cosmos vrstvy 2, ktorá hostí prvý dôveryhodný a plne decentralizovaný výmenný protokol. Vytvorili prvý plne decentralizovaný objednávkový poriadok, koordinovanie vykonávania obchodu, porovnávač objednávok a prostredie na vykonávanie objednávok.

Injective Futures Protocol - Odomykanie novej éry finančného prístupu bez povolení. Plne decentralizovaný futures protokol typu peer-to-peer podporujúci decentralizované trvalé swapy a zmluvy o rozdieloch. Toto umožní komukoľvek vytvárať a obchodovať na ľubovoľných trhoch s derivátmi iba s uvedením ceny.

Injective Exchange - Priekopnícky nový model výmeny ako verejná služba. Úplne otvorená výmenná infraštruktúra, ktorá disintermeduje súčasný centralizovaný výmenný model. Injective eliminuje technické prekážky vstupu pre kohokoľvek do obchodu na vysoko výkonnej burze.

Injective Governance - Spoločenstvo vlastní a riadi. Injective je decentralizovaný a riadený komunitou, ktorá používa Injective Token. Ktokoľvek sa môže pripojiť, ako zúčastnená strana k nášmu projektu a mať skutočné slovo pri rozhodovaní v našom protokole.

Prečítaj si tiež: Binance Bridge

Aký problém rieši ?

Injective vracia moc späť ľuďom tým, že umožňuje skutočne bezplatné a decentralizované obchodovanie pre každého.

Mnoho DEX dnes tvrdí, že sú decentralizované, ale sú vlastne centralizované vo väčšine aspektov okrem väzby. Z obmedzenia prístupu k určitým demografickým údajom používateľov, zachovania vlastnej kontroly nad výmennou infraštruktúrou, každý centrálny zoznam objednávok DEX, ktorý sme videli, obsahoval centralizované komponenty, ktoré umožňujú obchodníkom podliehať vôli všemocného orgánu. Toto je zásadný problém, ktorý Injective rieši.

Spoločným dôvodom úplnej decentralizácie je, že sa obetuje efektívnosť a užívateľská skúsenosť. V Injective odmietajú túto predstavu a zaviazali sa, že premenia víziu vysoko výkonného, nepovoleného a plne decentralizovaného výmenného protokolu na skutočnosť.

Čo je odlišné?

Najväčším zásadným rozdielom medzi Injective Protocol a inými výmenami je to, že z výmeny urobia decentralizovaný verejný nástroj, ktorý dáva používateľom a komunite výsledné zachytenie hodnoty z nášho výmenného protokolu.

Táto technológia prináša rádové zrýchlenie škálovania, vykonávania obchodu a vysporiadania na vrstve 2, pričom je úplne decentralizovaná. Plne decentralizovaná povaha Injection umožňuje jednotlivcom bez dovolenia vytvárať a obchodovať s derivátovými trhmi, ktoré ani centralizované burzy nemôžu podporovať.

Prečo je decentralizácia taká dôležitá?

V priemysle postavenom na totemoch decentralizácie, slobody a súkromia je čudné vidieť, ako centralizované burzy boli srdcom kryptotrhov. Napriek tomu, že sú CEX centralizované a v niektorých prípadoch riadené tímami s pochybnými obchodnými praktikami, kraľujú kryptomenám už viac ako desať rokov.

Okrem centralizácie majú tieto burzy aj ďalšie nevýhody. Ich opatrenia týkajúce sa úschovy mincí sú diskutabilné, niektoré platformy prepadajú porušovaniu identity, často existujú obdobia odstávky servera, prípady interného obchodovania a obrovské poplatky, ktoré poškodzujú malých obchodníkov.

Na prekonanie týchto obmedzení spoločnosť Injective Labs pracovala na burze, ktorá stavia decentralizáciu do popredia svojej misie. To znamená, že používatelia už nemusia poskytovať údaje KYC, nemusia prevádzať správu svojich aktív na inú platformu a nemusia platiť neprimerané poplatky.

Na začiatku éry DEX väčšina projektov neponúkala úplne decentralizované riešenie. Bežali na objednávkových knihách bez automatizovaného spôsobu riadenia a spracovania obchodov. S príchodom Injective Protocol a ďalších novších projektov, ktoré zaviedli automatizovaných tvorcov trhu a decentralizované knihy objednávok, sa situácia úplne zmenila.

V neposlednom rade sa musíme tiež dotknúť riadenia ako dôležitého faktora podporujúceho decentralizáciu Injective. S tokenom INJ majú investori prístup k modelu hlasovania, kde účinne pôsobia ako akcionári. Všetky funkcie môže komunita zmeniť alebo odstrániť a neexistuje žiadna ústredná postava, ktorá by dokázala odmietnuť alebo sama upravovať inteligentné zmluvy.

Token INJ a na, čo ho môžete použiť?

Cieľom Injective Protocol je odovzdať kontrolu a vlastníctvo jeho používateľom, konkrétne tým ktorí vlastnia tokeny INJ.

INJ je token ERC20 s celkovou zásobou 100 miliónov tokenov. Pokiaľ ide o správu, hlavný nástroj tokenu, INJ je možné použiť na riadenie komponentov, ako je futures protokol, vylepšenia protokolu a parametre výmeny. Pre všetky návrhy týkajúce sa riadenia musia investori získať aspoň 1% z celkovej ponuky tokenu, aby mohol návrh vstúpiť do obdobia referenda.

Toto obdobie trvá 14 dní, počas ktorých môžu držitelia INJ podporiť návrh hlasovaním. Hlasovacie právo je úmerné zostatku tokenu investora. Po uplynutí tohto obdobia môže návrh správy schváliť, ak návrh schváli väčšina hlasovacích používateľov.

Zdroj: https://blog.shrimpy.io/blog/what-is-injective-protocol , https://injectiveprotocol.com/ecosystem

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart