0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

17.02.21 Viac ako 5% amerických spoločností má v pláne investovať do Bitcoinu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin sa v posledných mesiacoch teší rastúcemu záujmu zo strany spoločností. Od augusta do neho investovalo či sa zmienilo o investovaní hneď niekoľko popredných spoločností, pričom najmä MicroStrategy, Square, Guggenheim či Tesla na seba (ale takisto aj na Bitcoinu) pútajú pozornosť. Je viac ako jasné, že počet spoločností, ktoré do BTC investovali nie je ani zďaleka finálny, čo aktuálne potvrdil aj prieskum spoločnosti Gartner. Tá sa zamerala na americké spoločnosti, ktorých sa pýtala, aký je ich názor a postoj voči najväčšej kryptomene. Výsledky z tohto prieskumu určite nikoho neprekvapia.

Záujem by bol, ale chýbajú regulácie

Veľmi podstatná informácia hneď na začiatok je, že tento prieskum sa týkal iba menej ako 77 spoločností. V približne 50 prípadoch za svoje spoločnosti odpovedali na otázky ich CFO, pričom zvyšok bol riešený zo strany manažérov alebo popredných predstaviteľov. Aj napriek tomu ide o extrémne malý prieskum a tak môžu byť jeho výsledky pomerne skreslené, čo treba zobrať v úvahu.

MicroStrategy je jednou z tých spoločností, ktoré neváhali a do Bitcoinu už čo to investovali. A plánujú to robiť aj naďalej o čom sme včera informovali v tomto článku: MicroStrategy má v pláne naliať do Bitcoinu ďalších 690 miliónov dolárov

Spoločnosť Gartner sa však svojich respondentov pýtala na to, čo si o Bitcoine myslia, aké majú na neho názory a hlavne, či sa chystajú do neho investovať. Viac ako 84 % respondentov pritom odpovedalo, že o Bitcoine si aktuálne myslí, že nie je dostatočne regulovaný a počkajú na to, ako sa celý sektor vyvinie. Navyše tvrdia, že najmä risk spojený s volatilitou Bitcoinu je niečo, čo ich odrádza aktuálne od toho, aby do BTC investovali.

Okrem toho bolo uvedených hneď niekoľko ďalších riskov, ktoré im majú stále brániť v investovaní do BTC. Z rôznych možností, ktoré Gartner daným spoločnostiam ponúkol, boli najčastejšie spomínané problémy ako  príliš veľký risk (39 %), pomalá adopcia vrámci platobného sveta (38 % ), nedostatok vedomostí o tematike a investované do Bitcoinu(30 %), možné kybernetické problémy (25 %) či zložitosť s účtovaním takýchto investícii (18% ).

Čo je ale pomerne zaujímavé je fakt, že viac ako 70 % respondentov potvrdilo, že ich záujem a investícia do kryptomien závisí najmä od toho, ako sa správajú iné spoločnosti. Drvivá väčšina z odpovedajúcich tak má primárne sledovať to, čo robia konkurenčné spoločnosti v danom sektore.

Ten najzaujímavejší poznatok ale priniesli odpovede na otázku, či majú dané spoločnosti v pláne investovať. Z výsledkov vyplynulo, že približne 5% spoločností má v pláne do kryptomien investovať aspoň časť svojich aktív už v tomto roku, pričom do roku 2024 by tak malo spraviť minimálne 11 % z opýtaných.

Ak prídu S&P 500 spoločnosti, Bitcoin poriadne poletí

Aj malé percento z celkového kapitálu spoločností by pri veľkom záujme zo strany korporátov vedelo vyhnať cenu Bitcoinu poriadne vysoko. Ako poznamenala zakladateľa a CEO investičnej spoločnosti ARK Invest, Catherine Wood, pokiaľ by všetky S&P 500 spoločnosti investovali čo i len 1 % do Bitcoinu, tak by sa táto kryptomena dostala približne na sumu 90 000 dolárov. Akonáhle by však boli spoločnosti voči tejto investícii otvorenejšie a investovali 10 % svojho kapitálu, tak by sa podľa Catherine Wood mal Bitcoin obchodovať na úrovni približne 400 000 dolárov.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/kubo_kralo
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart