0
 0,00 0 items

No products in the cart.

17.03.21 Grayscale rozšíril ponuku – pridáva Chainlink či BAT

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Spoločnosť Grayscale, ktorá je najväčším poskytovateľom kryptomenových fondov pre inštitucionálnych investorov iba dnes oznámila, že svoju ponuku rozširuje hneď o 5 kryptomenových fondov. Celkovo tak bude ponúkať už 14 kryptomenových fondov, pričom podľa oznámenia spred niekoľkých týždňov je jasné, že toto číslo ani zďaleka nie je finálne. Naopak je možné, že nové fondy budú teraz pribúdať čoraz častejšie, keďže bolo na oficiálnom zozname, z ktorého má Grayscale vyberať, viac ako 20 rôznych kryptomenových projektov. Prvých 5 sa pritom už dočkalo svojej slávy.

O aké projekty ide?

Oznámenie nových projektov, ktoré bude Grayscale podporovať pritom prinieslo zaujímavú zmes známych, ale aj menej známych kryptomien. Medzi tie známejšie určite patria projekty Chainlink (LINK) a Basic Attention Token (BAT). Tie sa dlhodobo nachádzajú na najvyšších priečkach v trhovej kapitalizácii kryptomien. Pomerne vysoko je aj ďalší zvolený projekt, ktorým je Filecoin (FIL), ktorý iba za tento týždeň narástol o 65 % a dostal sa do TOP 25.

Rovnako pozitívne sa darilo aj projektu Decentraland (MANA), ktorý je štvrtou novou kryptomenou, ktorú bude Grayscale ponúkať pre svojich investorov. Azda najväčšie prekvapenie ale tvorí projekt Livepeer (LPT), ktorý je posledným aktuálne zalistovaným kryptomenovým projektom do ponuky Grayscalu. Táto kryptomena má trhovú kapitalizáciu približne 280 miliónov dolárov, pričom ale treba spomenúť, že takto vysoko sa dostala až dnes, po viac ako 85 % raste. Livepeer pritom rovnako dnes vytvorila aj svoje ATH. Práve preto je zaradenie tohto coinu trošku prekvapivé. Nejde totižto o žiadny popredný projekt, avšak pravdou ostáva, že Grayscale robí veľmi poctivú prácu pri vyberaní mien, ktoré pôjdu do ich portfólia.

Možno aj práve preto trvalo tak dlhú dobu, kým sa toto portfólio produktov rozšírilo. Naposledy sa tak stalo ešte v roku 2019, odkedy ponúka Grayscale stabilne 8 rôznych kryptomien. Medzi nimi sú samozrejme Bitcoin, Ethereum, Litecoin či Bitcoin Cash, ale aj coiny ako Stellar, Zcash či Horizen. Teraz sa tak pridáva ďalších 5 coinov, ktoré určite poriadne ozvláštnia portfólio Grayscalu.

Prečítajte si tiež: Coinbase effect na Cardane - ADA bude zalistovaná na Coinbase Pro už tento štvrtok!

Celkovo má Grayscale na starosti správu kryptomien v hodnote až 43 miliárd dolárov, pričom drvivá väčšina z tejto sumy, 37 miliárd dolárov, je v Bitcoine. Ďalších 5 miliárd dolárov je v Ethereu a zvyšok je rozdelený do ostatných kryptomien. Či a ako sa distribúcia tohto portfólia zmení po pridaní vyššie spomenutých projektov bude závisieť najmä od záujmu investorov, ale takisto aj od toho, či v najbližšom čase Grayscale pridá ďalšie kryptomeny. Na zozname bolo hneď niekoľko zaujímavých projektov vrátane takých ako Tezos, Monero, Aave, Polkadot, Cosmos či Cardano.

Práve posledná uvedená kryptomena zažiarila včera, keď bolo oficiálne oznámené, že od štvrtka tohto týždňa (čiže zajtrajška), bude umožnené obchodovanie Cardana na burze Coinbase Pro. Aj preto včera vyletela ADA takmer o 20 %, avšak v porovnaní s tým, ako vyleteli dnes projekty Livepeer či BAT, je to slabý odvar. Je tak možné, že „Grayscale effect“ je aktuálne silnejší ako „Coinbase effect.“

Zdroje: https://www.bybt.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart