0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

16.12.21 Hlavná ekonómka IMF: Kryptomeny by sa nemali zakázať, ale globálne regulovať

Medzinárodný menový fond (International Monetary Fund – IMF) ako jeden z najväčších medzinárodných finančných regulátorov nemá kryptomeny vôbec v láske. Vidno to bolo napríklad v čase, kedy sa Salvádor rozhodol prijať Bitcoin ako legálnu menu. IMF danú krajinu niekoľko krát pred týmto krokom varoval a takisto vyhlásil, že nemá v pláne Salvádoru pomôcť s adopciou Bitcoinu. Teraz sa ale jedna z hlavných predstaviteliek tejto inštitúcie vyjadrila, že cieľom IMF by nemalo byť ani zakázanie kryptomien.

Zákaz kryptomien by nič nevyriešil

Gita Gopinath, hlavná ekonómka Medzinárodného menového fondu, sa včera vyjadrila, že táto inštitúcia či krajiny po celom svete by sa nemali snažiť kryptomeny zakázať. Cieľom by podľa nej mala byť vhodná a rozumná regulácia, ktorá by prebiehala na medzinárodnej úrovni. Individuálne riešenia na úrovni jednotlivých krajín by totižto podľa Gity Gopinath vôbec nič nezmenili.

„Regulovanie krypto aktív a mien je dôležité, špeciálne pre rozvojové krajiny, pretože zákaz kryptomien by nemusel fungovať. Krypto zmenárne môžu byť jednoducho situované aj v zahraničí, čo by umožňovalo jednotlivcom používanie daných aktív aj napriek zákazu.“

Aj v tomto vyjadrení je jasne cítiť, že Gita Gopinath volá po reguláciách na medzinárodnej úrovni. Tie by však boli oveľa komplexnejšie a komplikovanejšie ako sa môže na prvý pohľad zdať. Koordinácia regulácii na globálnom leveli v tak rýchlo rastúcom sektore by bola viac ako náročná. Keďže sa ale Gopinath stane začiatkom budúceho roka zástupcom generálneho riaditeľa IMF, tak sa dá očakávať, že bude tlačiť na to, aby sa finanční regulátori po celom svete o takýto typ koordinácie čo i len pokúsili.

Prečítajte si tiež: Zmiešané správy zo strán vlád a regulátorov po celom svete 

Z jej vyjadrení ale zatiaľ vôbec nie je jasné, ako by mala prebiehať alebo čo konkrétne by mala obnášať. Dá sa ale predpokladať, že bude nasledovať už existujúce regulácie či kroky rôznych vlád po celom svete, ktorým sme sa venovali aj v tomto článku.

Lepší zákaz alebo regulácia?

V tomto prípade na prvý pohľad vôbec nemusí byť jasné, čo je pre kryptomeny lepšie. Pravdepodobne by išlo o takzvané "menšie zlo," avšak ani tak sa nedá určiť, čo presne pre kryptomeny predstavuje menšie zlo. Či je to celoplošný zákaz alebo (pravdepodobne) zle nastavené regulácie. Napríklad medzinárodný zákaz kryptomien by ich síce ovplyvnil, ale ako sme sa presvedčili so zákazom ťažby Bitcoinu v Číne, tento sektor je extrémne flexibilný a prispôsobivý a nájde si svoju cestu. To isté by pravdepodobne platilo aj pri zle nastavených reguláciách a tak sa na prvý pohľad môže dokonca zdať, že regulácia alebo úplný zákaz by na kryptomeny tak či tak z dlhodobého hľadiska nemuseli mať žiadny dopad.

Zdroje:  https://finbold.com/, https://www.businesstoday.in/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart