[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Všetci chcú svoj kúsok kryptomenového sveta. Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi na to stačilo prejaviť záujem o blockchain technológiu ako takú nejakým researchom či malým tímom vývojárov, pokiaľ chce dnes spoločnosť výhodu oproti konkurencii, musí sa posnažiť oveľa viac. To si uvedomujú aj spoločnosti ako Alibaba a Microsoft, ktorých posledné kroky jasne poukázali, že chcú byť súčasťou kryptomenového sveta.
Iba dnes bolo oficiálne oznámené, že Alibaba spúšťa vlastnú NFT platformu, na ktorej sa budú môcť predávať rôzne diela. Najzaujímavejší má byť tento projekt pre ľudí ako spisovatelia, umelci, speváci, vývojári hier či akýkoľvek autori, ktorí chcú predať svoje tokenizované licencie ku svojim produktom či službám. Tie tak pochopiteľne získajú formu NFT (non-fungible tokens), ktoré následne obdrží kupec, ktorý týmto krokom dostane licenciu ku danému dielu a získa ho tak do svojho vlastníctva.
Všetko sa to má odohrávať na centralizovanom blockchaine, ktorý bude prevádzkovať Sichuan Blockchain Association Copyright Committee. NFT, ktoré táto organizácia vydá budú tvorené na platforme New Copyright Blockchain, ktorá má byť iba platformou spravujúcou danú blockchain technológiu. Oficiálny názov ale danej NFT platformy od Alibaby je zatiaľ „Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade“ a umelci rovnako ako aj potenciáli záujemcovia o NFT sa na ňu môžu dostať prostredníctvom aukčnej platformy Alibaby.
Táto NFT platforma už má byť dokonca spustená a aukcie majú začať postupne budúci mesiac. Dražitelia (hlavne umelci) musia zaplatiť depozit vo výške 500 yuanov (približne 77 dolárov) na to, aby sa ich diela mohli v aukciách dražiť. Aktuálne sa v danej aukcii už aj nachádzajú diela ako maľba Star Wars či kresba West Pearl Tower (známa budova v Chengdu – hlavnom meste provincie Sichuan). Všetky aukcie by sa mali začínať približne na sume 15 dolárov.
Rovnako aktívne sa do kryptomenového sveta snaží dostať aj Microsoft, hoci stratégia tejto firmy je úplne odlišná. Práve v spolupráci s Alibabou a Carniage Group vydal Microsoft research paper s názvom „Argus: A fully transparent incentive system for anti-piracy campaign“. V tomto research paperi sa Microsoft pomerne podrobne zameriava na to, akým spôsobom ideálne nastaviť rovnováhu medzi súkromím a transparentnosťou v spojení s digitálnym vlastníctvom a licenciami.
Argus, novovytvorený systém od Microsoftu, by mal používať „proof of leakage“ koncept na to, aby odhalil obsah, ktorý sa dostal do rúk „pirátov.“ Rovnako by mal mať schopnosť dopátrať sa naspäť ku pôvodnému majiteľovi. Tým by sa malo predísť tomu, že by boli niektoré materiály (alebo proste len licencie od produktov či služieb) spreneverené alebo vlastnené dvoma rôznymi entitami naraz.
Prečítajte si tiež: O čo ide Markovi Cubanovi s jeho vyjadreniami o Dogecoine?
Už aj v danom research paperi sa píše, že na systéme Argus nie je tak veľa inovatívnych vecí, ako na samotnej ideológii a metodike, ktorá bola pri tomto riešení navrhnutá. Tá mala mať spočiatku najväčší problém najmä s veľkosťou gas fees, keďže má byť celý tento koncept vytvorený na Ethereu. Avšak podľa daného výskumu sa už tímu podarilo optimalizovať tie najpodstatnejšie kryptografické operácie na to, aby sa cena piracy reportingu (jednej z kľúčových úloh tohto celého systému) dostala na menšiu sumu ako cena približne 14 ETH transakcií. Napriek tomu, že sa to na prvý pohľad môže zdať veľa, najmä v časoch kedy sa ETH feečka dostali do veľmi vysokých čísiel, tak pôvodné operácie sa dostávali na hodnoty až viac ako tisíciek transakcií. Už na prvý pohľad tam tak došlo ku optimalizácii tohto výdavku, ktorý sa bude pravdepodobne ešte celý tím snažiť zminimalizovať.
Microsoft a Alibaba tak ale nezaháľajú a snažia sa nielen držať krok s kryptomenovým svetom, ale dokonca ho aj svojsky inovovať. O kryptomeny ale vidno záujem napríklad aj zo spoločnosti Walmart, ktorá včera zverejnila na svojej stránke pracovnú ponuku na pozíciu Digital Currency and Cryptocurrency Product Lead. Ten má pomôcť danej spoločnosti k tomu, aby držala krok so všetkými finančnými inováciami vrámci ich sektora, pričom má vymyslieť akú stratégiu zaujať najmä voči digitálnym platobným systémom budúcnosti. Aj na tomto kroku tak vidno, že tie najväčšie spoločnosti na svete si plne uvedomujú akým smerom sa aktuálny finančný svet hýbe a pochopiteľne chcú byť jeho súčasťou.
Zdroje: https://www.microsoft.com/, https://www.scmp.com/, https://cointelegraph.com/, https://forkast.news/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]