0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

16.11.20 Ako funguje Scam? Vznik a zánik!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Internet je plný podvodníkov. Takýto podvodníci potrebujú od ľudí dostať čo najviac peňazí  za čo najkratší čas prostredníctvom podvodu = SCAM-u. Často ide na prvý pohľad o dôveryhodné projekty. V kryptosvete je takýchto podvodov ešte viac a to z dôvodu, že množstvo ľudí sa naláka na vysoké provízie alebo sľubované % zisku z ich investície. Poďme si teraz stručne prejsť takú časovú os, ako väčšinou vzniká a zaniká takýto podvod.

Fáza 0 – úvod

Túto časť venujem opačnému publiku – investorom. Tí sa pri takýchto projektoch rozdeľujú do troch skupín:

 • Tí, ktorí projektu naozaj veria, že napr. po vložení 0,01 BTC budú mať za 60 dní 0,05 BTC. Alebo aj skôr. Je to hlúpa úvaha. Do projektu vstupujú, keď naň narazia niekde na sociálnej sieti. Môže to byť už v zánikovej časti tohto podvodu.
 • Tí, ktorí na odporučenie tých prvých uveria, že keď to „funguje“ im, prečo by nemohli zarobiť aj oni. Toto je hlúposť spojená s dôverou v cudzích ľudí. Tí prví sa pri odporúčaní SCAM-u dopúšťajú zvyčajne trestného činu.
 • Tí, ktorí investujú do projektu s vedomím, že môžu o investíciu prísť. Takýto ľudia často skúšajú šťastie a mechanizmus SCAMU, aby vopred varovali druhých. Do projektu vchádzajú medzi prvými.

Fáza 1 – vznik

SCAM projekt vzniká a v momente rozbieha marketing. Často má dobre prepracovaný systém odmien pre ďalších investorov, ktorých dotyčný pozve do projektu. Tzv. referral systém. Za pozvanie dostane prvý investor odmenu a nejakú výhodu alebo odmenu dostane aj pozvaný investor.  Takto riešená štruktúra je veľmi rýchlo (virálne) rozšírená medzi ľudí. Niektoré znaky vám vedia povedať, že na tom niečo nehrá. Ktoré to sú?

 • Použitie nezvyčajných domén ako *.farm *.club *.finance a pod.
 • Vysoké % zhodnotenia, či už denné alebo mesačné.
 • Tvorcovia majú vlastné ICO, ktoré nie je nikde zalistované.
 • Nepoužitie SSL certifikátu, t. j. stránky nie sú vo formáte https ale len http čo znamená, že nie sú pre vás bezpečné a neodporúča sa na ne zadávať akékoľvek osobné údaje.
 • Výber investície je možný až po mesiaci, no po pár dňoch fungovania projektu majú na stránke zverejnené, koľko investori už vybrali zárobkov. A ako to dokázali?
 • Grafické spracovanie stránky je na veľmi nízkej úrovni, niektoré tlačidlá nefungujú a pod.
 • Zverejnené sídlo firmy sa nachádza podľa google maps niekde uprostred poľa, rieky a pod.

Prečítajte si aj : Miešanie mincí a Coinjoin.

Fáza 2 – prvé výplaty (niekedy aj posledné)

Približne po mesiaci až dvoch fungovania stránky už investori majú teoreticky naspäť svoj vklad, ktorý im dovolia alebo nedovolia vybrať. To záleží, kam SCAM projekt chce až dôjsť. Pokiaľ už majú vyzbierané depozity, tak pár ľudí vyplatia (niekedy nikoho) a zabalia to. Stránka prestane fungovať zo dňa na deň a je koniec. V druhom prípade sa pokračuje a zvyšuje sa dôvera tohto projektu tým, že začnú vyplácať prvých investorov. Tí samozrejme narobia screenshoty o platbách, ktoré potom šíria medzi svojich referralov , tým prinesú stránke ešte viac klientov = depozitov = financií. Ako spoznať v tejto fáze, že sa netreba zapájať?

 • Niektorí investori začnú šíriť informácie, že nie je možný výber ich peňazí.
 • Mnohým prestane fungovať prihlásenie alebo je stránka často v údržbovom móde.
 • Projekt pridá investorom nové možnosti, ktoré sú nereálne, napríklad 200 % navrch z prvého depozitu ako bonus. To je nezmysel, ktorý by reálna spoločnosť nikdy nemohla poskytnúť. Boli by hlboko v strate.
 • Nastavia vyššie minimálne čiastky na výber. Napr. prvý mesiac 0,01 BTC a potom už 0,1 BTC atď.

Fáza 3 – zánik

Mnohé SCAMy skončia už po prvej fáze, ďalšie po druhej, no viaceré SCAM projekty môžu fungovať aj vyše roka. Tým si nemyslite, že sú v strate. Nie, nie sú. Síce vyplácajú, ale vyplácajú len z toho čo vyzbierali. V poslednej fáze môže prísť každú hodinu nečakaný koniec a preto sa v tejto fáze, kedy projekt funguje niekoľko mesiacov, nie je vôbec vhodné zapájať. Je to najhoršia doba na investíciu. Špekulanti a investori, ktorí sú si vedomí toho, že môžu o všetko prísť sa už dávno zbalili a vybrali pri všetkom šťastí niečo navyše mimo depozitu.

Všetkým SCAM-om alebo stránkam, ktoré sľubujú vysoké zhodnotenie vkladu za krátky čas sa prosím vyhýbajte oblúkom. Hneď ako vám niekto nejaký projekt odporučí, už v tej chvíli to môže byť na 90 % SCAM. Tých zvyšných 10 % sa dá odsledovať, prečítať si o nich a rozhodnúť sa s rozumom. V každom prípade, investujte maximálne toľko, o koľko ste ochotní prísť.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart