0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

18.05.21 Neoficiálna správa – budú sa v Číne opäť zakazovať kryptomeny?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ako keby toho FUDu nebolo v posledných dňoch dostatočne veľa, tak sa už klasicky pridáva aj niečo z Číny, čo sa určite nedá vnímať ako pozitívna správa. Určite pritom nejde o náhodu, pretože takéto typy „zhlukov“ negatívnych správ, ktoré máme v kryptomenovom trhu už približne týždeň, majú za cieľ jasne zostreliť trh dole. Či už je za tým špekulácia, manipulácia, vôľa „mocných“ na nákup za lacnejšie či iná konšpirácia, faktom ostáva, že Čína hrá v takýchto negatívnych správach často veľmi dôležitú úlohu. A to sa má podľa zatiaľ ešte nie úplne oficiálnych či overených informácii diať aj teraz, keď jeden zo známych kryptomenových čínskych reportérov upozornil ďalšiu negatívnu správu, ktorá pochádza z tejto krajiny.

Zákaz kryptomenových produktov?

Colin Wu, známy čínsky kryptomenový reportér, ktorý sa venuje všetkému od kryptomien cez blockchain až po  digitálne meny centrálnych bánk na svojom Twitteri informoval, že sa v Číne mali tri inštitúcie podpísať pod dokument, ktorý má zakázať akýmkoľvek finančným inštitúciám poskytovať finančné produkty či služby.

Podľa Colina Wua, ktorý sa odvolával priamo na troch rôznych regulátorov, od ktorých mala daná správa vyjsť (National Internet Finance Association of China, China Bankin Association a Payment and Clearing Association of China), sa má síce ešte ďalej pokračovať vo vyšetrovaní či riešení celej veci, avšak už teraz bolo zverejnené, že finančné spoločnosti v krajine nebudú mať umožnené mať v ponuke akékoľvek produkty či služby spojené s kryptomenami.

Prečítajte si tiež: Cardano a Polygon dosahujú svoje ATH

Týmto krokom majú vraj čínski regulátori reagovať na zvýšený záujem investorov o obchodovanie najmä altcoinov, ktoré v poslednom čase malo narásť na popularite. Týmto krokom tak údajne chcú ochrániť najmä retail investorov. Ich zvýšený záujem o investovanie či obchodovanie kryptomien je v krajine totižto stále vnímaný pomerne negatívne, keďže podľa oficiálnych správ finančných regulátorov sú kryptomeny stále vnímané ako špekulácia, hazard a hlavne nie oficiálne meny a tak je ich popularita neprípustná.

Koordinovaná manipulácia?

K danej správe treba ale ešte poznamenať, že hoci je z rúk známeho reportéra, ku oficiálnemu vyjadreniu zo strany Čínskej ľudovej banky (centrálnej banky Číny) zatiaľ neprišlo. Preto treba brať túto správu zatiaľ s rezervou. Ak by sa ale potvrdila a došlo by ku výraznejšiemu zákazu podnikania v kryptomenovom sektore, takáto novinka má určite moc otriasť trhmi. A to najmä preto, že Čína patrí dlhodobo medzi najvyspelejšie kryptomenové krajiny na svete.

A preto sa naskytá jasná otázka, je náhoda, že takéto varovanie či zákaz (podľa toho ako sa táto situácia ešte vyvinie) vyšlo práve v čase, kedy sa kryptomenový trh po dlhšom čase nachádzal v korekcií? Určite pritom nejdeme šíriť nejaké konšpirácie či paniku, avšak je určite viac ako „pozoruhodné,“ že práve v takomto čase sa začína vynárať viac negatívnych správ. Náhoda? To už samozrejme necháme na vaše posúdenie, avšak nie je žiadnym tajomstvom, že kryptomenový trh je stále veľmi ľahko manipulovateľný (však Elon?) najmä preto, že je stále veľmi malý v porovnaní s inými finančnými trhmi.

Skúsených obchodníkov či kryptomenových nadšencov toto určite neprekvapí, avšak na nováčikov môžu takéto správy pôsobiť viac ako hrozivo. Práve preto ale treba zachovať kľud, pozrieť sa na všetko z dlhodobej perspektívy a uvedomiť si aj to, že Bitcoin je za posledných 12 mesiacov stále extrémne v pluse. Očakávať iba rast by bolo iracionálne, na čo investori zvyknú veľmi jednoducho zabúdať a práve preto takáto „koordinovaná manipulácia,“ môže pomôcť trošku prečistiť trh od weak hands a neskúsených obchodníkov. Pokiaľ ale nechcete byť jedným z nich, tak buďte v najbližších dňoch až týždňoch veľmi opatrní nielen s tým, ako narábate s informáciami a novinkami, ale aj ako na ne reagujete a či nimi ovplyvňujete vašu investičnú či trading stratégiu.

Zdroje: https://www.reuters.com/, https://u.today/, https://twitter.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart