0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

17.09.2021 Platforma na predikčné trhy: Gnosis

Gnosis si kladie za cieľ poskytnúť otvorenú infraštruktúru pre predikčné trhy postavené na Ethereum.

Často sú predikčné trhy obmedzené regulačnými orgánmi a predpokladá sa, že kryptomeny majú potenciál decentralizovať predikčné trhy a otvorenie ich prístupu po celom svete.

Ide o myšlienku vytvoriť trhovou platformou Gnosis, blockchain umožňujúci užívateľom obchodovať kryptomeny.

Cieľom Gnosis je vybudovať infraštruktúru pre mnohé decentralizované aplikácie, ktoré môžu pôsobiť ako prognózovacie nástroje, zdroje informácií a normy pre prediktívne aktíva na tomto trhu.

Softvér Gnosis používa dve kryptomeny, GNO a OWL, z ktorých obe pomáhajú zabezpečiť, aby boli transakcie spoľahlivo distribuované.

Ako funguje?

Gnosis využíva tri samostatné platformy na dosiahnutie jeho vízie.

Apollo - Predikčná trhová platforma, kde môžu používatelia vytvoriť svoje vlastné žetóny

Dutchx - decentralizovaná výmena, kde používatelia môžu obchodovať aukcie s ich tokenov

Gnosis bezpečnosť - kryptomenová peňaženka a prehliadač, ktorý spolupracuje s Ethereum Apps.

Okrem toho existujú tri vrstvy na architektúru Gnosis, ktoré spájajú tieto platformy.

Core vrstva - Základ platformy, obsahuje inteligentné zmluvy, ktoré vykonávajú udalosti, výsledné tokeny, kompatibilitu a trhové mechanizmy

Servisná vrstva - ponúka ďalšie služby, ako sú chatboty, integráciu platobných procesov a stable coiny. Toto neskôr kontroluje aj model obchodného poplatku. Gnosis predpokladá, že väčšina spotrebiteľských aplikácií bude spolupracovať s funkciami na tejto vrstve.

Vrstva aplikácií - obsahuje predikčné trhové dapps postavené na Gnosis. Kým Gnosis buduje niektoré aplikácie pre predikčné trhy, väčšina aplikácií prístupných v tejto vrstve sú postavené tretími stranami, ktoré môžu účtovať užívateľom za svoje služby.

Prečítajte si tiež: Wrapped tokeny

Apollo

Sieť umožňuje používateľovi vytvoriť trh pre akúkoľvek ľubovoľnú udalosť, kde si používatelia môžu nakupovať a predávať pozície na špekulácie.

Ako čas plynie alebo sa súvisiace udalosti rozvíjajú, niektoré výsledky sa pravdepodobne stanú, čo zvyšuje hodnotu súvisiacich tokenov.

Akonáhle je udalosť dokončená, tokeny predstavujúce konečný výsledok dostávajú plnú hodnotu stávok, zatiaľ, čo zvyšok tokenov za výsledok sa stáva bezcenných.

OWL token

OWL token sa používajú na zaplatenie obchodných poplatkov a poplatkov za predpovede. Tieto tokeny sú viazané na americký dolára, takže každý OWL token má hodnotu $ 1.

Dôležité je, že užívatelia môžu platiť aj poplatky s rôznymi Ethereum tokenmi namiesto OWL. Všetky poplatky nezaplatené v OWL sa zhromažďujú a následne sa zamieňajú za GNO.

Bezpečnosť siete

Platforma využíva sériu inteligentných zmlúv postavených na platforme Ethereum. Vzhľadom k tomu, že inteligentné zmluvy sú hostiteľom na Ethereovej sieti, je základná bezpečnosť riešená aj uzlami a minermi, ktorí udržiavajú sieť bezpečnú pomocou PoW. Gnosis vykonáva pravidelné audity, aby sa zabezpečilo, že kód v ich inteligentných zmluvách je aktuálny, bezpečný a kompatibilný so súčasným Ethereovým rámcom.

GNO Staking

Gnosis umožňuje užívateľom vytvárať OWL tokeny uzamknutím svojich žetónov v inteligentnej zmluve. Tieto uzamknuté tokeny sa nedajú obchodovať a obdobie uzamknutia a množstvo udelených OWL sa líši. Toto je jediný spôsob, ako môžu používatelia vytvárať OWL tokeny a používať ich na  zaplatenie poplatkov na sieti APOLLO.

V čom je Gnosis iný ?

Táto platforma ponúka kombináciu unikátnych produktov a nástrojov pre tradičných blockchain nadšencov. Nástroj predikcie trhu umožňuje komukoľvek využiť prispôsobené aplikácie prognóz, ktoré umožňujú, aby sa každá ľubovoľná udalosť stala obchodovateľná.

GNO tiež ponúka decentralizovanú výmenu a bezpečný spôsob riadenia digitálnych aktív. S tromi interoperabilnými produktovými linkami v kombinácii s aktívnym globálnym tímom Gnosis vyniká medzi inými konkurentmi.

Zdroje: https://www.kraken.com/learn/what-is-gnosis-gno/ , https://kriptomat.io/gnosis/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart